עשרות משתתפים בצעדה נגד האלימות והרצח בחיפה | זעאתרה: “כפי שהממשלה ידעה לטפל בארגוני הפשע בנתניה ובנהריה היא יכולה לטפל בכל הארץ וגם בחיפה”

עשרות תושבים השתתפו אחר הצהריים (שישי) בצעדה נגד האלימות ואירועי הרצח והפשיעה בחברה הערבית בכלל ובעיר חיפה בפרט וכנגד אירוע רצח פוא’אד מרעי, בן 27 תושב חיפה והבעלים של “פופו סטור” ברחוב אלנבי, שנרצח בפתח העסק שלו לאור יום ביום שלישי האחרון. בין המשתתפים אמו של הנרצח ובני משפחתו.

יש לציין כי מתחילת השנה נרצחו 85 בני אדם מהחברה הערבית. הצועדים קראו קריאות כמו:  “מוטלת עלינו האחריות לחיות בשלום” – “לא סובלים שהרוצח מסתובב חופשי – רוצים צדק רוצים לחיות” – “יא ממשלה יא משטרה הדם הערבי אינו זול” ועוד….

בהאא’ ג’ובראן בן 24 מחיפה, עו”ד, פעיל חברתי ומרכז שבט הצופים האורתודוקסי בעיר: “בעקבות מקרה הרצח שאירע בחיפה השבוע ליד בתי ספר, בזמן שתלמידים מסיימים את הלימודים, החלטנו שאנחנו לא שותקים יותר ויוצאים לרחוב להשמיע את קולנו –  שנמאס לנו מהאלימות בחברה הערבית. זה לא המקרה היחידי שהיה בחיפה, אבל זה מקרה מצער וכואב. אי אפשר לשתוק יותר בזמן האירוע היו יכולים להיפגע ולהירצח תלמידים ואנשים שעברו בסביבה. החלטנו צעירי חד”ש לארגן צעדה נגד האלימות. לצערי לא היתה הענות מצד הציבור והרחוב הערבי. איני יודע למה ומה הסיבה. אוליי אין לו אימון ברשויות החוק. המסר שרצינו להעביר העברנו והוא להפסיק את האלימות ושאי אפשר לשתוק יותר”.

ג’רייס גרייב מחיפה, חבר בבנקי הנוער הקומוניסטי: “יצאנו היום לרחובות על מנת להעלות את המודעות בחברה הערבית ולהעביר מסר שהכל אירועי הרצח והאלימות בחברה זה דבר שאסור לשתוק עליו. במיוחד אירוע הרצח האחרון בעיר שהיה בדיוק בשעת סיום הלימודים בבתי הספר. רק מלחשוב שילד היה יכול חלילה להיפגע ובכלל התלמידים שראו את האירוע עצמו זו השפלה לנו כחברה שהגענו למצב הזה. עלינו מוטלת האחריות גם בכל הקשור להתחזקות אירגוני הפשע שרק גדלים עם הזמן אבל גם האחריות הגדולה קיימת ומוטלת על הממשלה ועל המשטרה שמעלימות עין מכל מה שקשור בחברה הערבית. יש לנו חזון שאיפה לחברה שלמה שחיה בביטחון ושלום כי כל עניין האלימות והרצח כבר בלתי נסבל”.

רג’אר זעאתרה, חבר מועצת העיר וחבר בוועדת הביטחון בעירייה: “המסר העיקרי שלנו היה שפשע כזה לאור יום בשעת צהריים באזור הומה אדם באזור עם הרבה בתי ספר ותלמידים שמסתובבים זה חציית קו אדום. אמנם זה לא הרצח הראשון ולא הפשע הראשון בחיפה בשנים האחרונות ובטח בשבועות האחרונים אבל עדיין נחצה קו אדום. יש הדרדרות בתחושת הביטחון האישי בעיר בכלל ובשכונות הערביות בפרט. אנחנו דורשים מהמשטרה תוכנית רצינית. שלא יעבור מקרה כזה בלי שהמשטרה תעשה את העבודה שלה. אנחנו דורשים ברמת הממשלה תוכנית ממשלתית למיגור הפשע והאלימות בחברה הערבית. הרבה הורים הזדעזעו השבוע בגלל שהאירוע התרחש ליד בתי ספר זה מרגיש מסוכן”.

