כפר הסטודנטים החדש נחנך בקריית אליעזר חיפה

פתיחת כפר סטודנטים בקריית אליעזר באדיבות ארץעיר (צילום: יח"צ)

ממשיכים בפעולות להתחדשות עירונית

בימים אלה נחנך כפר הסטודנטים בשכונת קריית אליעזר בעיר חיפה
הסטודנטים והסטודנטיות יהיו מעורבים בפרויקטים קהילתיים ויתרמו תרומה משמעותית

ביום רביעי 13/11/2019, נחנך כפר הסטודנטים החדש בקריית אליעזר שבחיפה באירוע חגיגי. במסגרת הכפר, המנוהל על ידי הארגון ארץעיר,  יפעלו עשרות סטודנטים וסטודנטיות ברחבי השכונה בפרויקטים חינוכיים, פעילויות תרבות ואירועי קהילה. כפר הסטודנטים הוקם בשיתוף עיריית חיפה, קבוצת יזמות הנדל”ן ביתא ושותפים נוספים.

השותפים בפתיחה של כפר הסטודנטים באדיבות ארץעיר (צילום: יח"צ)
השותפים בפתיחה של כפר הסטודנטים באדיבות ארץעיר (צילום: יח”צ)

אורי כרמל, מנכ”ל ארץעיר: “קריית אליעזר היא ההוכחה שלטובת התחדשות עירונית יש ליצור קהילה יוזמת ומעורבת המקדמת ערכים חינוכיים וחברתיים”.

כפר הסטודנטים הוקם בשיתוף עיריית חיפה, המחלקה לאחריות משותפת בהובלת הגב’ סתיו חביבי, קבוצת יזמות הנדל”ן ביתא, הארגון ארץעיר, פר”ח ומפעל הפיס, ומהווה שותפות בין שלושת המגזרים:  הציבורי, העסקי והמגזר השלישי.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

שכונת קריית אליעזר הוותיקה עומדת בפני שינוי ותנופה, כאשר בימים אלו הוצגה תכנית אב חדשה להתחדשות עירונית בשכונה על ידי העירייה. כפר הסטודנטים הוקם כחלק מיוזמה כוללת להתחדשות עירונית חברתית בשכונה, בה שותפים קרן שחף, עיריית חיפה וקבוצת ביתא, שהשקיעו  600 אלף ש”ח לטובת פעילות חברתית וקהילתית בשכונה.

פתיחת כפר סטודנטים בקריית אליעזר באדיבות ארץעיר (צילום: יח"צ)
פתיחת כפר סטודנטים בקריית אליעזר באדיבות ארץעיר (צילום: יח”צ)

כפר הסטודנטים החדש יתרום לפיתוח קהילה עירונית חזקה, על ידי פיתוח פעילות חברתית קהילתית שתחבר בין התושבים הוותיקים לחדשים, הקמת רשת משפחת וייזום פעילויות חינוכיות לילדים ולנוער בשכונה.

ארץעיר הוא ארגון הפועל לקידום קהילתיות עירונית בכל רחבי הארץ באמצעות שלושה תחומים מרכזיים: קהילה, יזמות ותעסוקה. אנחנו פועלים מאז 2006 עם התושבים המקומיים, לביסוס ערים חזקות, קהילתיות וחדשניות. בזכות העבודה בשותפות עם גורמים עירוניים וארציים פעולותינו משפיעות על התנהלות הערים ומחוללות שינוי רב. כיום ארץעיר הוא גורם משפיע בהפיכת ערי הפריפריה למוקד קהילתיות, התחדשות וחדשנות, למען מדינה טובה ומשגשגת.

אורי כרמל, מנכ”ל ארץעיר:

קריית אליעזר היא ההוכחה שהתחדשות עירונית כוללת, מעבר להיבטים הפיזיים שלה, גם היבטים חברתיים-קהילתיים אשר חשובים לא פחות. עבדנו כאן בשילוב כוחות של שלושת המגזרים, ובשותפות מלאה של עיריית חיפה, שמשקיעה כוחות גדולים בפרויקט החדשני הזה. כשהוצאנו לפרסום את הפרויקט הופתענו מההיענות המדהימה של הסטודנטים. משמח לראות את הצמא של הצעירים בעיר להשתייך לקהילה עירונית ולקחת חלק בפרויקט החלוצי הזה.

אליעד מלמד, מקבוצת ביתא:

הכפר מהווה זרז נוסף להתחדשות החברתית של השכונה, בה ישתלבו דיירים חדשים וסטודנטים יחד עם התושבים הוותיקים. הסטודנטים בכפר לא רק יעשירו את ילדי השכונה, אלא גם יצטרפו לעשייה קהילתית והתרבותית הענפה שכבר קיימת כאן.

האירוע התקיים בהשתתפות אליעד מלמד, נציג קבוצת יזמות הנדל”ן ביתא,  ענבל שלוסברג, מנהלת אזור צפון בארץעיר, עו”ס מיכל בש ועו”ס פרידה קושמרין, נציגות המחלקה לשירותים חברתיים במערב חיפה, הילה פרלמן, מנהלת הורים  במרכז וטל שפיצר, מנהל מערכת קהילתית רעות. 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. שרה מלכה אמר/ה

    יוזמה מבורכת