מאות טונות של מטען למיגון רפואי נפרקו בנמל חיפה על ידי אניית צים

משלוח ענק של 16 מכולות גדולות ובהן מאות טונות של מטען למיגון רפואי הגיע מטקסס ארה”ב לנמל חיפה על גבי אניית מכולות של צים. המטען מיועד ליצור המוני של מסיכות המגן הפלסטיות לצוותים הרפואיים בישראל ולנותני שירותים חיוניים. בנוסף, ישמש החומר הפלסטי ליצור לוחות חיץ היגיינים במקומות כמו בתי מרקחת וסופרמרקטים ובכך להביא להפרדה מלאה בין נותני השירות ללקוחות. אשל ארמוני – יו”ר נמל חיפה: אנחנו עובדים מסביב לשעון ומבינים את כובד האחריות המוטל על כתפינו. צים, חברת הספנות של ישראל, פועלת גם היא סביב השעון לאספקת צרכי המשק הישראלי וממגנת את הצוותים בעולם מפני מגיפת הקורונה.

אשל ארמוני יו”ר דירקטוריון חברת נמל חיפה:

אנחנו עובדים מסביב לשעון ומבינים את כובד האחריות המוטל על כתפינו בימים אלה. צריך להבין ש-16 מכולות שכאלה שנפרקות מאוניה שוות ערך למטען שמגיע עם צי מטוסים שלם. ואלה רק מקצת מתוך אלפי מכולות שאנחנו פורקים וטוענים מידי יום.

אלי גליקמן מנכ”ל צים:

כמו בכל שעת חירום בהיסטוריה של מדינת ישראל, צים ממשיכה לתת שירות חיוני למשק ולמדינה. הצוותים שלנו פועלים ללא לאות בתנאים לא פשוטים לשמור על נתיבי הסחר פתוחים ולאפשר הגעתו של ציוד חיוני. אף תגברנו את השירות באוניות נוספות על מנת להבטיח את מלוא הצרכים של המשק הישראלי.
קורונה • פריקת ציוד רפואי על ידי אניית המופעלת על ידי חברת צים • צילום רחפן של כניסת האוניה לנמל חיפה: ארז סימון, גיאודרונס.
קורונה • פריקת ציוד רפואי על ידי אניית המופעלת על ידי חברת צים • צילום רחפן של כניסת האוניה לנמל חיפה: ארז סימון, גיאודרונס.

המשלוח הגיע היום שלישי 7/4/20 בצהריים לנמל חיפה על גבי האוניה NORDVIOLET המופעלת על-ידי חברת הספנות הישראלית צים הפועלת ברחבי העולם והוא יצא מטקסס שבארה”ב. 16 מכולות נוספות עם מטען זהה כבר עושות דרכן על אוניות נוספות של צים ואלו יגיעו בימים הקרובים לנמל חיפה.

הציוד שנפרק כעת יועבר למפעליה של חברת פלרם בקיבוץ רמת יוחנן לייצור המוצר הסופי. ציוד המיגון צפוי להיות מועבר לשימוש צוותי הרפואה מיד לאחר הפסח.

צילום רחפן של כניסת האוניה לנמל חיפה: ארז סימון, גיאודרונס.

מנדי זלצמן מנכ”ל חברת נמל חיפה:

שיתוף הפעולה וההירתמות של כל הגורמים, חברות הספנות, התעשייה בישראל וכמובן נמל חיפה ועובדיו, מוכיחים שהכל אפשרי בימים אלו, אפילו הגעה בזמן אמת של מאות טונות של סחורה מארה”ב. נמשיך לעמוד לרשות לקוחותינו והכלכלה בישראל.

ניר אבני מנכ”ל צים ישראל:

אנו ממשיכים גם בימים אלה לשרת את לקוחותינו בישראל ברמה המקסימלית, בדגש על מטענים שנועדו לשרת צרכים דחופים הנובעים מהמצב, במקרה זה מדובר על מטען חומר גלם עבור חברת פלרם המייצרת מסכות מגן לטובת כלל האוכלוסייה ובפרט עבור הצוותים הרפואיים וכן לוחות פלסטיק היגייניים לשימוש והגנה במקומות ציבוריים.

חנוך גולדמן סמנכ”ל השיווק בחברת פלרם:

אנחנו מגויסים למלחמה בקורונה ומפנים את מירב כושר הייצור שלנו למשימה זו. ייבאנו 400 טון חומרי גלם לטובת ייצור מסיכות הגנה, מחיצות בידוד אנטי-בקטריאליות, ערכות הגנה לרופאים ומחיצות שקופות. במקביל ממשיכה פלרם לייצא עשרות מכולות בחודש דרך נמל חיפה ותורמת לשמירה על יציבות המשק והכלכלה.
צילום רחפן של כניסת האוניה לנמל חיפה: ארז סימון, גיאודרונס.

קורונה – כל הכתבות

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  מנדי זלצמן ,מנהל נמל חיפה,כל הכבוד .נפלא שגם בימים אלה אתם כולל כל עובדי הנמל עובדים מסביב לשעון בצורה זריזה ונהדרת.מרשים.

 2. מתיתיהו שלם אמר/ה

  פלרם, עושה עבודה מדהימה ונלחמת בכל החזיתות בקורונה. כל הכבוד לתעשייה הישראלית ובדגש על פלרם

 3. עירית לנדסברגר אמר/ה

  תודה על השיתוף. מרגש. חג שמח, ובריאות.

 4. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  יישר כוח לכל מי שטיפל במיטען

הגיבו כאן לכתבה