מיכאל גרסימוב מחיפה נבחר לאחד מ 11 המדענים הצעירים מישראל שקיבלו מלגה מטעם משרד המדע

בטקס שנערך ביום חמישי, 20/02/2020, במכון ז'בוטינסקי בת"א,
העניק שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס מלגות ע"ש זאב ז'בוטינסקי
ל-11 לסטודנטים לתואר שלישי ופוסט-דוקטורט בתחומי הנדסה ומדע יישומי
ובתקציב כולל של כ-5 מיליון ש"ח והמדען החיפאי הוא: מיכאל גרסימוב.

מיכאל גרסימוב מחיפה נבחר לאחד מ 11 המדענים הצעירים מישראל שקיבלו מלגה על שם ז'בוטינסקי לתמיכה במחקרו המדעי משרד המדע העניק זו השנה השנייה מלגות על שם ז'בוטינסקי בשווי של 5 מיליון ₪ כל חוקר יקבל כ 500 אלף שקלים לטובת המחקר בתחומי המדע וההנדסה.

המלגות על שם זאב ז'בוטינסקי, שסכום כל אחת מהן עומדת על כ-460,000 לתקופה של ארבע שנים, מאפשרות לסטודנטים במסלול ישיר לדוקטורט להתמקד במחקריהם בתחומי הנדסה ומדע יישומי. המלגות הוענקו במעמד רן בר, מנכ"ל משרד המדע וגדעון מיטשניק, מנכ"ל מכון ז'בוטינסקי.

מלגות ז'בוטינסקי מוענקות זו השנה השנייה לסטודנטים שממשיכים לתואר שלישי בתחומי המדע וההנדסה במטרה לסייע לחוקרים בתחומי המדע וההנדסה להמשיך את המחקרים שלהם שמהווים תרומה לפיתוח תחומי ההנדסה והמדע במדינת ישראל. בין המלגאים שנבחרו השנה גם מיכאל גרסימוב מחיפה.

מיכאל גרסימוב (צילום: משרד המדע והטכנולוגיה)
מיכאל גרסימוב (צילום: משרד המדע והטכנולוגיה)

מחקרו של מיכאל גרסימוב עוסק בפיתוח מערכת המבוססת על אינטליגנציה מלאכותית לתכנון ממיר מודים אופטיים למאיץ. מיכאל גרסימוב לומד באוניברסיטת אריאל. מיכאל גרסימוב:

אני מאוד מתרגש מהמלגה שקיבלתי למחקר. זה מחקר שהוא כולו חדשנות. אף אחד בעולם לא עשה דבר דומה, והחיסרון בכך הוא שאין לי את הרפרנסים עם מה להשוות. גם בנושא מחקר נוסף שיש לי נגיעה והוא בקרה של המאיץ על ידי אינטליגנציה מלאכותי לא נעשה כמעט דבר בעולם.

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס שיזם בשנה שעברה את מלגות ז'בוטינסקי לתחומי הנדסה מתקדמים אמר העניק לגפן ליבנה את המלגה ואמר: "המלגות שהוצאתי אל הפועל מתאפשרות הודות לתקציבי השיא של משרד המדע והטכנולוגיה בראשותי בשנים האחרונות. אנחנו מסייעים למצטיינים, בדיוק כפי שאנחנו מנגישים את המדע והטכנולוגיה לכל אזרחי ישראל בכל מקום בארץ. לחמשת המ"מים של ז'בוטינסקי אפשר להוסיף מ' שישית – מלגה. אחת מהן הוענקה בשמחה, בכבוד ובגאווה לגפן ליבנה שתורם בדרכו הייחודית לפיתוח תחומי המדע והחדשנות".

מנכ"ל מכון ז'בוטינסקי, גדעון מיטשניק: "זו השנה השנייה בה משרד המדע והטכנולוגיה בראשות השר אופיר אקוניס מיישמים באופן מקורי את "חוק ז'בוטינסקי" ומנציחים את פועלו של אחד מגדולי המנהיגים הציוניים. זאב ז'בוטינסקי היה איש חזון ואיש מעשה, שלצד היותו ראש בית"ר היה מחולל הגדודים העבריים, איש הגות, משורר, עיתונאי, מתרגם ו"סטארטיפסט" בדרכו. מאחר שאנו רואים במקבלי המלגה חלק מ"מנהיגי המדע בעתיד" וגורם משפיע וחשוב במדע בהווה אנו מברכים על יזמת שר המדע להנצחת ז'בוטינסקי בדרך כה משמעותית תוך "חיבור" בין דמותו וחזונו של זאב ז'בוטינסקי למדעני ההווה והעתיד".

לא ניתן להגיב