האונס המחריד בנווה שאנן בחיפה • צפו בוידאו מחדשות 12

אזיקים - אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

הפחד עדיין שורר בחיפה

הרוחות בחיפה מסרבות להירגע לאחר האונס המחריד בו חדר אדם לדירה באחת השכונות השקטות בעיר וכפה עצמו על ילדה כבת 11.
ההורים מביעים את דאגתם, הילדים חוששים לצעוד בגפם מביה"ס או להישאר לבדם בבתים.

האונס בחיפה • שודר בחדשות 12

סגן יו"ר הועד יעקב שיטרית, בטלויזיה בראיון במהדורה ראשונה ובחדשות ערוץ 12, על מקרה האונס הבלתי נתפס של הילדה בת ה-11 שארע בשכונתנו.התושבים מודאגים, מפוחדים והורים המומים מהמקרה, בשיחות עם הורים וילדים עולים מלא דאגות וחששות ובצדק.ראש העיר חיפה ד"ר עינת קליש נעתרה לפנייתו של יו״ר הוועד אלי פסו בהקצאת פטרולים מוגברים של השיטור הקהילתי בשכונה, בנוסף לאלה של משטרת ישראל. כמו כן, הוועד עמל ברגעים אלה ממש על הקמת מערך של מתנדבים לטובת עיבוי הסיורים בשכונה.ראוי לציין כי השכונה שלנו שלווה ובטוחה, שבה יש מגוון רב של אוכלוסייה ובה מתגוררים הרבה סטודנטים והקמפוס של הטכניון, חילוניים לצד דתיים.אנחנו חברי הועד ותושבי השכונה שהתנדבו לסרוק בכל שעות היום ובמיוחד בלילה כל אחד.ת בהתאם ליכולתו על מנת להחזיר את השקט לשכונה.

פורסם על ידי ‏ועד נווה שאנן ורמות רמז – יו"ר אלי פיסו‏ ב- יום שלישי, 9 ביוני 2020

החשוד נעצר

אתמול הובא החשוד לשחזור ע"י המשטרה ומעצרו הוארך.
התושבים לא הסתפקו בכך וסיירות מתנדבים בסיוע המשטרה והעירייה עדיין מפטרלות במטרה להשיב את השלווה לאזור.
בערוצי הטלוויזיה השונים התראיין נציג השכונות בחיפה והביע את חרדתם של התושבים.

16 תגובות
 1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  בשביל מה עושים דבר כזה.בטח לא יפה.

 2. שוורץ טובה אמר/ה

  טוב מאוד שהתעוררו התושבים לשמור על השכונה כי אחרת יחיו בפחד שעוד מקרים יהיו אם לא ישמרו.

 3. אבי כהן אמר/ה

  בהחלט צריך לחזק את המשמר האזרחי בנו"ש
  ואולי אפילו להחזיר את השריף האגדי, יוסי שגיא❣
  הפשיעה בחיפה ירדה עם מינוי המפקד הנוכחי אך על התושבים וביהמ"ש לסייע במיגור התופעה.

 4. אבי כהן אמר/ה

  הצטרפו למשמר האזרחי

 5. אראלה דיקשטין אמר/ה

  ההיסטריה היא במדיה..והעיתונאים מלבים יצרים סתם..נכון זה מחריד..אבל פריצות לבתים בשכונה מתרחשות לילה לילה או בעצם יומם ולילה..האונס זעזע ..אבל אם החשוד עצור אז למה ממשיכים ללבות את ההיסטריה??!מחפשים שעירים לעזזל??

  1. עזרא שוורץ אמר/ה

   התגובה שלך שלחה את העברית ל"עזזל" !

 6. דב (דוביק) קוסובסקי אמר/ה

  מעט היסטוריה בין מלחמת ששת הימים למלחמת יום כיפור…מחבל ערבי נסע ברכבו בדרך נווה שאנן, נווה שאנן, רחוב הגליל, טרומפלדור, שכונת זיו, דרך חנקין ,המשיך בדרך פיק"א עלה למרכז חורב. משם לשדרות מוריה .זה קרה בלילה (התאריך אינו זכור לי) בדרך עצר במספר מקומות הניח חומרי חבלה שהתפוצצו או אז הוקם המשמר האזרחי כולל כיתות כוננות. היה לי הכבוד בין מקימי המשמר האזרחי ברמות רמז. כולל מפקד כיתת כוננות מפקד העיר היה יאיר פולני. (בנו של שוטר מנדטורי אשר נרצח בידי אחת המחתרות בטעות ברחוב שגרתי בו בילדותי מדרגות השלום).משמר אזרחי זה פעל במשך שנים.בכל אותה תקופה שאני הייתי שם לא היה כל מעשה פשע ואף לא גנבות ופריצות בלילות.. גם להסתובב בלילות הסתובבו בבטחון רב..לדעתי צריך להחיות גוף התנדבותי זה מחדש.

