עיצומים בשירותי הרווחה | אלימות נגד עובדים סוציאליים

עיצומים בשירותי הרווחה (צילום: אבי נחמני)

על רקע העלייה במקרי האלימות נגד עובדים סוציאליים, נקטו היום 25/11/19 שירותי הרווחה ברשויות מקומיות בעיצומים, ללא קבלת קהל ומענה טלפוני. עובדי המחלקה לשירותים חברתיים טירת-כרמל, ערכו אסיפות הסברה בהן דנו וקשרו בין האירועים האחרונים שהתרחשו, לצד ציון היום הבינלאומי לאלימות נגד נשים שמצוין היום.

בין היום הבינלאומי לאלימות כלפי נשים לבין אירועי האלימות כלפי העובדים הסוציאליים, התקיימו עיצומים במחלקה לשירותים חברתיים בטירת-כרמל, לא מתקיימת קבלת קהל ולא ניתן מענה טלפוני.

"מצרה על המצב שנוצר אך המסר חייב להדהד" (צילום: אבי נחמני)
“מצרה על המצב שנוצר אך המסר חייב להדהד” (צילום: אבי נחמני)

מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, איתנה שר-שלום:

אני מצרה על המצב שנוצר אך המסר חייב להדהד: זה יום עצוב עבורנו כחברה באופן כללי וכגורמי מקצוע בפרט. הפכנו להיות בשר תותחים של הלקוחות וזה לא יכול להמשך. נמשיך לנקוט באפס סובלנות כלפי כל גילוי של אלימות כלפינו.

כזכור, שלשום בוצע ירי לעבר ביתו של מנהל המחלקה לשירותים חברתיים בכפר כנא, שהצטרף לשורה של אירועי אלימות שהתרחשו לאחרונה. במחלקה ציינו את הקשר שמחבר בין האירועים והמשמעות כפולה ליום הזה, נוכח האלימות כלפי העובדים הסוציאליים.

בתוך כך, ביום ראשון 01/12/19 תעלה באשכול פייס בביה”ס שיפמן, ההצגה “סוף על הקטינו”, המתייחסת לסוגיית האלימות מעיניהם של הילדים. ההצגה, זוכת ציון לשבח של תיאטרונטו 2017. ההצגה מביאה את סיפורה של ילדה בת 10 שמתוודה בבית הספר על האלימות בין הוריה.

מנהלת מרכז ‘תפנית’ לטיפול ומניעה באלימות במשפחה, אורלי רביח ציינה באסיפת העובדים כי אלימות היא אלימות היא אלימות:

זו יכולה להיות פיזית אך לא רק. אנו עדים לסוגים נוספים של אלימות כמו אלימות מילולית, כלכלית, כלפי קשישים ועוד. צריך להוקיע כל תופעה מגונה כזו ואני קוראת לתושבים לבוא אלינו להתייעץ, לשאול ובמקרה הצורך גם לקבל מענה. כדי לעשות לזה סוף צריך לטפל בהתחלה. אני מזמינה את התושבים להגיע להצגה. מרתקת מאוד.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. יעקוב אנוור אתניאל אמר/ה

    ערב טוב לכולם. אני לא רוצה לפגוע באף אחד ולא רוצה לספר את הסיפור שלי עם העזרה הסוציאליות.. כי האדישות. הבירוקרטיה..שמצאתי בכם אף אחד לא ..בעולם לא יסבול את זה….?.נקודה. הם מטרטרים את האדם..ומוצאים לו את הנפש החוצה..לא יותר אגיד לכם ואני אפו שיש בעיות אני.יוצא ולא חוזר.. וכל החיים שלי..נלחם רק ..באנשים כמוכם..בלתי אנושים..ומתקטקים. במחשבים.. כי הם הפכו אותכם ..לרובוטים בלי רגשות ובלי..שום .דבר אחר הרי הכל רשום לכם במחשב .לשאול מה צריך להביא פתקים..מהדיווח לאומי ..ומכל המוסדות בעולם..בקיצור הלכתם לסוג של אזה סוכנות ביון והמבין יבין. ואני מבקש את סלילתם את אלה שפגעתי בהם..ואלוהים ישמור. על כולנו אמן..בהמון אהבה ממני..יעקוב אנוור אתניאל💓..

  2. מיקה אמר/ה

    הרווחה לא נותנת רווחה! עו”סים יותר גרועים מבעל מתעלל. הם מקבלים מה שהם נותנים. הם מתנהגים באלימות ולכן הם חוטפים אלימות . לצערינו זאת עובדה