יום המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים בחיפה: אצטדיון “סמי עופר” מואר באדום

אצטדיון "סמי עופר" מואר באדום (צילום: אלדד אלוני)

לרגל יום המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים שיצוין היום, שני, 25/11/2019 בישראל ובמדינות רבות בעולם, הואר אתמול בשעות הערב בצבע אדום, האצטדיון ע”ש “סמי עופר” בחיפה.

זהו חלק מקמפיין “הנורות האדומות” שמוביל ארגון “ויצ”ו” בשיתוף הרשויות המקומיות, הוארו מבני ציבור רבים ברחבי מדינת ישראל בהם גם האצטדיון בחיפה. עוד בישראל הוארו באדום הערב גם בניין עיריית ת”א וגשר המיתרים בירושלים, בניין העירייה בבאר שבע, האצטדיון העירוני בנתניה ועוד. 

אצטדיון "סמי עופר" מואר באדום (צילום: אלדד אלוני)
אצטדיון “סמי עופר” מואר באדום (צילום: אלדד אלוני)

יו”ר “ויצ”ו” ישראל, הגב’ אורה כורזים:

אלימות כלפי נשים ובתוך המשפחה היא לא בעיה של נשים. היא בעיה חברתית רחבה, שעל הציבור בכללותו להיאבק בה ללא פשרות, ועל הממשלה להקצות את המשאבים הנדרשים כדי לטפל בה. “הקמפיין של “ויצ”ו” נועד להפנות זרקור לנושא ולהעלות את המודעות הציבורית לאלימות נגד נשים ולפעול למיגור התופעה, זאת על מנת שנשים תשמנה לב לנורות אדומות – סימנים ודפוסי התנהגות שיכולים להעיד על התנהגות בעייתית ואף מסוכנת כלפיהן מצד בני זוגן.
עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)
עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)

ראש העיר חיפה, הד”ר עינת קליש-רותם:

תופעת האלימות בכלל וכלפי נשים בפרט צריכה לחלוף מהעולם. לא יתכן שנמשיך לשמוע על כל כך הרבה נשים שנפגעות ונרצחות על ידי בני זוגן ומשפחתן, שחיו וחיות חיי תופת ואימה, ולדעת שלא הצלחנו למנוע, לטפל ולעזור. התופעה הזו מחייבת אותנו, כחברה, לפקוח עין, להקשיב ולהושיט יד מצילת חיים. חובתנו לחנך לעולם שמגן על הנשים, ולתבוע קידום מדיניות מונעת ומתוקצבת שתראה את התופעה הזו כעניין לאומי אותו עלינו למגר. בשנה שעברה היינו בין הערים הראשונות שנרתמו להתגייסות המאבק למען תקציב חירום ולשביתה הכללית בעניין. שורדות אלימות בחיפה יזכו לכל שירות ומענה שהן וילדיהן צריכים, אנחנו פה למענכן ואתכן. מי ייתן והיום הזה יהפוך למיותר בחברה נטולת אלימות ועד אז – אנחנו פה. נעשה ככל שניתן לסייע לצאת אל חיים חדשים ולמיגור התופעה.
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו