עופר רטנר, לשעבר חבר הנהלת מכבי חיפה, נמצא במצב קשה וזקוק לעזרתכם

רטנר בימים טובים יותר (אלבום פרטי)

עופר רטנר, חבר עבר בהנהלת מכבי חיפה ומזכיר ועדת הספורט בעיריית חיפה לשעבר, נמצא בימים אלה במצב קשה מאוד

רטנר, מי שהיה חבר הנהלת מכבי חיפה ושימש גם כדובר ומזכיר בהנהלת האגודה, וכיהן כמזכיר ועדת הספורט של עיריית חיפה, נמצא בימים אלה במצב קשה מאוד, וזקוק לכם – תושבי חיפה, שתפתחו את ליבכם ותסייעו לו בשעה קשה זו.

תרם לספורט בחיפה

בעבר הלא רחוק, היה רטנר אדם פעיל ונמרץ, אשר תרם מזמנו וממרצו לאנשים רבים, לעיר חיפה האהובה עליו כל כך, ולתחום הספורט בעיר, דרך פועלו בעירייה, דרך אגודת מכבי חיפה, בה היה חבר הנהלה שנים רבות ודרך ערוצים רבים נוספים.

רטנר בזמנים טובים יותר (אלבום פרטי)
רטנר בזמנים טובים יותר (אלבום פרטי)

בריאותו מידרדרת

בתקופה האחרונה הלכה בריאותו של רטנר והידרדרה, הוא סובל ממחלות רבות וקשיים בתפקוד, ובנוסף לכך, נאלץ לפני כשבוע, לעבור כריתה של אחת מרגליו בעקבות סיבוך של מחלה קשה. כעת הוא מאושפז בבית חולים בחיפה, כשבריאותו רופפת ביותר ומנסה להתאושש.

רטנר עם יונה יהב (אלבום אישי)
רטנר עם יונה יהב (אלבום אישי)

אדם רב פעלים

רטנר, תושב קריית-חיים, דור שלישי בעיר. במשך השנים שימש בתפקידים רבים בתקשורת, ככתב וכשדרן רדיו בתחום הספורט ובתחום התחבורה.

"פעלתי בשיתוף פעולה עם דני נישליס ז״ל", מספר רטנר. "כיהנתי כחבר הנהלת איגוד שופטי הכדורגל במרחב חיפה והצפון וכדובר המרחב, שימשתי כקצין העיתונות של ועד עובדי חברת חשמל במרחב חיפה והצפון בראשותו של עמוס אדן ז״ל.

מ-2002 ועד-2020, כיהנתי כחבר הנהלת אגודת מכבי-חיפה כרמל, כדובר, הייתי שופט מזכירות בליגת העל בכדורסל, בפרט במשחקי קבוצת מכבי-חיפה, שופט מזכירות בכדוריד באזור חיפה ועוד ועוד…

רטנר (אלבום אישי)
רטנר עם דני נישליס ז"ל (אלבום אישי)

המחלה שקטעה קריירה ארוכה ומוצלחת

רטנר ממשיך ומספר בכאב: "כפי שניתן להבין, הייתי אדם פעיל מאוד, בפרט בתחומי הספורט והתקשורת, עד שהמחלה הארורה פגעה בי קשות: אי ספיקת כליות סופנית, שקטעה קריירה ארוכה ומוצלחת בתחום הספורט".

רטנר עם השר לשעבר משה כחלון (אלבום אישי)
רטנר עם השר לשעבר משה כחלון (אלבום אישי)

חיפה היא העיר שבה אני אוהב לחיות

עופר אוהב את חיפה בכל ליבו וחוזר ומדגיש בכל הזדמנות את החיבור שלו לעיר ולאנשיה. "זכות וכבוד עבורי להיות יליד ותושב העיר חיפה, אני מגדיר את עצמי כפטריוט של חיפה. אני גר בבית שלי ברחוב בילינסון, זה דור שלישי משנת-1935. מי שתכנן את הבית היה המהנדס יוחנן רטנר ז״ל, שהיה בין האלופים הראשונים בצה״ל ואף שימש כנשיא הטכניון".

רטנר עם הרב לוי מחב"ד קריית חיים (אלבום פרטי)
רטנר עם הרב לוי מחב"ד קריית חיים (אלבום פרטי)

עופר תמיד מוכן לעזור ולתרום

"אני מכיר את עופר כבר 13 שנה", אומר הרב לוי מחב"ד בקריית חיים. "איש טוב, שתמיד מוכן לעזור, להושיט יד ולתרום לקהילה. כשהגעתי לקריית חיים לפתוח בית חב"ד, עופר מיד קישר אותי לכל הגורמים בעירייה, לכולם, לכל מי שיכול לעזור. ככה זה היה לאורך כל השנים, תמיד היה מוכן לעזור ולתת. עכשיו, כשהוא הגיע למצב של מצוקה, אני קורא לכל מי שיכול – לעזור לו".

