הסכם רכש כלי שיט מבצעיים בין משרד הביטחון למספנות ישראל, לראשונה מזה 15 שנה

כלי שיט מבצעיים (צילום: מספנות ישראל)

מנהל הרכש במשרד הביטחון וחברת מספנות ישראל סיכמו על רכש של 4 ספינות ביטחון מסוג 'שלדג' לזרוע הים בכ-100 מיליון ש"ח.

מנהל הרכש במשרד הביטחון (מנה"ר) מודיע היום (ד' 7/721), בתום עבודת מטה משותפת עם זרוע הים, על הוצאת הזמנה לרכש רחב היקף מחברת מספנות ישראל.
במסגרת ההסכם, משרד הביטחון ירכוש ממספנות ישראל עבור זרוע הים 4 ספינות מדגם "שלדג" סימן 5.

שר הביטחון בני גנץ (צילום: דובר צה"ל)

שר הביטחון בני גנץ:

אני מברך על ההסכם שחשיבותו היא גם ביטחונית וגם חברתית. ספינות השלדג יאפשרו לחיל הים הישראלי לשדרג את יכולותיו, שהולכות ומתפתחות בשדה המבצעי, כפי שראינו היטב במבצע שומר החומות. כל זאת, תוך מילוי משימותיו להגנת גבולותיה הימיים של ישראל. לצד זאת, רכש הספינות תוצרת הארץ מצביע על התחזקותה של התעשייה הביטחונית בישראל. מערכת הביטחון, תמשיך לתמוך בכל המאמצים הלאומיים של מדינת ישראל, לעודד מנועי צמיחה, ולהצטייד באמצעים שיסייעו לשמירה על הביטחון- באוויר, ביבשה ובים.
כלי שיט מבצעיים (צילום: מספנות ישראל)

ספינות השלדג יצטרפו לצי ספינות הביטחון של זרוע הים, המשמשות להגנת חופי ישראל. 
שלדג V-IN הינה ספינת סיור מהירה, בעלת יכולת תמרון והפעלת מערכות נשק מהמתקדמת בעולם. ספינות השלדג יספקו לחיל הים מענה רחב לאיומים המתפתחים בשדה הקרב הימי בשנים הקרובות. אורך ספינת השלדג יהיה 32.5 מטרים, משקלה 95 טונות ומהירותה 40 קשר.
היקף העסקה נאמד בכ-100 מיליון ש"ח.

סמנכ"ל וראש מנהל הרכש, אבי דדון:

חתימת ההסכם עם מספנות ישראל היא הצהרת כוונות של משרד הביטחון. על אף אתגרי התקציב, אחרי כ-15 שנים אנחנו שבים לבנות ספינות לחימה במספנות ישראל. אני מברך על השותפות, שתחזק גם את הביטחון וגם את התעשייה והתעסוקה בצפון הארץ.
אבי דדון וסמי קצב (צילום: משרד הביטחון)

יו״ר מספנות ישראל, סמי קצב:

אנו שמחים על המשך שיתוף הפעולה רב השנים עם משרד הביטחון ועם חיל הים, ועל הזמנת 4 ספינות שלדג חדשות ממספנות ישראל. העסקה הנוכחית מלמדת על תרומתה של מספנות ישראל לביטחון המדינה, ואנו גאים שאנו יכולים לשרת את זרוע הים ואת משרד הביטחון של מדינת ישראל.  הזמנה משמעותית זו מהווה גושפנקא לאיכות ולמקצועיות של החברה כספקית של כלי שיט מתקדמים לממשלות ולכוחות הביטחון ברחבי העולם ותסייע לייצוא הביטחוני ממדינת ישראל.

לא ניתן להגיב