אלונקת רחצה ייחודית לשימוש אנשים עם מוגבלויות הותקנה בחוף המונגש בחיפה

הופכים את החוף המונגש למונגש יותר (צילום: דוברות עיריית חיפה)

במסגרת מאמצי עיריית חיפה להנגיש את הרחצה בים לטובת אנשים עם מוגבלויות, רכש לאחרונה אגף החופים אלונקת רחצה, אשר הותקנה במבנה השירותים והמלתחות המונגשים בחוף "זמיר", המיועדים לשימוש אנשים עם מוגבלויות, הנעזרים במלווה.

אלונקת הרחצה החדשה הינה בעלת משטח מחורר, המאפשר מעבר מהיר של המים אל פתח הניקוז הקיים תחתיה. כמו כן, כוללת האלונקה מעקה הגנה, הנועד לשמור על בטיחות המתרחצים. בכך מספקת האלונקה פתרון נוח לרחצה עבור אנשים עם מוגבלויות, הנעזרים במלווה.

הצבת האלונקה הינה פרי נוסף של שיתוף הפעולה ההדוק, הקיים בין ראש עיריית חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, לבין נשות עמותת "אמהות מובילות שינוי בחיפה" – אימהות לילדים עם צרכים מיוחדים בכל קשת המוגבלויות. במסגרת שיתוף פעולה זה נפגשת אחת לתקופה ראש העיר עם נשות העמותה, על מנת להכיר את צרכי ילדיהן ולמציאת דרכים להביאם לידי יישום, הלכה למעשה. כך למשל, הנחתה לאחרונה ראש העיר, כי בכל גן משחקים חדש אשר יוקם בעיר, יותקנו בנוסף למתקני המשחק הרגילים, גם מתקני משחק המותאמים לילדים עם צרכים מיוחדים.

החוף המונגש בחיפה הינו אחד החופים המונגשים ביותר בארץ עבור אוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים. בחוף זה קיימים מגוון אמצעי סיוע, המיועדים לאנשים עם מוגבלויות שונות, כגון: כסאות גלגלים מיוחדים בהם ניתן להוביל את הנכה בבטחה אל תוך מי הים וכן סימון מיוחד, המקנה זכות קדימה לשימוש בפרגולות הקבועות הקיימות בחוף, לאנשים עם מוגבלויות, במטרה להבטיח עבורם מקומות מוצלים בחוף. כמו כן, קיים בחוף מגרש חנייה, השמור בחלקו הסמוך לטיילת לרכבים בעלי תו נכה ושולחנות פיקניק, המותאמים במיוחד ליושבים בכיסאות גלגלים.

הופכים את החוף המונגש למונגש יותר (צילום: דוברות עיריית חיפה)
הופכים את החוף המונגש למונגש יותר (צילום: דוברות עיריית חיפה)

לא ניתן להגיב