שלומי סרנגה • מופע בעקבות הזמר היווני האגדי – סטליוס קזנג'ידיס" ◄מוצ"ש 9/7/22 • הנחה מיוחדת לקוראי חי פה

סרנגה בעקבות גדול זמרי יוון, סטליוס קזנג'ידיס • מוצ"ש 9/7/22, 21:00 | היכל התיאטרון מוצקין

שלומי סרנגה עם המופע שעלה בבכורה עולמית בפסטיבל ישראל:
סרנגה במופע "בעקבות האגדה סטליוס קזנג'ידיס" – מופע מוזיקלי המתאר את סיפור חייו המרתק של גדול זמרי יוון, סטליוס קזנג'ידיס, שהפך לאגדה.

ב-2018 הדהים שלומי סרנגה את עולם התרבות הישראלי עם המופע "בעקבות האגדה סטליוס קזנג'ידיס", שעלה בבכורה עולמית בפסטיבל ישראל והביא לראשונה למרכז הבמה את סיפורו המרתק של גדול זמרי יוון, סטליוס קזנג'ידיס, שנחשב לנכס החשוב ביותר בתרבות היוונית.
שלומי סרנגה, שגריר ואוונגרד המוזיקה היוונית בישראל, סוגר מעגל.

במופע שהוא פסיפס יוצא דופן המשלב בין קטעי וידאו נדירים, סיפורים אישיים ושירים
הוא חוזר אל דמותו של סטליוס קזנג'ידיס, גדול זמרי יוון, ששיריו הם חלק בלתי נפרד מהפסקול היווני, ואף רבים מהם תורגמו לעברית – "אלינור", "זינגואלה", "הכל בגלל האהבה" ועוד רבים.

קזנג'ידיס, שגדל במשפחה ענייה בפרברי אתונה, הפך בשנות החמישים לסיפור הצלחה מטאורי ביוון, וזוהה כזמר המוביל של הלאיקו היווני – מוזיקה יוונית עממית שמוצאה ברבטיקו. סרנגה, בדומה לזמרים גדולים וּותיקים כמו יורגוס דאלארס, חאריס אלקסיו, יאניס פריוס ואריס סאן, התחנך גם הוא על שיריו של קזנג'ידיס ושאב מהם השראה.

סרנגה החל להופיע כבר בגיל 20, ומיד בלט בזכות גוון קולו הייחודי והעמוק. במהלך הקריירה שלו, בילה סרנגה תקופה ממושכת ביוון והופיע מדי ערב במועדונים היוקרתיים ברחבי המדינה. בטרם מותו של קזנג'ידיס, במפגש נדיר בין השניים, האזין קזנג'ידיס לשיריו של סרנגה, והתפעם מקולו הנדיר ומהדמיון לקולו שלו.

כשלצדו להקה של שבעה נגנים, מעלה סרנגה לבמה מופע סוחף ומרגש, חולק כבוד לזמר שהכתיר אותו כיורשו, ולוקח אותנו למסע בעקבות דמותו – החל בשיריו הראשונים, דרך הלהיטים הרבים שהקליט וסצנת מועדוני הלילה היוונית, ועד לאהבות הגדולות שעליהן שר קזנג'ידיס את שירי הכאב שלו, מהיפים ביותר שנכתבו.

מופע מיוחד שמביא פסיפס שלם על חייו של קזנג'ידיס – המיתוס של המוזיקה היוונית מאז 1950.  • משתתפים: שלומי סרנגה (שירה), אהרון קמיגרוב (קלידים ואקורדיון), אודי אור חיים (תופים), צפי שלמה (בוזוקי), עודד גולדשמידט (גיטרה בס), משה אטיה (גיטרה חשמלית), יואב מטרי (כלי הקשה).
  • ניהול מוסיקלי ועיבודים: שלומי סרנגה ואהרון קמיגרוב
  • הפקה, כתיבה ועריכה: שלומי סרנגה ופזית שחר
  • תרגומים: אתי אשקלוני-שדמון

הגיבו כאן לכתבה