טאיקוואנדו בחיפה • מדליות לחיפאים בתחרויות בחו"ל, ההורים משלמים מכיסם

חיפאים על הפודיום ברוסיה (צילום: ארטיום חרצ'נקו)

הספורטאים ממחלקת הטאיקוון-דו של מכבי חיפה כרמל, ייצגו בכבוד את העיר חיפה ומדינת ישראל בתחרויות שנערכו לאחרונה ברוסיה ובאוזבקיסטן.

ארטיום חרצ'נקו מנהלם האישי בפניה נרגשת לפרנסי הספורט:

מקווה כי ענף הספורט שלנו שזוכה לייצוג מכבד בעולם, יזכה לתשומת הלב של האמונים על ענפי הספורט במדינה בכלל ובעיריית חיפה במיוחד.

בשנה האחרונה, לא מעט ספורטאים מחיפה מככבים בג'ודו, קראטה ועכשיו גם בטאיקוואנדו ולראיה, זכיות במדליות בשתי תחרויות יוקרתיות שהתקיימו בשבועיים האחרונים. עדיין, למרות ההישגים, בענף אומנוית הלחימה באגודה מקווים לקבל בעתיד תקצוב מהרשויות לאחר שעד כה, ההורים הספורטאים ממנים את הטיסות, הציוד ודמי השתתפות בתחרויות, בנוסף למאמנים עצמם שמשלמים מכיסם.

בתחרות "אליפות אסיה-כוכב המזרח״, שהתקיימה בטשקנט, אוזבקיסטן בין ה 30/11-1/12, נבחרו 3 ספורטאים שיצגו בכבוד רב את מחלקת הטאיקוון-דו של האגודה הירוקה. איליה טיוטיקוב בן ה 14,זכה במדלית ארד בחגורה שחורה דאן 1, לאלר שהתחרה בקטגוריית קרבות קדטים עד 48 ק״ג. בקרב הראשון, ניצח איליה יריב מאוזבקיסטן ובקרב השני נלחם מול יריב נוסף מטג'יקיסטן, בסבב השלישי זכה במדליית הארד.

איליה טיוטקוב החיפאי במקום השלישי בתחרות באוזבקיסטן (צילום: ארטיום חרצ'נקו אלבום אישי)

מדבריו של איליה טיוטיקוב :"אינני מרוצה מהתוצאה אך שמח שיש לי את האפשרות לשפר ולהוכיח את עצמי בתחרות הקרובה במוסקבה".


אלכס לדז'ינסקי ורויטל סיומין, שגם לקחו חלק בתחרות, אומנם לא העפילו לגמר אך ייצגו בכבוד רב את מדינת ישראל ואת העיר חיפה.

אליפות אסיה-כוכב המזרח בטשקנט (צילום: ארטיום חרצ'נקו)

בתחרות השנייה שנערכה במוסקבה ב05/12/19, יצאה משלחת של 18 ספורטאים חיפאים. בתחרות השתתפו כ-2000 טאיקוונדואיסטים, ממספר ארצות ובהן רוסיה, פינלנד ,אבחזיה בלרוס וישראל. חברי הנבחרת התחרו ב-16 זירות שונות במהלך יום אחד בלבד של תחרות.

טום אברוני– זכה במדליית זהב בקרבות בקטגורית גילאים 10-12 במשקלים 54-58 ק"ג, טום ניצח 4 קרבות נגד ספורטאים מרוסיה ובלרוס. דניאלה ברונשטיין- זכתה במדליית כסף בקרבות בקטגוריית נערות 14-18, כאשר זכתה בחצי גמר בשני קרבות נגד יריבות רוסיות והגיעה למקום השני וגם מדליית כסף בקטגוריית חגורות שחורות דאן 2. מיכאל חלופין זכה במדליית ארד בטולים חגורות ירוקות ועבודי סבאח-זכה במדליית ארד בטולים ירוקות-כחולות.

טום אברוני (משמאל), הזוכה במדליית הזהב ומנהל הקבוצה ארטיום חרצ'נקו (צילום: אלבום אישי)
דניאלה ברונשטיין (מימין) , מקום שני בתחרות (צילום: ארטיום חרצ'נקו)

חיפאים על הפודיום ברוסיה ( צילום: ארטיום חרצ'נקו)

ארטיום חרצ'נקו:

בשתי התחרויות היינו הנציגים היחידים מישראל. תודה מיוחדת להורים המלווים שלנו על העזרה, התמיכה, העידוד והחוויה הבלתי נשכחת. התחרות במוסקבה הייתה מהמושקעות והגדולות ביותר שראיתי עד היום. פעם נוספת בזכות התחרות ראיתי שהכוח האמיתי של הטאיקוון-דו הוא באחדות ושיתוף הפעולה בין כל המדינות, ללא דעות פוליטיות, רק אחדות ותחרות בעלת אופי ורוח ספורטיבית.

ארטיום ואביו, סרגיי מנהלים את מחלקת הטאיקוון דו באגודת מכבי חיפה כרמל בה בה יש מעל 400 ספורטאים


ארטיום גם משמש כמנכ"ל באגודת הטאיקוון דו הישראלי וגם מאמן בנוסף.
ארטיום פונה בבקשה לגורמי הספורט במדינה ובעיריית חיפה: אנו גאים להיות היצוג היחיד ממדינת ישראל בתחרויות האחרונות, אני מקווה כי ענף הספורט שלנו, שזוכה לייצוג מכבד בעולם יזכה לתשומת הלב של האמונים על ענפי הספורט במדינה בכלל ובעיריית חיפה במיוחד. המשלחת שלנו הביאה כבוד גדול למדינה ולעיר שלנו חיפה והמתחרים שלנו עם הישגיהם הנאים, גאים לייצג את המדינה, את העיר חיפה ואת המועדון מכבי חיפה.
ארטיום חרצ'נקו , מנהל מחלקת הטאיקון דו במכבי חיפה (צילום: אלבום אישי)
תגובה
  1. מיקי סיגל אמר/ה

    כל הכבוד לארטיום שנותן את הלב לכל תלמיד בכל רמה! מאמן, לוחם והכי חשוב – בן אדם

לא ניתן להגיב