תושבי הרחובות יותם, אהוד ויוכבד מפגינים בדרישה לריסון תהליך תמ"א 38 • ראיונות וידאו מההפגנה

עשרות תושבים מהרחובות יותם, אהוד ויוכבד הפגנו הבוקר, שישי, 29/11/19, בדרישה לריסון תהליך ההתחדשות העירונית האגריסיבי באזור, במסגרת תמ"א 38. לטענת התושבים שכונות רכס הכרמל סובלות בשנים האחרונות מהתחדשות עירונית אגרסיבית במסגרת תמ"א 38. מבנים בני 3-2 קומות נהרסים לטובת בניה בממדים מנופחים וחסרי פרופורציה משולש הרחובות יותם, אהוד, יוכבד וסביבתם הוא דוגמא למתחם עירוני ייחודי במאפייניו התכנוניים והאדריכליים ובמפגש המתרחש בו בין ערכי טבע, נוף ועירוניות. יש לציין כי מדובר ברחובות חד סטריים ודיירי הרחובות סובלים מפקקים מדי יום ואישור בנייה אגריסיבים כפי שמתוכנן יגרום נזק ומצב בלתי נסבל לרחובות.

מפגינים נגד התמאות האגרסיביות ברחובות אהוד ויוכבד בחיפה

שי משה מארגנת המחאה בראיון לחי פה

שי משה: אני קוראת לעיריית חיפה לבצע תכנון מקיף לשכונה, כולל התייחסות למדרכות, שבילים ושטחים ירוקים. הקבלנים מסתכלים רק על הכיס שלהם. העירייה צריכה להיות שמרת הסף שתקפיד על טובת התושבים. אני קוראת לעינת קליש להסתכל ברמה הוליסטית על השכונה.

אביהו האן, יו"ר הירוקים של חיפה בראיון לחי פה

אביהו האן: באתי לתמוך בתושבים הנהדרים של רכס הכרמל, המביעים את חוסר שביעות הרצון ממדיניות התמ"א, אותן מקדמת עינת קליש. היא התחייבה במצע הבחירות שלה, ליצור תכנון מרוסן והיא לא מקיימת את ההבטחות שלה. אני קורא לקליש לבצע מדיניות של ריסון התמ"א. אנחנו אומרים היום לגברת קליש לגלות מדיניות אמיצה ולתכנן מחדש. אין מספיק חניות, העצים נהרסים. לא ייתכן שקליש מתנתקת מהתושבים, לא מדברת עם התושבים וחושבת שרק היא יודעת הכל, מבלי לתקשר עם הממשלה והתושבים.

מיכל שטיינברג בראיון לחי פה

מיכל שטיינברג: אני גרה כאן ברחוב אהוד ואין כאן פתרון תחבורתי לכמות כלי הרכב העצומה. אנחנו סובלים כבר היום מפקקים נוראים, מכיון שהתחבורה הותאמה לכמות מצומצמת של יחידות דיור והיום הרחוב עמוס. לא נראה שמישהו מתכנן בכלל את השכונה ולא מתחשבים בכך שלכל דירה יש שתי מכוניות.
אנחנו סובלים גם מחזירי בר שפולשים לחצרות ולדירות. הם מסתובבים כאן ברחובות. בחרנו שינוי ורצינו עירייה חדשה שלא נכנעת ליזמים וקבלנים. אנחנו רוצים ראש עיר שתקיים את מה שהבטיחה בקמפיין הבחירות שלה וזה לדאוג לתושבים.

עיריית טירת כרמל – רחב
תושבי הרחובות יותם, אהוד ויוכבד מפגינים בדרישה לריסון תהליך תמ"א 38 (צילום: סמר עודה)
תושבי הרחובות יותם, אהוד ויוכבד מפגינים בדרישה לריסון תהליך תמ"א 38 (צילום: סמר עודה)
תושבי הרחובות יותם, אהוד ויוכבד מפגינים בדרישה לריסון תהליך תמ"א 38 (צילום: סמר עודה)
תושבי הרחובות יותם, אהוד ויוכבד מפגינים בדרישה לריסון תהליך תמ"א 38 (צילום: סמר עודה)
13 תגובות
 1. זהבה אמר/ה

  במחוזותינו יראה לי טבעי אם בעתיד יתברר שהקבלנים תיגמלו כראוי את נותני אישורי תמא 38 ושהמנצחת הגדולה קרי עינת קאליש גזרה קופון. לא אופתע מפרשת שוחד נוספת במסכת הפרשיות בניצוחו של הכהן הגדול של השוחד ראש ממשלתנו מר ביבי נתניהן ועוזריו הנאמנים בראשם רעיתו ובנו… קיסרות נתניהו הבהירה ששוחד הוא ענף חוקי ומדוע שהגב' קאליש לא תנהג כך??? הלוואי ואתבדה. בינתיים שבת שלום ושקט.

