פרופ’ אידלמן בכנס בחירות בחיפה: “אני מבטיח שתוך שלוש שנים לא יהיו חולים מאושפזים במסדרונות בתי החולים והתור לבדיקות ולרופאים יתקצר ב 50%”

(תוכן פרסומי – קמפיין בחירות)

פרופ’ ליאוניד אידלמן, נשיא ההסתדרות הרפואית העולמית והמועמד לשר הבריאות מטעם מפלגת ישראל ביתנו, ערך סקירה על מערכת הבריאות בישראל בכנס בחירות שנערך הערב חמישי 27/2/20 בחיפה והציג את התוכנית שלו שיצא איתה לפועל באם ייבחר לתפקיד.

אידלמן הבטיח בראיון לחי פה כי בתוך שלוש שנים מכניסתו לתפקיד לא יהיו חולים מאושפזים במסדרונות בתי החולים והתור לבדיקות ולרופאים יתקצר ב 50%.

פרופ’ ליאוניד אידלמן בראיון לחי פה בכנס בחירות בחיפה

אילו בעיות קיימות היום במערכת הבריאות בארץ ואיזה שינוי בכוונתך לחולל באם תיבחר לתפקיד?

אני מבטיח שתוך שלוש שנים מכניסתי לתפקיד לא יהיו חולים מאושפזים במסדרונות בתי החולים והתור לבדיקות ולרופאים יתקצר ב 50%. זה הדבר הכי חשוב לעשות כרגע. בנוסף צריך לשנות את המגמה הקיימת – בה מערכת הבריאות חוסכת על חשבון החולים.

מערכת הבריאות בעיר חיפה

מאוד חשוב לחזק בה את הרפואה הציבורית, וכן חשוב  שתעשה בדיקה בנושא איכות הסביבה והשפעת הסביבה על בריאות הציבור. יש לטפל בבעיות העומס בבית חולים רמב”ם שהנו בית חולים עמוס מאד. גם בני ציון וכרמל עמוסים. יש לטפל בבעיות ספציפיות לטובת תושבי חיפה. זו  הסיבה שהגעתי הערב לחיפה ופרסתי בפני הנוכחים את התכנית הגדולה לטיפול במערכת הבריאות – תכנית של 32 נקודות.

לשנות את המגמה השלילית במערכת הבריאות בישראל

מיד אחרי הבחירות, יש להקים ממשלה ולהתחיל לעבוד – לשנות את מערכת הבריאות ולשנות את המגמה השלילית שאנחנו רואים בעשור האחרון. אנחנו צריכים לשפר את מערכת הבריאות ולהפסיק עם המצב הקיים היום שבו מספר הרופאים ל 1,000 נפש נמצא בירידה. מספר האחיות ל-1,000 נפש נמצא בירידה, מספר מיטות האשפוז נמצא בירידה ובכל תחום יש הידרדרות.

ישראל ואיטליה הן השיאניות ברופאים מבוגרים מעל גיל 45 -50 והמשמעות של הנתון הזה היא שאם לא יהיה שינוי מיידי, אז המצב יהיה הרבה יותר גרוע בשנים הקרובות. אם בבחירות האלה לא יהיה שינוי, מערכת הבריאות תדרדר עוד יותר. בגלל זה יש חשיבות בלצאת ולהצביע. אני אומר להצביע ל’ (ישראל ביתנו) זה להצביע לבריאות.

חשש מאדישות התושבים במערכת הבחירות הזו

ש: אנחנו רואים חוסר התלהבות בקרב התושבים לצאת ולהצביע במערכת הבחירות השלישית. האם לדעתך בהלת הקורונה והתפרצות הנגיף תגרום לאנשים להצביע עבור ישראל ביתנו כי יש להם מועמד ראי לתפקיד שר הבריאות שבא מהמערכת ומכיר אותה?

יש צורך שאנשים יבינו שהעיקר זה הבריאות ויש לתרגם את זה למעשה. זו פעם ראשונה בהיסטוריה בבחירת של מדינת ישראל  שמפלגה מדברת על הבריאות, כמו שבהרבה מדינות בעולם המערבי מדברים על הבריאות וזה נכון וזה טוב וזה הישג שהתחלנו אותו לפני כשנה.

אני אומר שתכניות שמציעות מפלגות אחרות הן לא תכניות ריאליות, אלה תוכניות שאף אחד לא מתכנן לבצע. אני, כשר מקצועי שיכנס לתפקיד, לא צריך להתחיל ללמוד את המערכת, מכיוון שאני כבר מכיר את המערכת ויכול לגשת מייד לביצוע השינויים הנדרשים.
רק הבוחר יכול להשפיע על זה. מי שהבריאות חשובה לו שיצביע ל’.

חלק מדבריו של פרופ’ אידלמן בכנס בחירות בחיפה 27/2/20

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  היה מרתק פרופ אידלמן אתמול בחיפה .הייתי והצטלמתי איתו.תודה לטניה על הארגון המופתי.שלכם רפי חסון.חיפה

 2. חגי גוטמן הצלם שלך אמר/ה

  הוא מבטיח מה זאת אומרת מבטיח חתיכת קשקשן רציני הפרופסור הזה לא יאמן

 3. אבי אמר/ה

  אכן מעודד לראות את פועלו של פרופ אידלמן בהנהגתו של ראש הממשלה הטוב ביותר, שידעה מדינת ישראל.
  עצוב שבחיפה, מנסה ציבור גדול להחריב את העשייה המבורכת ואת המדינה, עם בורות שלא מתאימה לתקופה.
  במקום ללמוד רק כלכלה ומנהל עסקים, תוסיפו מקצוע חובה – היסטוריה של המזה’ת.

 4. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  נפגשתי עם פרופ’ אידלמן.איש מרשים.נהדר.מקסים.

הגיבו כאן לכתבה