נחל קישון עלה על גדותיו 07/01/19

הצפת הקישון (צילום אלון בין מאיר רשות הקישון)

הגשמים העזים שירדו בימים האחרונים העלו את עוצמת הזרימות בנחל קישון עד כדי 196 קוב לשניה.
הנחל עלה על גדותיו והציף שטחים רבים, גם באזור מרחב מחלף יגור כפי שניתן לראות בסרטון המרכיב המצורף.
לחדי העין ששמו לב למכונית השקועה, אל דאגה, הנוסע חולץ בשלום…🚗😃

5 תגובות
 1. הדסה שירי פילה אמר/ה

  די במבט מהיר במפת אזור מפרץ חיפה ,הוא עמק זבולון ,ומישור החוף עד התרוממות קרקע ההר,רואים שטח מישורי לגמרי ,לאור גדוד החופים ,וגריעת שטת אדמה הנגרפת לתוך הים ,מאידך ,עליית מפלס מי הים ,ושטפי מי נגר והצפות מי גשם ,והשינוי של האקלים ,ושינויי תנועת היבשות ,ותנועת קרקע הים …יש אפשרות שבעתיד הלא רחוק ..נקווה מאוד שלא ..מי הים יציפו עד הרי הגליל התחתון .כל השטח המישורי ,יהווה חלק מהים ! גם חלקה של חיפה בעיר התחתונה ,תהווה ים ….הרבה בטון ,גורם באמת ,לסתימת החלחול הטבעי של מים לתוך האדמה .מה גם …שיש הרבה מאוד שברים גאולוגיים …ושבר יגור …ושברים בתוך קרקע הים …נקבל באמת חלילה לא עלנו , חזרה לימי בראשית …הכל כתוב בספרים …

 2. שמעון אמר/ה

  ראינו זאת בקרקעית הים בחוף עתלית . מקו החוף ועד 400 מטר לתוך הים בעומק של כ-14 בים יש עיר אשר נימצא ע"י גלילי. חוקר מאונברסיטה בחיפה. נצאה עיר קדומה . יש מצב לכל הפוזיציה שאת כותבת תתרחש בימנו אנו .

  1. הדסה שירי פילה אמר/ה

   תודה ,שמעון ,
   אכן ,מספר ערים עתיקות מצויות טבעות במקומות רבים לאורך קו המים של היום .ועל כל הסכנות מהסוג הרטוב הזה , הקימו לנו אסדה נוראית .הגורמת לזעזועים נוספים בקרקע הים . האסדה הזו ,לא באמת מדגדגת בלבד …את נקודת הקידוח הזו .אלא ,בני האנוש רודפי הממון והכוח הכלכלי ,פועלים כך ,על חשבון החיים לצד המים ,ומעירים בכך ,את כלל הרי הגעש השקטים … ,והשברים המצויים בקרקע הים .ואז …נקבל גם ים לא בטוח ,ורעידות אדמה קטנות …לפעמים גדולות …וכן ,זיהום שיעלה עם הזמן .למעשה ,יש תקשורת בין השברים באדמה,והרי הגעש .בכל העולם .לפעמים מקבלים לקבל סימולטנית סידרה של אירועים כזעזועים חלשים ,לפעמים גם חזקים וחריגים של רעידות אדמה . יש הרבה חומר ביבליוגרפי מדעי ומוכח ,בנושא זה ,באינטרנט .

 3. בר דרור דוד אמר/ה

  בס"ד
  ערב טוב
  חברים אולי כמויות המים ששתפו את תחתית הקישון ינקו את רוב פסולת התשיתית שגרמה את מחדל הקישון והשיטת.
  את תוצאות האמת פורסמו לאחרונה על התחלואה מאז.
  רפואה שלמה לכולם.

 4. אייל אמר/ה

  בעוד עשור הדרך להסתובב בעיר התחתית ובבת גלים תהיה על סירות מנוע בלבד.
  אבל תתנחמו – ונציה תשקע, ובמקומה יבואו לחיפה לראות עיר על תעלות מים
  וסוף סוף נוכל להעיף את המטרונית הכושלת ולהביא סירות מים מהירות

לא ניתן להגיב