דורון אמיר רשם את כתובת ה-IP וההאקרים תקפו • אליפות הסייבר של ישראל בקריית אתא 26/10/22

אליפות סייבר לאומית התקיימה בקריית אתא בהפקת-ענק, אותה הובילו דורון אמיר, מנכ"ל חברת CyTaka עם יעקב פרץ, ראש עיריית קריית אתא. בתחרות השתתפו 1,000 תלמידים מרחבי הארץ, אשר פיצחו חידות בתחום הסייבר. החידות מורכבות מקוד אשר נלקח ממערכות שונות, ממתקנים מורכבים, כגון מחשב טיסה הנמצא בקוקפיט של תא טייס או מחשב של מכונית, או מערכת מחשב של תחנת כוח, אשר רגישים מאד להתקפת סייבר ונעטף על ידי חברת CyTaka במעטפת במתאימה אותו לתחרות.

יעקב פרץ, ראש עיריית קריית אתא – אליפות ישראל בסייבר

דורון אמיר, מנכ"ל CyTaka – אליפות ישראל בסייבר

במקצה הגמר, נותר שישה האקרים. הם כיבו את המחשבים שלהם וחיכו לאות. ברגע ההפעלה, דורון רשם על לוח הבקרה כתובת IP (כתובת של אתר אינטרנט, שהיא למעשה חידה אשר נבנה על ידי האקר בכיר, לטובת התחרות). דורון נתן את האות למתמודדים, לתקוף את הכתובת הזאת ולנסות לפרוץ את האתר. כולם הדליקו את המחשבים והסתערו על הכתובת. האווירה מחשמלת. ברקע מתנגנת מוזיקה קיצבית ולמרבית האנשים באולם הענק אין שום מושג מה קורה מאחורי המסכים. הקרב הוא על הפרס הגדול של 100,000 שח.

◄ שידור גמר אליפות הסייבר של ישראל בקריית אתא

(צילום: חי פה-TV)

במסגרת התחרות חולקו משימות פריצה למגוון רחב של סוגי מערכות ובוצע ניטור על ידי מנהלי התחרות, על מנת לזהות את דפוסי הפעולה של ההאקרים.

התחרות מנוהלת על ידי מערכת ניטור משוכללת של חברת CyTaka. הניטור עצמו משמש ללמידה ובהמשך לחיזוק מערכי ההגנה כל המערכות. כמובן שאין מדובר בפריצה של מערכות אמת, אלא תרגול.

אליפות הסייבר הישראלית - קריית אתא (צילום: חי פה-TV)
אליפות הסייבר הישראלית – קריית אתא (צילום: חי פה-TV)

תמונות נבחרות מאליפות הסייבר

ההזמנה לתחרות הסייבר

קרית אתא מארחת את תחרות הסייבר הארצית של חברת CyTaka
1,000 האקרים מכל הארץ יתחרו על הפרס הראשון בשווי 100,000 ש"ח.

התחרות תתקיים ב 26/10/22 בין השעות 15:00-22:00 בהיכל הספורט (רחוב רמז 9).
מעוניינים לקחת חלק בתחרות או מכירים מישהו שחייב להשתתף?
ניתן להירשם לתחרות באמצעות האתר

יום הסייבר הבנלאומי 26/10/22 בקרית אתא

CyTaka בתחרות ענק של 1000 האקרים שתתקיים ביום הסייבר הלאומי בישראל- 26/10/22
לראשונה בישראל: דורון אמיר, יזם "הטובים לסייבר", הכריז על תחרות ענק שבה יתמודדו על מקום בגמר 1000 האקרים ישראלים, ביום הסייבר הלאומי, על התואר אלוף הסייבר של ישראל.
באירוע שטרם נראה כמותו בישראל, תחלק סייטאקה פרסים בשווי רבע מיליון ₪ לזוכים במקומות הראשונים.

