יום הולדת 110 לסופרת הילדים מרים רות • מפגש חגיגי וחנוכת שולחן כתיבה יתקיים ביום חמישי, 20/02/2020 במכללת אורנים

מכללת אורנים מציינת יום הולדת 110 לסופרת הילדים מרים רות
האירוע יתקיים ביום חמישי, 20/02/2020 בשעה 12:30
מפגש חגיגי וחנוכת שולחן כתיבה
האירוע פתוח לקהל הרחב

שולחן של מרים רות (צילום: רויטל יהלום חכמוב)
שולחן של מרים רות (צילום: רויטל יהלום חכמוב)

מרכז מרים רות במכללת אורנים מקדם ספרות ילדים ככלי חינוכי להעצמה, העשרה ופיתוח היצירתיות והדמיון. המרכז הוקם בהשראת סופרת הילדים האהובה, מרים רות, שהייתה אשת סגל ומורה לגננות במכללה. במרכז מוביל פעילויות חינוכיות וספרותיות מגוונות עבור מורות וגננות מרחבי הצפון, סטודנטים וסטודנטיות במכללה לחינוך, וילדי המחוננים הפוקדים את המכללה.

עוד לפני מותה, העבירה מרים רות את אוסף ספרי הילדים הייחודי שלה למכללה. האוסף כולל למעלה מ-4000 ספרי ילדים מכל רחבי העולם, ספרים קלאסיים בעיבודים שונים, ספרים מאוירים, ספרים עבריים ולועזיים מתחילת המאה וספרי מחקר בנושא ספרות ילדים מכל העולם. זהו אוסף נדיר מאוד, המוצג במרכז לספרות ילדים בספריית המכללה, פתוח ונגיש לקהל.

לאחרונה, העבירה משפחתה של מרים רות את שולחן הכתיבה המיתולוגי של הסופרת למרכז. בחודש פברואר , כמו בכל שנה, מציינת המכללה את יום הולדתה של הסופרת, שנפטרה בשנת 2005. האירוע יתקיים ביום חמישי, 20/02/2020 בשעה 12:30 ויכלול מפגש חגיגי וחנוכת שולחן הכתיבה.

המשתתפים באירוע, שיתקיים בהובלת מנהלת המרכז רויטל יהלום חכמוב ובהשתתפות בני משפחתה של רות, יפגשו מחדש את ספריה וכתביה, ייצאו למסע של דימיון וצבע, מילים ויצירה ויכירו מעט יותר את מרים, כאדם, כסופרת וכאשת חינוך.

האירוע פתוח לקהל הרחב.

שולחן של מרים רות- פרופ' יעל פויס נשיאה וד"ר ניר מיכאלי רקטור (צילום: רויטל יהלום חכמוב)
שולחן של מרים רות- פרופ’ יעל פויס נשיאה וד”ר ניר מיכאלי רקטור (צילום: רויטל יהלום חכמוב)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.