רונן מטלון גנן במקצועו כתב ספר על הבחירה במקצוע הנחשב הכי נשי שיש

הילד שבגבר, ספרו של רונן מטלון (צילום: אלבום אישי)

“למה בחרתי להיות גנן בגן ילדים?”

רונן מטלון, בוגר מכללת אורנים, גנן בגן ילדים בזכרון יעקב, כתב את הספר “הילד שבגבר”, בו הוא מנסה להסביר מדוע בחר במקצוע שנחשב כל כך נשי.

רונן מטלון בן 43, נשוי למירי ואב לארבעה. בוגר מכללת אורנים, בחוג לחינוך לגיל הרך. גנן בגן ילדים בזכרון יעקב, כתב את הספר “הילד שבגבר”, בו הוא מנסה להסביר מדוע בחר במקצוע שנחשב כל כך נשי. רונן מגיע כל יום לגן ‘רונן הגנן’ על האופנוע שלו.

מטלון:

מכל הגננות בישראל, ישנם רק 120 גברים, אני אחד מהם. מה גורם לגבר לקום ולהחליט שהוא רוצה להיות גננת? הספר מאפשר לצאת איתי למסע, הצצה לחייו וללבו של ילד, מילדותו ועד חייו הבוגרים, בתוך מערכת חינוך שמלאה בילדים שקופים. במכללה למדתי שחשוב לתת חופש פעולה, לא להגביל ובעיקר להאמין בילדים, גם אם הם קטנים מאוד – היכולות שלהם עצומות.

בספר, אותו השלים לאחרונה, ושייצא לאור בסיוע ההמונים (הדסטארט), הוא מעלה שאלות על הקשיים שחווים ילדים שקופים כמוהו במערכת החינוך, על הבחירה שלו ללמוד חינוך במכללת אורנים ולהקדיש את חייו לעבודה עם ילדים בגיל הרך, על ההתמודדות שלו כגבר במקצועי ‘נשי’ ועל הגישה החינוכית בה הוא דוגל.

מטלון, המפעיל שני גני ילדים בזיכרון יעקב, מספר כי חווה התעללות מצד מורה בבית הספר היסודי, שהותירה בו צלקות. כבוגר, חווה כאבי תופת בגב והשתעבד למשככי כאבים, ורק במהלך הטיפול האלטרנטיבי בכאב, הבין כי הקשיים, האתגרים והצלקות הנפשיות הם שהגבירו את הכאבים. כחלק מתהליך הריפוי החל לכתוב.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.