  1. עזרא שוורץ אמר/ה

   בארבעה מקומות:
   מוריה 75
   ודג'ווד 48
   יציאת אירופה 4
   לא זכור לי המקום הרביעי (אולי רשום באינטרנט).
   תאריך: 22-10-1969 (שנה לאחר הטבעת אח"י אילת ועשרים ואחת שנים לאחר הטבעת "האמיר פארוק" על ידי גיבור ישראל לימים מפקד חיל הים, אלוף יוחאי בן נון.

  2. קלמן אמר/ה

   הרביעי היה קיוסק ברחוב העליה בבת גלים. בעל הבית של הדייר המוגן בקיוסק היה המאושר באדם. בשל ארוע זה סגן נשיא מרכז הקבלנים דאז, דאג להכנסת אתרי בניה לכיסוי נזק דרך מס רכוש, ומאז ניתן פיצוי כזה בכל נזק איבה.

 7. שלא נדע מטומאה אמר/ה

  כל מי שאונס צריך להרוג אותו!! לא לחכות לאיזה גזר דין עלוב של איזה שופט שלא ממש אכפת לו וגוזר כמה חודשים עד שנתיים שלאחר מכן הבנאדם ישתחרר וכמובן יעשה את זה שוב פעם ואז עוד ילדה תחיה עם טראומה כל החיים כי למה? בגללכם אנשים!! כי לא עשיתם כלום תבינו המשטרה לא באמת עוזרת ברוב המקרים אז קחו את זה לידיים שלכם!!

  1. עזרא שוורץ אמר/ה

   ממש לא צריך להרוג אותו.
   צריך לסרס אותו, רצוי ללא הרדמה ולתת לחדר מיון להשלים את המלאכה. כך, גם לא יוכל להיות רצידיביסט ואולי זה ירתיע "עמיתים לעיסוק".:

 8. סנט אנדראוס אמר/ה

  כל הכבוד לסיירת השכונה אבל כמי שמבין טוב בעניינים הללו…. מי שרוצה לאנוס או לפגוע בילדה קטנה יעשה זאת לא משנה מה. מהסיבה הפשוטה : 1. הוא היוזם. 2. יש בכל רגע נתון עשרות אלפיי ילדות בכל עיר בכל מקום.
  אז הסטטיסטיקה מראה רק עליה במקרים הקשים האלה. איך להמנע ??? פשוט לקוות שלך זה לא יקרה. כמה שיותר ילדות.. ככה הסיכויי שלשלך יקרה משהו פוחת. עצוב אבל זו האמת.

 9. סנט אנדראוס אמר/ה

  במילים אחרות… הסטטיסטיקה מצד אחד פועלת נגד המין האנושי בכללי כי יש יותר ויותר אנסים ומקרים של תקיפה מינית ופיזית של ילדות קטנות בעולם. ומצד שני פועלת לטובת האינדיוידואל, כי ככל שיש יותר ילדות ככה הסיכוי שיפגעו בילדה פוחת.
  מה עדיף אז ? כל מי שאמיתי עם עצמו יגיד: אני מעדיף שיהיו יותר מקרי אונס של ילדות בעולם אם זה מוריד את הסיכוי שיאנסו את הבת שלי.
  שוב פעם.. עצוב. אבל אמת.

 10. ממ אמר/ה

  מה קורה בחיפה??
  חזירי בר משוטטים ומאיימים על בטחון התושבים.
  אונס קטינה בבית שלה.

  איפה הבטחון של תושבי העיר?
  תעירו את ראש העיר שלכם, שיפעל בהתאם.

  אסור לוותר והאנס חייה להיענש בחומרה רבה.
  אנשים וילדים, לא צריכים לפחד.

  הכל תלוי באיך שתתאגדו ותלחמו על הביטחון של כולכם.

 11. אמא ל4 אמר/ה

  שום משפט לאנסיי ילדים ורוצחיי ילדים…לסרס בלי הרדמה ואחר כך לסקול אותו באבנים ושלא יזכה גם לקבורה.יימח שמם של הזבלים האלה!פשוט חיסול ממוקד!חבל על מקום בכלא ובזבוז כספיי המיסים!לאלה לא מגיע לחיות וצריכים למות בסבל וייסורים

  1. יוליה צ'רפנוב אמר/ה

   מסכימה

לא ניתן להגיב