יאיר לפיד: מאז שהתחיל התהליך של השויון בנטל קרה בדיוק הפוך

שר האוצר יאיר לפיד קיים מפגש עם תושבים בחיפה ביום 13.03.2014 במתנ”ס הדר

“מאז שהתחיל התהליך של השויון בנטל קרה תהליך בדיוק הפוך” זה מה שאמר בחור חרדי תושב חיפה, בכנס שנערך אמש (ה) בחיפה ובו נאם שר האוצר יאיר לפיד וענה לשאלות הקהל.

בכנס שנערך העלה השר לפיד סוגיות רבות כמו: חוק השוויון בנטל, הורדת המע”מ, הדיור הציבורי, האסירים הביטחוניים ועוד אשר דן בהן עם הקהל וענה לשאלותיהם.

לדברי לפיד: “בשנת 2013 החרדים לא עמדו ביעדי הגיוס, הם עברו אותם בהרבה ואני מקבל את זה שהיום יש זעם וחרדה ובהלה וזה בסדר גמור כי זה מה שתמיד מעוררות מהפכות חברתיות. כשנכנסתי לממשלה, העברנו בממשלה את שמיים פתוחים ומיד היתה מהומה באל על וחשבו שאל על תיסגר וכו’.
השר ישראל כץ, אמר לי כל רפורמה שתעשה בחיים שלך תמיד יגידו לך שני דברים 1- תעזוב, התהליך הזה קורה ממלא וכל הרפורמה שלך מיותרת. 2- אתם לא מכירים את הפרטים, אתם לא מכירים את השטח ואתם רק הורסים את מה שקורה. זה נכון ברפורמת המזון זה נכון ברפורמת הדיור וזה נכון בשוויון בנטל”.

IMG_0203.JPG

השר לפיד מקשיב לשאלות הקהל. צילום: סמר עודה
“החוק עבר לפני תשעה ימים וזה שיא התקף החרדה הקוליקטיבי המוצדק שהחברה החרדית נמצאת בתוכו. יש פה משהו שמערער סדר של שווים הוא היה סדר עקום ולא נכון שהפריד בינינו, לא חיבר בינינו ויצר בינינו קרע. הקרע לא נוצר עכשיו, יש קרע והקרע הוא מפני שהציבור החרדי לא התגייס”.

“הקרע הוא לא בגלל שמגייסים אתכם”, פנה לקהל החרדי, “הקרע הוא בגלל שלא גייסו אתכם הרבה שנים ומה שקורה עכשיו זה ההתחלה של הפיוס הגדול שהיה בישראל, והפיוס הזה יבוא בגלל שלכולנו ייהיו את אותן הזכויות וגם אותן חובות, זה הולך ביחד – זה הרעיון וכך יוצרים חברה מתוקנת”.

בחור חרדי שהיה בין הקהל ועשה צבא בעברו פנה ללפיד וסיפר לו כי באחת השכונות החרדיות בהדר חיפה יש בחורים שהתגייסו מבחירה ונתן דוגמה על בחור שהתגייס והיה מסתובב עם מדים בשכונה והשתלב בעבודה מכובדת בטכני בחיפה. “מה שקרה זה שהשיח שלך ואני שבטוח שיש לך כוונות טובות ומאז שהתחיל התהליך של השוויון בנטל קרה תהליך בדיוק הפוך” פנה ללפיד והמשיך, “אין יותר גיוס שח”ר ואף אחד לא רוצה להתגייס. אני פוגש חבר’ה צעירים ואני אומר להם תלכו תתגייסו מה אתם מפחדים והם עונים שזהו נגמר, לא רוצים להתגייס בגלל החוק ובגלל השיח הרע בנושא וזה באמת מה שקרה תהליך הפוך ”

לפיד התייחס גם לנושא האסירים הביטחוניים בעקבות איום הממשלה בביטול הפעימה הרביעית של שחרור המחבלים אם אבו מאזן לא יתחייב להאריך המו”מ בשנה נוספת, ואמר: “הם לא אסירים ביטחוניים, הם חבורה של רוצחים מתועבים שהייתי שמח לראות את כולם מתים”.

“לדבריו: “מכל ההחלטות ומכל ההצבעות שעשיתי השנה, כשר אוצר בממשלה, זו היתה ההחלטה הקשה ביותר. אבל אין לנו ברירה ואנחנו צריכים להתקדם בתהליך השלום”.

[topic:2dr998yi]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=17&t=9040[/topic:2dr998yi]

הגיבו כאן לכתבה