רטנר עם יעקב שחר, יו״ר ונשיא קבוצת הכדורגל מכבי-חיפה (אלבום אישי)
רטנר עם יעקב שחר, יו״ר ונשיא קבוצת הכדורגל מכבי-חיפה (אלבום אישי)

אהבה אין סופית למכבי חיפה

את אהבתו למכבי חיפה אפשר לחוש בכל מילה שלו. כשהוא מדבר על יעקב שחר, הוא לא יכול להסתיר את הערכתו והערצתו לאיש ולפועלו רב השנים. "יעקב שחר הוא סמל ומופת, איש כריזמטי שפועל ועושה שנים רבות למען קבוצת הכדורגל מכבי-חיפה, שתחת הנהגתו הפכה למותג מנצח ומייצגת בכבוד את העיר חיפה ותושביה. בזכותו נצבעה העיר בירוק, תרתי משמע" אומר רטנר.

מן העיתונות
עופר בבית החולים, בימים אלה
עופר בבית החולים, בימים אלה

בקשה לסיוע כספי

מצבו הכלכלי של רטנר קשה מאוד, ועד שיוכל להשלים את זכויותיו מול הביטוח הלאומי, אנו
בחי פה מבקשים לפנות אליכם בעבורו, כדי שתפתחו את ליבכם, ונוכל לעזור לו לצלוח את התקופה הקשה הזו. נודה לכל מי שיכול לתרום, כל סכום יכול לעזור.

רטנר חושב רגע ומוסיף: "היות שאני בבית חולים הרבה זמן וכעת עובר לתקופת שיקום לבית החולים 'פלימן', רציתי לבקש, אם למי מהקוראים של חי פה יש אפשרות לתרום לי מחשב נייד. זה יעזור לי להעביר את הזמן יותר טוב באשפוז הממושך… לצערי אני בודד, בלי משפחה… ושיתפללו בבקשה להחלמתי, עופר רטנר בן דרורה ודוד" הוא מוסיף.

עופר רטנר בימים טובים יותר (אלבום אישי)
עופר רטנר בימים טובים יותר (אלבום אישי)

פרטי חשבון הבנק של עופר לסיוע:

 • עופר רטנר
 • בנק הפועלים, סניף 720
 • מספר חשבון: 236142
 • ישנה אפשרות לקבל קבלה על התרומה, דרך חבר משפחה שהוא בעל עסק מורשה.

הטלפון של עופר – לתמיכה ותרומות: נייד: 052-2849418

11 תגובות
 1. נירו הרומני אמר/ה

  אני חושב וכדאי לתרום כל אחד ממש סכום סמלי..
  מה שכן יעקב שחר אני פונה אליך למרות שאתה ממש לא חייב אבל זה הזמן שתרים את הכפפה ותן לאיש בוסט לחיים…

  1. רחלי אמר/ה

   עד שימצה זכויותיו מהביטוח הלאומי
   בושה לביטוח לאומי שבן אדם מגיע למצב כזה ואתם לא מזיזים את התחת שלכם. להקיט עליכם. בעעעעעה

 2. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  התאוששות, והבראה. חתימה טובה. 🙏

 3. משה פרץ אמר/ה

  עופר היקר מהיכרותי אותך אתה איש שטרם ןציבור הרבה מזמנו וממרצו ואיש וכפעיל חברתי וציבורי ומהיכותי אותך אני חש חובה מוסרית וערכית לסייע גם אם במעט והיכולתי הצנועה כי מגיע לך.
  מאחל בריאות איתנה והחלמה מהירה
  משה פרץ

 4. גדי לופו אמר/ה

  עופר היקר, אני מאחל לך החלמה מהירה ורפואה שלמה. אתפלל להחלמתך. נועם הליכותיך, החיוך שלך ומאור פניך זכורים לי עוד מהימים שלמדנו יחד באוניברסיטת חיפה.

 5. מוטי אמר/ה

  אני אתרום אבל היכן שחר,?

 6. טל אמר/ה

  החלמה מהירה, האם ניתן לתרום באפליקצית ביט?

  1. משה אמר/ה

   ברור אתה מקליד את כרטיס האשראי שלך ,ואת פרטי הבנק של הבחור שאתה תורם לו ממלא את כל הפרטים והכסף עובר מהחשבון שלך דרך הכרטיס לחשבון הבנק של הנתרם.

 7. איה פרנסואה אמר/ה

  גם במחלתם וגם במותם המדינה השחורה הזו ממשיכה לרדוף אחרי אזרחים עניים. עופר לא הייתה צריך לתרום הייתה נהנה מחופש שלך והחיים שלך. תראה אך אתה באיזה מצב. למה עיריית חיפה לא עוזרת לך בני זונות. בטח מוצצים לך את הדם . דם שאין לך .

 8. חיפאי אמיתי אמר/ה

  עופר רטנר היקר.רק חזרה בתשובה יכולה לשנות את רוע הגזירה.אין פיתרון אחר.אם הרבי מחב"ד לא אמר לך את זה אז חבל מאוד.זאת האמת.אני מוכן להתפלל עלייך וללמוד לרפואתך.תעשה צעד אמיץ ואמיתי ותחזור בתשובה.שים כיפה וציצית.תבקש מהרב של חבד שיביא לך.שמור שבת.תעשה כל מה שאתה יכול לעשות.יש לך אבא בשמיים שאוהב אותך.תתעורר!!! מאחל לך רפואה שלימה.

  1. הראל אמר/ה

   איזו הזיה. לנצל גם מצב כזה לפעילות מסיונרית. שחררו אותנו כבר מהטינופת הדתית הזו.

לא ניתן להגיב