הכנס השנתי לחינוך הגיל הרך במכללת אורנים • ב 18/03/20 • פותחים חלון לעבר החינוך האנתרופוסופי

סטודנטים באורנים (צילום: יח"צ)

ביום רביעי, 18/03/2020, יתקיים הכנס השנתי של התכנית לחינוך בגיל הרך:
“חלון ומראה – החינוך האנתרופוסופי בגיל הרך”
במטרה לפתוח חלון עבור מחנכות הגיל הרך הלומדות
בתכנית לתואר שני בגיל הרך באורנים, לגישה חינוכית ייחודית זו.

קמפוס מכללת אורנים (צילום: מכללת אורנים)
קמפוס מכללת אורנים (צילום: מכללת אורנים)

הגישה האנתרופוסופית בחינוך קיימת למעלה ממאה שנה. זוהי תפיסה חינוכית התפתחותית בעלת עקרונות ברורים הנוגעים לחינוך ילדים החל מהגיל הרך. גני הילדים האנתרופוסופיים וגם ההכשרה של המחנכים האנתרופוסופיים מתקיימים בהלימה לגישה ייחודית זו ברחבי העולם וגם בישראל, בה קיימים כמאה גנים אנתרופוסופיים.

הגישה מתמקדת בתמיכה אישית בכל ילדה וילד, בלמידה משולבת באומנות ויצירה ובגישה הוליסטית בה יש מקום שווה הן לעבודת הכפיים, הן לתחומי האומנות והיצירה השונים והן לתחומי החשיבה וההבנה.

ראשת התוכנית ד”ר סיגל אחיטוב:

אני מאמינה כי פתיחת חלונות, לימוד והקשבה לגישות חינוכיות שונות מחדדת את המראה שאנו מציבות לעצמנו בבחינת הזהות המקצועית שלנו.

במהלך היום יבקרו המשתתפים בבית הספר היסודי האנתרופוסופי שקד, ובגנים האנתרופוסופים בטבעון: גן לילך, גן אלה וגן שקד. כמו כן יתקיים פאנל בהשתתפות גננות הגנים האתנרופוסופים, ותתקיים הרצאה של מירי מתתיהו, מלווה צוותים חינוכיים לגיל הרך בחינוך וולדורף בנושא משחק בגיל הרך בגישת החינוך האנתרופוספי, ושל ד”ר גלעד גולדשמיט המנהל את מסלול וולדורף באורנים על העקרונות של חינוך וולדורף.

ד”ר גולדשמיט:

שמונה מוסדות מכשירים בארץ מורים וגננות לשיטה זו, אך מתוכם רק שניים אקדמיים, מכללת אורנים ומכללת דוד ילין. השיטה הגיעה לארץ לפני 30 שנה, אבל הגידול המהיר שלה בישראל התרחש ב 15 שנים האחרונות ונבע בעיקר מרצונם של ההורים בחינוך חם, אנושי והוליסטי, ללא מרוץ הישגי ועם מיקוד בילדים עצמם ובצורכיהם העמוקים.
סטודנטים באורנים (צילום: יח"צ)
סטודנטים באורנים (צילום: יח”צ)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.