על וועדת הביטחון שנערכה בשבוע שעבר אומר זעאתרה: “מדובר בוועדה עירונית. הביטחון מוטל ברובו על המשטרה. המשטרה טוענת שחסר להם משאבים חסר להם תקנים וכלים לפענח את הפשעים האלה. מה שכן יכול להיות ברמת עזר מבחינת העירייה זה מצלמות ותאורה. העירייה מתכוונת להשקיע 7 מיליון שקלים בחמש השנים הבאות בהצבת 600 מאות מצלמות כאשר בשנה הראשונה יותר ממיליון שקלים יושקעו באזור הדר, ואדי ניסנאס והעיר התחתית. זה כאמור כלי עזר אבל כלי העזר האמיתי זה המשטרה וזה לא ברמה של תחנת חיפה או מחוז אלא ברמה של הנהגת המשטרה והמטה הכללי של המשטרה, וזה בעצם מה שאנחנו גם דורשים מהממשלה. החלטת ממשלה מחייבת עם תקציבים ומשאבים לטיפול בעיקר בכנופיות הפשע. ואנחנו אומרים כפי הממשלה ידעה לפני כמה שנים לטפל בארגוני הפשע בנתניה בנהריה היא יכולה לטפל בכל הארץ וגם בחיפה”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. טומי אמר/ה

  הרצח היה בעיקבות רומן עים אישה נשואה אז איכן המישטרה אשמה זאת התרבות שלכם אדון זעתרה המחבל

 2. נדיה אמר/ה

  הצמד לעובדות שלך, ובדוק את המקורות שלך מטומטומי.
  הרצח נגרם ללא שום קשר לאשה נשואה.
  וכן המשטרה אכן אשמה, בעיקר בחיפה, המון פשעי רצח, והמון מודיעין פעיל, עדויות, ראיות, ובעיקר משפחה אחת שעושה מה שבא לה בחיפה ללא דין ודיין, ועדיין, אין עצורים, אין כתבי אישום, אין פענוח תיקים. במשמע אזניי נאמר מספר פעמים על ידי בעלי תפקידים במחוז חוף כי הם מחכים לחיסולי חשבונות בעיקר.

  שלישית, מקור המקורבת לשירות הבטחון הכללי אמרה לי השבוע, שבמידה והשב”כ יתערב בסוגיית הנשק בחברה הערבית, לא יישאר אקדח אחד, אבל זה לא מעניין אף אחד כשזה נוגע לערבים, בוא נסתכל לאמת בעיניים.
  זאת אינה תרבותה של כלל החברה הערבית, אצער אותך ברביעית מטומטמי. זה מה שקורה בכל חברה, כשאין מניעה, כשהאנשים של מיכאל מור מתעופפים באוויר לחלקיקים ליד גנים ובתי ספר, להם אתה לא קורה מחבלים?

  ובעצם, בזבוז אנרגייה על בוט שמגיב עם עם י’ באמצע, ומנסה לחנך אחרים.

 3. גילי אמר/ה

  בודאי שזה החינוך בחברה הערבית. תנסי לטייח את זה כמה שתרצי אבל זה לא באחריות המשטרה . נשקים נגנבים לחברה הערבית כאילו זה חמאה בסופר, תחנכו את עצמכם שם בחברה הזו. באירגון הפשע הנרחב הזה . זה לא מפחית מהעובדה שנכון – כמו שהחברה הערבית מגיבה במחיאות כפיים כשנוחתים הטילים על ראשינו אז פחות איכפת לנו כשנהרגים אצלכם על
  ‘כבוד ‘ המשפחה, החינוך העלוב והפטרוזיליה …

 4. נדיה אמר/ה

  ממש לא מטייחת שום דבר, רק אימרת שלמשטרה יותר נוח לחסוך כוח אדם, זמן וכסף על הערבים.
  תשאל מאיפה נגנבים הנשקים, אם אתה לא יודע את התשובה, רוב הנשקים הם של צה”ל, אז בוא נשאל איך חיילים מגיעים למצב בו הם מוכרים נשק קודם כל?
  אם אתה חושב שהחברה הערבית מגיבה במחיאות כפיים על טילים שנוחתים, קטונתי מלשפוט אותך, אבל אתה טועה ובגדול.