ספינת הסיור של מספנות ישראל נמסרה לידי חיל הים של הונדורס

ה-OPV62, מהמתקדמות מסוגה בעולם, הגיעה ליעדה בפוארטו קורטז והוצגה בטקס חגיגי, במעמד נשיא הונדורס. “הפלגתה של הספינה בוצעה ברציפות וללא כל תקלות וזו הוכחה נוספת לכך כי קיימת יכולת משמעותית של בניית כלי שייט צבאיים במספנות ישראל”, התגאה יו”ר מספנות ישראל, סמי קצב.

ספינת הסיור (צילום: מספנות ישראל)
ספינת הסיור (צילום: מספנות ישראל)

ספינת הסיור שנבנתה במספנות ישראל בחיפה ונמכרה לחיל הים של הונדורס הוצגה ביום ראשון 19/01/20, רשמית במדינה שבמרכז אמריקה. הספינה, מדגם OPV62, נמסרה לידי נשיא הונדורס, חואן אורלנדו ארננדס, על ידי יו”ר מספנות ישראל, סמי קצב. באירוע השתתף גם שר הביטחון של הונדורס, ג’וליאן פאנצ’ו טינוקו. הבכירים הישראלים והמקומיים לבשו בטקס חולצות מקומיות מסורתיות. שווי העסקה מיליוני שקלים.

הספינה החדישה היא מהמתקדמות מסוגה בעולם, פרי פיתוח ושדרוג של דגמי הסער המיוצרים במספנות ישראל. אורכה 62 מטר ומשקלה כ-450 טון. היא מצוידת במערכת תותחנות מיוצבת מתוצרת רפא”ל, מערכות ניווט וקשר מתקדמת, מנחת מסוקים, וכן על סיפונה זוג סירות מהירות להתערבות מידית ולפעולות חילוץ והצלה. הספינה תפעל להגנה על המים הכלכליים של הונדורס וכן מניעת סחר בסמים ופעילות טרור.

קצב, שהוא גם הבעלים והיו”ר של קבוצת SK, מסר בטקס חגיגי לידי הנשיא ארננדס דגם מוקטן של הספינה וציין בנאומו את המחויבות הרבה להמשך שיתוף פעולה בין מספנות ישראל לחיל הים של הונדורס. “הפלגתה של הספינה בוצעה ברציפות וללא כל תקלות וזו הוכחה נוספת לכך כי קיימת יכולת משמעותית של בניית כלי שייט צבאיים במספנות ישראל”, התגאה קצב.

הספינה יצאה להפלגה להונדורס הממוקמת במרכז אמריקה מנמל מספנות ישראל ב-5 בדצמבר 2019, חצתה את הים התיכון עד מיצרי גיברלטר ולאחר הפסקה קצרה לתיספוק באיים הקנריים חצתה את האוקיינוס האטלנטי והגיעה לנמל פוארטו קורטז, לחופי הים הקאריבי, בסוף אותו החודש.

מספנות ישראל היא המספנה הגדולה והמתקדמת בישראל, ומייצרת מגוון רחב של ספינות צבאיות ואזרחיות שנמכרות לארגונים וצבאות בכל רחבי העולם. המספנה מעסיקה מאות עובדים מאזור הצפון ומבצעת רכש מקומי בשווי של כחצי מיליארד שקלים בחמש השנים האחרונות. לאחר שהופרטו, מספנות ישראל נמצאות בבעלות אסי שמלצר.

נשיא הונדורס, חואן אורלנדו ארננדס, יו”ר מספנות ישראל, סמי קצב, שר הביטחון של הונדורס, ג’וליאן פאנצ’ו טינוקו (צילום: מספנות ישראל)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.