בצל משבר נגיף הקורונה נערך טקס יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בשכונת קריית אליעזר בחיפה

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בשכונת קריית אליעזר בחיפה(צילום: איריס יונס, מתוך טקס ביה"ס "יבניאלי")

תפילת "אל מלא רחמים" מפי יהודה ליפש באנדרטה לזכר הנופלים בשכונת קריית אליעזר בחיפה (צילום: איריס יונס, מתוך טקס ביה"ס "יבניאלי")

בצל משבר הקורונה וללא קהל נערך טקס קהילתי מרגש בהובלת ביה"ס "יבניאלי" ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בשכונת קרית ונערך ברחבת האנדרטה לזכר הנופלים אשר ברחוב צה”ל פינת רח’ אבנר שבשכונת קריית אליעזר עליה מונצחים כל שמותיהם של בני שכונת קריית אליעזר במערב חיפה אשר נפלו בכל מערכות ישראל.

מדינת ישראל מתייחדת היום עם זיכרם של 23,816 הטובים מבניה הנופלים בהם 46 נופלי שכונת קריית אליעזר. הטקס נערך בהתאם להנחיות וההגבלות של ממשלת ישראל ומשרד הבריאות.

דברי פתיחה מרגשים נשאה מנהלת ביה"ס "יבניאלי" הגב' איריס דרמר, עוד הוקראו שמות כל 46 הנופלים תושבי השכונה, אמירת "יזכור" נשא שלומי אלנשיא ותפילת "אל מלא רחמים" נשאו יהודה ליפש ושליח חב"ד בשכונה כבוד הרב יוסי ליפש, תלמידי כיתה ה' נשאו דברים במהלך הטקס, והונח זר בי"הס "יבניאלי" לזיכרם של הנופלים, הטקס הועבר בשידור חי באמצעות תוכנת "זום" (ZOOM) והופץ ברשתות החברתיות.

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בשכונת קריית אליעזר בחיפה(צילום: אדיר יזירף)
יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בשכונת קריית אליעזר בחיפה (צילום: איריס יונס, מתוך טקס ביה"ס "יבניאלי")

בתוך כך, יש לציין כי האנדרטה בשכונת קריית אליעזר הוקמה ונבנתה בשנת 1969 והיא בנויה משלושה עמודים גבוהים דמויי רובים שקניהם פונים לקרקע ונעוצים בבסיס, בתקווה שלא יהא עוד צורך בהם. על אחד העמודים לוח ועליו שמות כל 46 נופלי השכונה, על בסיס האנדרטה סמל צה”ל ופסוק מקינת דוד: “איך נפלו גיבורים”. כמו תמיד, למרות משבר הקורונה היה זה טקס מרגש ביותר, זיכרם של יקירנו חללי צה”ל ונפגעי פעולות האיבה ישאר בליבנו לנצח !

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בשכונת קריית אליעזר בחיפה(צילום: אדיר יזירף)
יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בשכונת קריית אליעזר בחיפה(צילום: איריס יונס, מתוך טקס ביה"ס "יבניאלי")
5 תגובות
 1. יוגב אמר/ה

  כל הכבוד למורה אבישג אבן צור על עריכת הסרט וידאו לזכר הנופלים. ועל הקלטת התלמידים…

 2. סרגיי אמר/ה

  יישר כוח על טקס מרגש ומכובד מאוד! צפיתי בטקס יחד עם כל חברי עבודתי והתרגשנו יחד. אני עד כמה המורה אבישג אבן צור האמינה מאוד בתלמידיה. המורה אבישג אני מודה לך מאוד, הרבה זמן לא ראיתי מורה מיוחדת כמוך!

 3. ילנה אמר/ה

  תודה רבה לבית הספר יבניאלי ולמורה מספר אחת שמשקיעה את כולה לתלמידים והתלמידות שנותנת יחס אישי לכל תלמיד ומקדמת את הילדים שלנו למקומות גבוהים

  1. ילנה אמר/ה

   כמובן המורה אבישג אבן צור….

 4. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  אכן הייתי נוכח בטקס הזיכרון בקריית אליעזר בחיפה.תודה רבה לבית הספר יבניאלי ולמורה הנפלאה.יהי זכר הנופלים ברוך.

לא ניתן להגיב