ההרפתקה הגדולה של המלט • הצגה סוחפת ומצחיקה ב – 27/11 באודיטוריום חיפה

REDUCED SHAKESPEARE COMPANY הפקתה החדשה ביותר והאחרונה הינה “ההרפתקה הגדולה של המלט!” שעה וחצי של צחוק בלתי פוסק, המציג את הסיפור של המלט מזווית שונה, מפתיעה ובעיקר מאד מצחיקה. צחוק, הנאה, מוזיקה ועוד צחוקים.

ההרפתקה הגדולה של המלט!
27/11/2019 • 20:30 • אודיטוריום חיפה

כשהמלט בן הטיפש עשרה נאבק להציל מסגירה את המנזר בו הוא גדל, הוא מגייס את חבריו הטובים: אופליה והליצן יוריק, ביחד הם יוצרים הצגה, מה יכול להיות רע?
ההרפתקה הגדולה של המלט היא מפגש בין שייקספיר לחבובות.
על זה נאמר: “TO BE OR NOT TO BE”.

בדרך למשימה אופליה נבחנת (ונכשלת) במבחן שחייה והמלט נאלץ להתרחק מאביו הליצן, שיש לו תכונה בלתי נסבלת לקפוץ מאחורי צמחי בית ולהעמיד פנים שהוא רוח רפאים. במקביל יוריק מלמד אותם על עסקי השעשועים, בבסיסם קומדיה וג’אגלינג של גולגולות תוך כדי שכך שהם מתפלאים מדוע אמא של המלט מבלה כל כך הרבה זמן בביתו של הדוד.

המלט (צילום: יח"צ ברק כרטיסים)
המלט (צילום: יח”צ ברק כרטיסים)

ההרפתקה הגדולה של המלט! מאת: ריד מרטין ואוסטין טיצ’נור
קומדיה פרועה ומצחיקה עד דמעות, בביצוע Reduced Shakespeare Company

קבוצת התאטרון שמתמחה בהצגת יצירות מכווצות מכל יצירותיו של שייקספיר. עתה חוזרת ל”מקורותיה”- יצירתו של גדול המחזאים וויליאם שייקספיר, למחזה הידוע מכל פרי עטו – ההרפתקה הגדולה של המלט! הלהקה נוסדה בשנת 1981. ה-RSC  יצרה מופעי בימה מצחיקים ומצליחים, מופעי טלוויזיה ותכניות רדיו. את המופעים ואת התכניות ראו מיליוני צופים ברחבי העולם ומיליונים אחרים האזינו לשידורים והתגלגלו מצחוק.

המלט (צילום: יח"צ ברק כרטיסים)
המלט (צילום: יח”צ ברק כרטיסים)

הם הופיעו בבית הלבן, במרכז לינקולן בניו יורק, במרכז קנדי בוושינגטון, הופיעו במשך שנים רבות בתאטרון קריטריון בלונדון, וגם ביקרו כמה פעמים בישראל, בכל פעם בהצלחה רבה.

 אם אתם אוהבים את שייקספיר תאהבו את ההצגה הזו. 
אם אתם שונאים את שייקספיר אתם תשתגעו על ההצגה הזו.

הלהקה השייקספירית המכווצת, חוזרת לארץ עם הפקתה האחרונה “ההרפתקה הגדולה של המלט!” שעה וחצי של צחוק בלתי פוסק המציג את הסיפור של המלט מזווית שונה, מפתיעה ובעיקר מאד מצחיקה. Reduced Shakespeare Company הפקה מטורפת ולגמרי מומצאת וכמו שהוליווד ממציאה פריקוול לסרטי גיבורי העל, המציאו חברי הקבוצה פריקוול להמלט ובהצגה שלהם שום דבר לא רקוב בממלכת דנמרק.

המלט (צילום: יח"צ ברק כרטיסים)
המלט (צילום: יח”צ ברק כרטיסים)

שלושת המופעים הראשונים של הלהקה, כל היצירות של שייקספיר בקיצור, כל ההיסטוריה של אמריקה בקיצור והתנ”ך, כל העולם של אלוהים בקיצור, היו להצלחה אדירה. בלונדון היו  לקומדיות שזכו למספר הכי גדול של הצגות.

זו הייתה חוצפה אמריקאית להגיע ללונדון עם הלקה הנקראת RSC, כשמה של הלהקה  שייקספירית המלכותית המהוללת ועצם הרעיון להשתמש במותג הזה שהפך שם דבר לתאטרון מכובד, הוא די חצוף! אחרי הכל מדובר, בלהקה שמטרתה להצחיק, לשעשע ולעתים ללעוג ליצירות הגדולות. הכל מוצג בחן והומור שכבש את הקהל.

ב 2016 לציון 35 שנה להקמתה של הלהקה ולציון 400 שנה למותו של שייקספיר בחרו חברי  הקבוצה לעבוד על היצירה העשירית של הלהקה,  המחזה הראשון והאבוד (לכאורה) של  שייקספיר וגם אותו כמובן הציגו מכווץ.

האלופים של הקומדיה המכווצת יצרו גם את ההיסטוריה המלאה של הקומדיה מכווצת כמובן. 
ואת ההיסטוריה המלאה של הספורט גם היא מכווצת, איך לא. האחרונה הוצגה בלונדון במהלך
המשחקים האולימפיים שהתקיימו בעיר. גם הוליווד זכתה להתייחסות מצחיקה, והספרות  הקלאסית. אצל חברי התאטרון השייקספירי המכווץ אין פרות קדושות ועל הכל אפשר לצחוק.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.