  1. הדסה שירי פילה אמר/ה

   זו לא ההתחדשות …שמפריעה. זהו קונספט כלכלי ונופי ,שגוי, חדש ,של מתכננים …שעשו יד אחת עם קבלנים ,וכך ,בעצם ,רבותי היקרים ,מעלימים לאט ,ובטוח ,אזור אקלימי מיוחד ייחודי ויפהפה במינו ,שאימא טבע,יצרה כאן בשכונות .העצים הנפלאים הללו ,ממש ,אבל ממש,שומרים עלנו כאן ,חוסמים במעט ,את הזיהום העולה ממפרץ הסכנה ,נותנים לנו חמצן ויופי . אין דבר נוראי יותר ,מלהרוס חלקת אלוהים יפה ונפלאה שכזו .

 2. אלי אמר/ה

  אין ספק, כי ריבוי התלונות, כתבות על אישורי תמ"א 38 באזורי הכרמל מעידה על כשל תכנוני.
  ראש העיר נבחרה על ידי (ולמיטב ידיעתי ע"י תושבים רבים) מכיוון שהצהירה ב"דרכון" שהוציאה, כי תעצור את השתוללות הקבלנים ותציג תכניות ולאחר מכן גם אישורים רק לשכונות שלמות כפתרון מערכתי.
  בפועל ההשתוללות נמשכת והאישורים לתמ"א 38 ממשיכים כבתים בודדים ולא כפתרון מערכתי.
  לכל הפניות אין ראש העיר עונה ואין כל התייחסות.
  הבטחות יש לקיים.
  התוצאה תהיה בבחירות הבאות וחבל שהם כל כך רחוקות.
  ראש עיר זו לא תוכל להמשיך ולכהן.

  1. חגית הורוביץ אמר/ה

   אתה טועה ומטעה. מרבית הפרוייקטים אושרו בתקופה הקודמת. התכנונים עכשיו שונים מאוד. הגברת שמתראיינת מחד טוענת שאין תכנון חנייה לשתי מכוניות למשפחה, ומאידך מלינה על פקקים! מה היא בעצם רוצה? השד יודע.

 3. מיקי אמר/ה

  כבר נמאס לבקש גיזום מדרכות פינסקר דורי לחי

 4. חגית הורוביץ אמר/ה

  כמו תמיד, אביהו האן נדחף בכל הזדמנות. עדיין לא הפנים שהוא הפסיד בבחירות. וגם אין לו מה להציע.

  1. רמי אמר/ה

   בינתיים נראה שהוא (הירוקים של חיפה) היחיד שיש לו מה להציע בכל התחומים הבעייתיים של העיר (מפעלים מזהמים, בנייה בלתי מרוסנת, פגיעה בצביון הירוק של העיר…).
   כאופוזיציה הוא נאמן להבטחות שלו לבוחריו (ולעיר) וממלא את תפקידו כאופוזיציה אקטיבית על הצד הטוב ביותר!!!

 5. נמרוד אמר/ה

  נראה לי שכל המפגינים הם אלו שכבר נהנו מההתחדשות העירונית. סתם צרות עין, באים יזמים משפרים את פני העיר ללא הכר מהתושבים הקטנים האלה נכנסים להם לכיס.
  העיר משנה פניה ורק לטובה באמצעות ההתחדשות.

 6. מוישלה אמר/ה

  קודם כל שיביאו את הילדים לבית הספר ברגל ולא יסיעו כל ילד מרחק של 300 מ במכונית הפרטית כל בוקר,חוסמים חניות גורמים לפרק תנועה
  מה קרה?
  אני הלכתי וחזרתי מבית ספר כל יום ברגל,למרות הריחוק
  מפונקים

 7. Zigi אמר/ה

  תמא 38 מחליפה חורבות מכוערות בבניינים מודרניים וכך מייפה את עירנו. היוזמה הגיעה מהממשלה ולא מקליש. אנחנו זקוקים להוסיף ממד לכל דירה לנוכח איומי אויבינו להשמיד את חיפה . תמא 38 היא פתרון טוב למחסור הדיור . האן הוא מתנגד סידרתי לכל פרויקט תמ"א 38. חלומו הרטוב הוא להחזיר את חיפה 70 שנה אחורה. .

 8. רותי אמר/ה

  שכונת נווה יוסף שבה משלמים ארנונה כדת וכדין כל התושבים, סובלים מכשל תחבורתי.. מתכננים שנים לבנות כיכר שיתן פתרון לכביש שנפתח .. אבל מסכן את תושבי השכונה. גזם עצים מתחננת כבר חצי שנה אבל הם צוחקים עלי. פותחים פניות- שוב ושוב ושוב. אין מענה. הכבישים והמדרכות מלאים עלוה מהעצים השכונה לא מקבלת שירותים של מטאטא מדרכות.

  1. z אמר/ה

   רותי, גובה תשלומי ארנונה שונה משכונה לשכונה והתמורה – בהתאם.

 9. מיכאל אמר/ה

  לא רוצים שכונות חדשות קבלו תמא זה יוריד את ערך שלכם ויוריד את איכות החיים לעמוד בפקק זה טוב יותר

לא ניתן להגיב