במקום לחייך בפה מלא הם נאלצים לוותר על טיפול שיניים

אלפי ניצולי שואה נאלצים לוותר על טיפולי שיניים, כך עולה מנתונים שהתפרסמו השבוע ע”י הקרן לרווחת נפגעי השואה, שעל פיהם חמישה מכל אחד ניצולים העיד שהוא נאלץ לוותר על תרופות או על מזון בשנתיים האחרונות עקב מצוקה כלכלית. ניצולי השואה נאלצים להזניח את בריאותם בכלל ואת בריאות השן בפרט וזאת כתוצאה משנים רבות של סחבת, ע”י כל הגורמים הקשורים לניצולי השואה, ובראש ובראשונה – המדינה.

דר_פורמן_וניידת_טיפולי_השיניים_1.jpg

ד”ר פורמן צילום: גיל מזרחי
ד”ר נתן פורמן, מנכ”ל המכון ללימודי המשך ברפואת שיניים בחיפה, ומי שהקים את מערך ניידות השיניים לניצולי שואה ולקשישים מוגבלים, לפני כשנה, מלווה אותו סיפורו של ניצול שואה שהוא החל עמו את הטיפול באופן אישי: “לקחתי מידות לשן תותבת, וכשהגיע היום והתותבת היתה מוכנה ורציתי להגיע למטופל, התבשרתי שהוא נפטר באותו היום.” הסיפור הזה אינו מרפה ממני בעשייה שלי והוא תזכורת יומיומית לכך שאין לנו זמן להתמהמה ואין לניצולי השואה זמן לחכות”.

בשיחה לחי פה אומר ד”ר פורמן: “במהלך 50 שנות העבודה שלנו טיפלנו באלפי ניצולי שואה, ובשנה האחרונה הניידת שמצוידת בכל המכשור הרפואי הנחוץ ומאוישת ברופא שיניים, שיננית ומתפעל ציוד, נותנת מענה לניצולים שאין להם אפשרות לצאת מביתם ולהתנייד למרפאות פרטיות או ציבוריות. היום אנחנו נמצאים במשא ומתן עם הקרן להחזרת רכוש של ניצולי השואה במטרה להכניס אותנו לפרויקט מאוד רחב למתן טיפולי שיניים לניצולי שואה במיוחד לאלה שלא ניידים, ואני שמח על ההחלטה שהתקבלה לאחרונה ע”י ארגונים שעוסקים בהחזרת רכוש של ניצולי שואה, לתת טיפול שיניים עד 5,000 לניצולי שואה זכאים. כמו כן אנחנו ממתינים לבשורה הטובה שהגיעה ממשרד האוצר והביטוח הלאומי להפרשת מיליארד שקלים לניצולי שואה”.

“אלו הסממנים הראשונים להתייחסות רצינית של כל הגורמים העוסקים בניצולי השואה, כולל המדינה, להטיב עם ציבור זה שעבר תלאות לא קלות בחייו על מנת שיוכלו להתקיים בכבוד, לחייך בפה מלא, לאכול ולנסות אורח חיים בריא יותר בעזרתנו ובעזרת גופים אחרים שנרתמים לעשות הכל למען ניצולי השואה. הגיע הזמן שבמקום להכריז על מצוקת ציבור זה שהמדינה מחויבת לו, הגיע הזמן שבמקום לדבר לעשות”. מסכם ד”ר פורמן

לפרטים ולהזמנת הניידת יש לפנות למרפאה לטיפול בשיניים ע”ש יאורית. המכון ללימודי המשך ברפואת שיניים – רח’ הגפן 26, חיפה. טל’: 04-8525266.

נתוני הדו”ח המלא של ההקרן לרווחת נפגעי השואה בלינק המצורף
http://k-shoa.org/_Uploads/dbsAttachedF … rt2014.pdf

[topic:2jsttige]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=8&t=13353[/topic:2jsttige]

[topic:2jsttige]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=17&t=12982&p=28990#p28990[/topic:2jsttige]

[topic:2jsttige]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=13&t=12979&mobile=mobile[/topic:2jsttige]

[topic:2jsttige]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=13&t=12545[/topic:2jsttige]

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.