גן משחקים לילדים בעלי צרכים מיוחדים במתחם "גן הזיכרון" בחיפה

חדש בחיפה- גן משחקים ראשון מסוגו לילדים בעלי צרכים מיוחדים הגן שהושק היום במתחם "גן הזיכרון" הוקם במימון מלא של עיריית חיפה ונבנה יחד עם הורים לילדים בעלי מוגבלוית, כדי לתת מענה ייחודי לצרכיהם

עד היום גני משחקים מותאמים אך ורק לילדים בעלי יכולות מוטוריות גבוהות. אולם מעתה יוכלו גם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ליהנות ממתקנים מסוג זה.

 


במתחם "גן הזיכרון" שבהדר נחנך, גן משחקים שהמתקנים מותאמים במיוחד לילדים בעלי צרכים מיוחדים. עבור אותם ילדים בעלי מוגבליות.

מדובר בבשורה של ממש, מאחר ועד כה לא היה קיים בחיפה ובסביבתה גן שכזה, וכעת יכולים הילדים בפעם הראשונה בחייהם ליהנות מחוויית הקרוסלה, כיסא הנדנדה והאומגה, המותאמים ליושבים בכיסאות גלגלים ומגבלות אחרות.
את הגן, הקימה עיריית חיפה בהשקעה של כ-3 מיליון ₪, הינו פרי שיתוף פעולה של העירייה יחד עם ארגון "אמהות מובילות שינוי חיפה" וועד שכונת הדר, אשר יזמו את הרעיון. בגן יתקיימו פעילויות חינוכיות שיתמקדו בקבלתם של ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

 

שרית זיתוני, אם לילד בעל צרכים מיוחדים, מיוזמות הקמת הגן: "זה חלום שהתגשם. כאם לילד בעל יכולת מוטורית גבוהה ולילד בעל צרכים מיוחדים אני מאושרת מעצם העובדה שכעת בני יוכל ליהנות ממתקני שעשועים ולא יישב בצד ויצפה באחיו התאום משחק ונהנה, כפי שהיה עד כה. לא פחות חשוב מכך, הגן יוצר נקודת מפגש ומאפשר לבני להכיר ילדים אחרים בני גילו, בין אם הם בעלי צרכים מיוחדים כמותו, ובין אם שאינם כאלה. כשאני רואה את הבן שלי נהנה מהמתקנים ואת ההבעה שעל פניו, זה עושה אותי מאושרת!"
נטע טלמור, מנהלת המחלקה לתכנון נוף בעיריית חיפה, מתכננת הגן: "המטרה של הגן היא מקום שבו יוכלו לשחק כל הילדים. לשחק ביחד, כשווים. המתקנים מפוזרים בתמהיל שמאפשר לכל הילדים בכל הגילאים לשחק ביחד באופן שיוויוני. יש לנו מתקן עם רמפה שמאפשרת עלייה עם כיסא גלגלים, המדרגות בהמשך רחבות ומאפשרות עלייה בזחילה עד למגלשות. הגן הוא גם פלטפורמה להכרת האחר וישולבו בו פעילויות חינוכיות משותפות לכל הילדים עם ספר מיוחד שהוצאנו יחד עם עמותת אנוש בנושא"

 

יונה יהב, ראש עיריית חיפה: זהו "חוב של כבוד" לאוכלוסייה בעלת הצרכים המיוחדים. נמשיך להקים גנים כאלה בכל רחבי העיר "

 

תגובה
  1. Kalman אמר/ה

    שמח מאוד על היוזמה
    הברוכה שלכם יש במה
    להיתגאות בעירנו
    חזק ואמץ קלמן

לא ניתן להגיב