האב והסב השכול אמל נסר אלדין בראיון על השכול ויום הזיכרון בצל הקורונה

אמל נסר אלדין, חבר הכנסת לשעבר ומייסד ויו"ר יד לבנים הדרוזים בדלית אל כרמל ששכל את בנו לוטפי נסר אלדין בשנת 1969 ושכל את נכדו לוטפי הקרוי על שם דודו ז"ל בשנת 2008, מספר בראיון לחי פה על הכאב שלא נעלם עם השנים ועל יום הזיכרון בצל הקורונה.

נסר אלדין, שכל את בנו לוטפי, בשנת 1969 שנהרג בקרב עם מחבלים בבקעה ביום האחרון לשירותו הצבאי. את הנכד לוטפי הקרוי על שם הדוד שנפל בעת מילוי תפקידו הוא שכל בשנת 2008 שנהרג מנפילת פצמ"ר בבסיס צה"ל בנחל-עוז שבעוטף עזה.

 לוטפי הנכד ז"ל, התגייס בשנת 1989 ושירת במשך 10 שנים בחטיבת גולני ובתפקידו האחרון היה מפ"ט חימוש של גדוד 13.

נסר אלדין, בן ה-92 מספר היום 28/4/20  ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל על הכאב שרק מתעצם עם השנים ועל יום הזיכרון המשונה בצל הקורונה.


ביקרנו היום בבית העלמין הצבאי בעוספיה קבוצה קטנה ומצומצמת של שמונה אנשים ביניהם ראש העדה הדרוזית שייח' מואפק טריף והאלוף כמיל אבו רוקן. וזאת כמובן עקב התפשטות הקורונה. בשונה משנים קודמות בו התייחדו כל המשפחות בבית העלמין השנה כל משפחה שהינה משפחה גרעינית התייחדה עם זכר נופליה בבית וזה קשה.

גם המשפחה הגרעינית שלי העבירה את היום הכואב והעצוב הזה בבית. אנחנו כואבים את הכאב שלנו ואת כאבם של משפחות השכול מהם 431 משפחות דרוזיות שאיבדו את יקירהם במערכות ישראל. הקרבנו את היקרים לנו כי אנחנו רואים בעצמנו ורוצים להיות חלק ממדינת ישראל ולקבל את זכויותינו. זה יום עצוב וקשה. אתמול הזמנתי את מפקד משטרת רכס הכרמל להוריד את הדגל לחצי התורן בבית יד לבנים בדלית אל כרמל.
יחד, ערכנו טקס מצומצם וסמלי.

2 תגובות
  1. נעם חלפין אמר/ה

    איזה איש מקסים!! שמענו אותו ברדיו והתרגשנו וכאבנו יחד איתו!

  2. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    ראיון מרתק ומעניין עם אבו לוטפי חבר הכנסת לשעבר מר אמל נסראלדין, מדליית אל כרמל. כל הכבוד לך סמר עודה – כרנתינג'י,כתבת אתר חי פה של גברת נגה כרמי

לא ניתן להגיב