ביקור נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין באזור חיפה – 6/2/20

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ביקר באזור חיפה. במהלך ביקורו בקריית ביאליק, הוענקה לו אזרחות של כבוד, על ידי ראש העיר קרית ביאליק, מר אלי דוקורסקי.

אזרחות של כבוד לנשיא המדינה
תואר אזרחות של כבוד מוענק לנשיא המדינה ע”י ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי (צילום: מארק ניימן / לע”מ)

במעמד זה גם הוענקו תעודות הוקרה לבני ובנות העיר פורצי דרך בתחומם: הרמטכ”ל רב אלוף אביב כוכבי, פרופ’ אלון וולף, העיתונאית אסתר פרז, הכדורסלן גיא גודס, השופט ערן נווה והיזם רוברט אנטוקול.

הנשיא התייחס לפיגועים שאירעו ביום זה בירושלים:

“לא נאפשר לטרור הארור להרים ראשו ונאבק בו ללא פשרות”

ביקור הנשיא במשטרת זבולון

הנשיא ראובן ריבלין קיבל סקירה מפי מפקד התחנה ניצב משנה קובי קרני ומפקד מחוז חוף ניצב פרץ עמר.

ביקור נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין במשטרת זבולון
ביקור נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין במשטרת זבולון (צילום: מארק ניימן / לע”מ)

במהלך הסיור הוצגו בפניו מספר מיזמים, שמטרתם להגביר את החיבור והמעורבות של המשטרה בקהילה. בהם מיזם ייחודי בשם “ניידת המשאלות”, שמגשימה משאלות לילדים המבקשים להיות שוטרים ליום אחד.
הנשיא הודה לשוטרים ולשוטרות על עבודתם הקשה והדגיש כי שיח עם תושבים הוא שלב מרכזי בתהליך בניית האמון בין האזרחים למשטרה ושמח כי בנוסף לתפקידי האכיפה והשמירה על הסדר, לוקחים על עצמם גם את המשימה החברתית.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
ביקור הנשיא ראובן (רובי) ריבלין במשטרת זבולון מיזם ניידת המשאלות מפגש עם הנער חוסיין (צילום: מארק ניימן / לע"מ)
ביקור הנשיא ראובן (רובי) ריבלין במשטרת זבולון מיזם ניידת המשאלות מפגש עם הנער חוסיין (צילום: מארק ניימן / לע”מ)

ביקור נשיא המדינה בכפר הנוער “נירים”

הנשיא, ראובן (רובי) ריבלין, ביקר בכפר הנוער “נירים” הקרוי על שם רס”ל ניר קריצ’מן ז”ל. ניר ז”ל נהרג באפריל 2002, במהלך פעולת שייטת 13 בשכם. מפקדו וחבריו ליחידה החליטו להנציחו בפרויקט ייחודי, שמטפח חינוך למצוינות של נוער ישראלי בסיכון גבוה, שנשר, או נמצא בסכנת נשירה, ממסגרות החינוך.
לרבים מהנערות והנערים, נירים הוא הזדמנות אחרונה לפני מאסר, בשל עבירות, כגון: תקיפה, אלימות קשה ורכוש. לוחמי השייטת מאמצים את הכפר ומלווים את החניכים במהלך שהותם בו וגם לאחר גיוסם לצה”ל.
הנשיא נפגש עם נערות ונערים הגרים בכפר נירים. ביניהם גם בוגר הכפר, יונה, היום סגן בגדוד הסיור של גבעתי, שהמקום היה ההזדמנות האחרונה עבורו לפני מאסר.

“ההזדמנות שנתנו לי כאן הייתה משנת חיים עבורי ובזכות המקום הזה אני עומד כאן היום”, אמר יונה שבקרוב יתחיל קורס מפקדי פלוגות.

הנשיא פנה להוריו של רס”ל ניר קריצ’מן ז”ל:
“אני בטוח שהבן שלכם גאה במפעל שהקמתם, מפעל שדואג לטובת החברה הישראלית. אין לי ספק שאם תהיה בישראל חברה טובה וחזקה, כך תראה כל המדינה שלנו״.

הנשיא גם כיוון דבריו לנערות ולנערים הגרים בכפר:
“המסגרת הזו היא קודם כל עבורכם ובשבילכם. היחידים שיכולים להפוך אתכם לאנשים נהדרים ומובילים בחברה, זה אתם עצמכם והכל נמצא בידיים שלכם”.
“אתם יכולים לעשות הכל. אין לי ספק שתגדלו להיות חיילים ומפקדים מצוינים בצה”ל, ושבהמשך, תמצאו איך להגשים את הכישרונות והכוחות שלכם, כל אחד בדרכו. כל הכבוד לכם.”

ביקור נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בכפר הנוער נירים (צילום: מרק ניימן / לע”מ)

הגיבו כאן לכתבה