פסטיבל חיפה ה-24 להצגות ילדים – סיקור ותמונות

16042014650.jpg
זה כבר בפעם 24 תיאטרון חיפה פותח את דלתיו לאומנים שהגיעו מכל
העולם כדי לשמח את ילדינו בהצגות הנפלאות שלהם.

המדינות שאירחנו השנה: ספרד, צרפת, איטליה, אנגליה, אירלנד, הולנד, 14 להקות בסה”כ. תיאטרון הרחוב השתלב בצורה מושלמת עם ההצגות באולמות ברחבי חיפה – סינמטק, אולם רפופורט, מתנ”ס הדר הציעו בנדיבות את אולמותיהם כדי לפגוש את הקטנטנים עם הוריהם.

גן בנימין בסמוך לרח’ נורדאו, בשלושה ימים (16/4-18/4) היה מלא בקהל אדיר, בצחוקים וצעקות של המתלהבים ממגוון הצגות. ילדים ומבוגרים כאחד וזה לא חד- משמעי מי נהנה יותר. כל פינה בגן נכללה בעצמה הצגה אחרת. הזדמן לי לראות תהלוכה של ז’ירפות מהולנד, הצגת רחוב מאיטליה – המספרה של קרלוני. כמן כן, נהנתי מהצגה בביתינו העליון – גמדים מתחת לשמיכות (המחזאי צדוק צמח), – סיפור מרגש על הילד שהוריו התגרשו והוא חולק את חייו בין דירה של אמא ואבא, שהאחרון הוא תמיד עסוק ועייף ולא מוצא אף פעם זמן להיות עם בניו. ואז במהלך המחזה קוראים לילד התרחשויות למיניהם שעוזרות לו להתגבר על פחדיו ולהפוך מילד מופנם לפתוח יותר ומתחשב בחבריו וגם בזכות השינויים שעבר, הקשר עם אבא הופך להדוק יותר. במשך ההצגה הייתה דממה – כנראה שרוב הקהל הזדהה מאוד עם הנושא… אחד התפקידים בהצגה – הגמד אליעזר שפוגש ילד – גיי גורוביץ’ זכה בפרס השחקן הטוב ביותר.
17042014688.jpg
ביקרו השנה באירוע כ-60000 איש. זוהי הצלחה ענקית לסוג הפסטיבל כזה שקיים בחיפה בלבד. הסיבה להצלחה הגדולה, לפי דבריה של ניצה בן-דוב – מנהלת התיאטרון חיפה: “כל שנה אנחנו עובדים קשה, מתכוננים לפסטיבל, וכשמגיע מועדו – לא עושים כלום. הצוות שלנו מתסובב בין הקהל, מתבונן ומחשבה אחת רק עוברת בראשו: מה לשפר כדי ששנה הבאה זה יהיה יותר טוב”.
17042014693.jpg

בטקס חלוקת הפרסים שהתקיים ביום חמישי האחרון (17/4), נוכחו הרבה אנשים חשובים לתחום האומנות – אברהם דנא, ציון לשבח, אבי גיבסון הראל, חברת קרן תרבות של עריית חיפה – גב’ רינה בן נתן.

הפרס הראשון בין הצגות הרחוב הביאה יצירה מצרפת בשם – חלומה של אריקה.17042014680.jpg הפרס הראשון בין מחזות ישראליות שהשתתפו בתחרות – הוענק לרונית קנו עם המחזה “יואל אמר”. כמו כן, ההצגה זכתה בפרס של מוזיקה ותלבושות הכי טובות. כל אחד מהזוכים, חוץ מתעודת הוקרה קיבל פסל של כלבלב בעיצובו של תמיר שרף. הכלב הזה נהיה סמל של הפסטיבל השנה וליווה את כולנו במהלך החגיגה.
17042014703.jpg
לפי מילותיו מר נורמן עיסא, שחקן תיאטרון חיפה המנהל את הפסטיבל: “משנה לשנה אנחנו מנסים לקדם את התיאטרון לילדים, לראות מה חשוב להם, להסתכל אליהם בגובה העיניים”.

[topic:37y4dk5v]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=17&t=13011[/topic:37y4dk5v]

אפשר להגיד שהם הצליחו ובגדול. אלפי משפחות שהגיעו לפסטיבל מכל רחבי הארץ מצפים לשנה הבאה…

פסטיבל חיפה להצגות ילדים

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.