קורונה בחיפה• אנשי דת מחיפה בקריאה לציבור החיפאי להישמע להנחיות משרד הבריאות

בעקבות התפשטות הקורונה בארץ ובעולם מערכת חיפה בראיונות עם אנשי דת חיפאים על כללי התנהגות, נקיטת זהירות והערכות.

הרב יהודה גינזבורג, רב חב”ד בכרמל הצרפתי


הרב יהודה גינזבורג, רב חב”ד בכרמל הצרפתי אמר לחי פה: ראשית איחולי רפואה שלמה לחולים ולבשורות טובות לכולם, אמן. לציבור היהודי אני אומר הרבי מלובביץ’ מלך המשיח אמר פעמים רבות כי ארץ ישראל היא המקום הבטוח ביותר בעולם, מקום אשר בורא העולם שומר תמיד, ועלינו להתחזק באמונה ובטחון כי הכל יהיה לטובה.

זה הזמן לקבל על עצמנו החלטה טובה כמו אמירת פרקי תהלים, תפילה, עזרה למשפחה, לימוד תורה, בפרט בשעות הפנאי שיש לרובנו כאן. לנצל את הזמן ללמד את הילדים על מסורת ישראל וכי לעולם לא עזב הקדוש ברוך הוא את העם הנבחר.

בנוסף, לשמור על כללי הבטיחות ומשרד הבריאות לחלוטין. עדיפה תפילה בכוונה בבית מאשר בבית כנסת שיש שם סכנת הידבקות.

ראש העדה הקתולית בחיפה, האב אגאביוס אבו סעדה.

ראש העדה הקתולית בחיפה, האב אגאביוס אבו סעדה, אמר לחי פה: מכיוון שהכנסייה מאמינה בערך האדם ולא רק במבנים קדושים ואבנים, ומכיוון שהיא מאמינה בדברי הבשורה הקדושה, “השבת נעשתה למען האדם ולא האדם למען השבת”, קיבלה הכנסייה החלטה שנובעת מאחריות, מודעות ובגרות כי האדם הוא החשוב ביותר וביטלה את טקסי התפילות.

דלתות הכנסייה תמיד יהיו פתוחות ולא ייסגרו אך אנו מתאימים את עצמנו למצב הקיים ומבקשים מכל המאמינים לדבוק בהנחיות משרד הבריאות. שכל אחד ואחד ישתמש בתבונתו ויתנהג בהתאם. אפשר להתפלל גם מהבית. אם אנשים יגיעו להתפלל בכנסייה וחולה אחד ידביק את השאר זה יחמיר את הבעיה ולא יצמצם אותה. על כן מאוד חשוב להקפיד ולנקוט באמצעות זהירות ומניעה ולדבוק בהנחיות משרד הבריאות על מנת שנעבור את משבר הקורונה בשלום.

ראש העדה האחמדית בחיפה מחמד ששריף עודה

ראש העדה האחמדית בחיפה מחמד שריף עודה, אמר לחי פה: בעקבות התפשטות מגיפת הקורונה והסכנות שבמגיפה הנחיתי את כל בני העדה לדבוק ולציית להוראות והנחיות משרד הבריאות והוראות השריעה שמצווה עלינו לשמר חיים.

אני קורא לבני העדה לפעול בהתאם להנחיות הבאות בקפדנות וללא פשרות:
קשישים בני 65 ומעלה ואנשים הסובלים ממחלות כרוניות כמו: סוכרת, לב וסרטן שלא יצאו מהבית ולא יתערבבו עם בני משפחה שגרים איתם. בנוסף, לא לקבל אורחים וקרובי משפחה.

אם אין אפשרות לבידוד בבית אז לשמור על מרחק שני מטר בין האחד לשני ולהקפיד על היגיינה נאותה וכללי זהירות.

ילדים וצעירים שיקפידו לחלוץ נעליים בכניסה מחוץ לדלת שכן הנעליים הם מקור להעברת חיידקים ווירוסים.

קשישים שצריכים מצרכים לבית יכולים לפנות למתנדבי בני העדה שיספקו להם את המצרכים עד פתח הבית. הם ישאירו את המצרכים מחוץ לבית. מאוד חשוב לחטא את הדברים: אם יש מוצרים שניתן לשטוף במים אז לשטוף אם לא ניתן לשטוף אותם אז לחטא באמצעות מגבונים לחים.

להקפיד על ניקיון הבית וניקוי משטחים שנוגעים בהם הכי הרבה כמו ידיות דלתות וכו’.

את התפילות יש לקיים בבית אך המסגד לא סוגר את דלתו התפילות ממשיכות להתקיים עם עד עשרה מתפללים, תוך הקפדה על שמירת מרחק, ללא לחציות ידיים וחיבוקים.

בנוסף, אמר מחמד שריף עודה, כי הוקם מערך חירום בראשו עומד מועד עודה 0525113710. צוות החירום יעזור למבוגרים ולכל מי שצריך עזרה בקניית מצרכים, תרופות, טיפול רפואי וכו אנשי קשר: אחמד איחסן 0526151566 או אמיר אמין: 052404190 בעקבות המצב לא יתקיים אירוע לציון יום הקמת העדה האסלאמית האחמדית ובמקום ישודרו פרקי תוכניות בערוץ הטלוויזיה האחמדית.

תגובה
  1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    אני מסכים בלי שום ספק עם אנשי הדת מכל העדות לפעול לפי הנחיות משרד הבריאות.שרק בעזרת השם שהכל יסתיים ונחזור כלנו לשגרת החיים הרגילה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.