אלוף הסייבר של ישראל יזכה בפרס הראשון: 100,000 ש"ח

התחרות תתקיים בקרית אתא, במעמד ראש העיר, מר יעקב פרץ, נכבדים מתחום הסייבר והמודיעין ובהשתתפות יגאל אונא, ראש מערך הסייבר הלאומי לשעבר.

יום הסייבר הלאומי, יתקיים ביום רביעי, ה- 26 לאוקטובר 2022. במסגרת יום זה, דורון אמיר, יזם "הטובים לסייבר" ומנכ"ל CyTaka יקיים בשיתוף עם עיריית קרית אתא, תחרות ענק בינלאומית ובה יתחרו 1000 האקרים ישראלים באתגרי פיצוח סייבר מן המתקדמים בעולם.

בחודש אוקטובר מציינים ברחבי העולם את חודש המודעות העולמי להגנת סייבר כתזכורת לציבור הרחב ולארגונים על החשיבות שבהגנות סייבר. דורון אמיר שם לו למטרה לפתח סייבר חיובי. על ידי תחרויות סייבר של טובי ההאקרים בארץ ובעולם והקים את קהילת אנשי הסייבר ואבטחת המידע אשר מאתרת נקודות תורפה באבטחה ומייצרת מערכי סייבר הגנתיים לארגונים בתחום הבנקאות ועוד.

לאחר שנערכה אליפות הסייבר בתל אביב ובדרום (במדרשת שדה בוקר) נבחרה קרית אתא לארח את אליפות הסייבר באיזור הצפון, בה יתחרו 1000 האקרים ומומחי סייבר ואבטחת מידע בפיצוח אתגרי סייבר מן המתקדמים ביותר בעולם.

התחרות תתקיים ביום רביעי 26/10/22 בהיכל הספורט ברחוב רמז 9 קרית אתא,
בין השעות 15:00-22:00.

דורון אמיר:

מספר אנשי הסייבר ומומחי אבטחת המידע משמשים למעשה כמעין תמ"ג (GDP) חדש, כלומר אם יש אנשי סייבר טובים והמדינה מוגנת מבחינה טכנולוגית יותר ויותר – הרי זה אומר שהמערכת עובדת נכון ויעיל, זה מתייחס ומשליך על איכות החינוך, המחקר האקדמי, הכלכלה, הבנקאות, הרפואה, הביטחון והקידמה הטכנולוגית
ראש העיר קריית אתא יעקב פרץ (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)

יעקב פרץ, ראש העיר קרית אתא:

לקראת התחרות נפתחו קטגוריות ייחודיות הכוללות פרסים כגון הגשת אתגרי סייבר, חידון בתחום הסייבר מורשת ומודיעין, מיזם הסייבר הייחודי ועוד.

לו"ז לאירוע יום הסייבר הבנלאומי 26/10/22:

14:00 כניסת מתחרים בלבד והתארגנות
15:00 כניסת קהל ותקשורת
18:45 סיום התחרות והכרזת המקום הראשון
19:45 כיבוד ואירוח
20:00 פאנל יום הסייבר
21:00 חלוקת פרס מקום 2 ו 3 כולל פרסי מצויינות ומגנים.
22:00 סיום.

קרית אתא שמחה לארח את יום הסייבר הלאומי בישראל. אנו פועלים להקמת מרכז סייבר מוביל בבית הספר התיכון לצד לימודי מדעים, מחשבים וסייבר הנמצאים כיום במסגרת תוכנית הלימודים. קיום התחרות בקרית אתא תאפשר לתלמידי העיר לצד משתתפים מכל אזור הצפון לקחת חלק באירוע מוביל מסוגו ולהשתלב בקהילת הסייבר הישראלית.

2 תגובות
  1. אבי כהן אמר/ה

    כדאי לטפח אותם בביה"ס.. ליצור מגמות סייבר

  2. שרלי ינקי - חאלוש.חיפה פובליציסט אמר/ה

    כתבה מעניינת ידידתי הכתבת נגה. לדעתי ,זוהי כתבה חשובה ואמינה. יש למצוא ולטפח מומחי סייבר צעירים.שבת שלום

לא ניתן להגיב