תפילה משותפת לבריאות ושלום הציבור בחיפה

צילום: מיכה בריקמן

ראשי העדות והדתות של חיפה ערכו תפילה משותפת לבריאות ושלום הציבור בכיכר

ביוזמה משותפת של רשת המרכזים הקהילתיים הערביים בישראל ועיריית חיפה בראשותם של ראש העיר ד”ר עינת קליש רותם וסגן ראש העיר הרב דב חיון, נערכה (06/04/20) תפילה משותפת לשלום ובריאות הציבור בהשתתפותם של נציגי הדתות והעדות בישראל.

התפילה נערכה בהנחייתה של העיתונאית ג’ומאנה קזעורה פרח’, במפלס התחתון של הגנים הבהאים בסמוך לכיכר הסובלנות, כאשר אנשי הדת מקפידים לשמור על מרחק מחייב ביניהם על פי הנחיות משרד הבריאות.

ג'ומאנה קזעורה פרח'(צילום: מיכה בריקמן)
ג’ומאנה קזעורה פרח'(צילום: מיכה בריקמן)

המשתתפים בתפילה:

  • השייח מוואפק טריף
  • הרב דוד אבו חצירה
  • האב וליאם אבו שקארה
  • ש’ייח סמיר עאסי
  • ש’ייח שאמס
  • סגן ראש העיר הרב דב חיון
צילום: מיכה בריקמן
צילום: מיכה בריקמן
צילום: מיכה בריקמן
צילום: מיכה בריקמן


ראש העיר ד”ר עינת קליש רותם, הודתה לאנשי הדת על היוזמה המשותפת, איחלה בריאות טובה לכל בני האדם באשר הם וברכה בברכת שמח את בני כל הדתות לרגל החגים המתקרבים: פסח, פסחא והרמדאן.

יו”ר רשת המתנסים הערביים ד”ר יאסר מואסי שהיה בין יוזמי התפילה אמר בדבריו כי בימים קשים אלה לכל בני האדם אנו חייבים להתאחד בתפילה משותפת לבני כל העדות והדתות בישראל. אנו ברשת המתנסים הערביים מחבקים בכל ימות השנה ובימים אלה בפרט את כל עם ישראל ומבקשים שימרו על עצמכם, החזיקו מעמד – יחד נעבור את הקורונה.

סגן ראש העיר דב חיון ברך גם הוא את בני כל הדתות ואמר שחיפה היא סמל לחיים משותפים כך הייתה, כזו היא מהווה וכך יהיה גם בעתיד.
הדב חיון סיים את דבריו בתפילה כי בשנה הבאה נוכל כולנו לחגוג יחד באופן פיזי – ולא רק בלב”.

צילום: מיכה בריקמן
צילום: מיכה בריקמן
נוסח התפילה אותה נשאו נציגי הדתות בחיפה

ربنا استجب لنا فنحن في ضائقه كبيرة، يا شاف كل نفس، يا صانع العجب، اصرف عنا كل مرض وأنقذنا من كل ضائقه. ربنا انت القادر ان تصرف عن بيوتنا الدمار، برحمتك اصرف الوباء عن أولادنا وحقق لنا ولكل شخص في هذا العالم أن لن يصيبنا الضرر. ارحم بقوتك “أنك انت الشافي” كل سكان الأرض وكل أطباء المرضى في كل مكان ليتمكنوا من شفاء المرضى وإيقاف المرض بقوة من عندك. وامنحهم الحكمة والعلم لإيجاد اللقاح لبني البشر على وجه السرعة. احفظنا ربنا في كل وقت. وحقق علينا قولك “أن الوباء توقف” عاجلًا ليس أجلًا، امين.

צילום: מיכה בריקמן
צילום: מיכה בריקמן

קורונה – כל הכתבות

הגיבו כאן לכתבה