עתירה נגד העירייה: דרישה לממן הסעות לתלמידים משכונת סביוני דניה לבית ספר אלון

בעתירה, שהוגשה השבוע לבית המשפט המחוזי בחיפה,על ידי הורים מסביוני דניה, נכתב, שלא יתכן שהעירייה תשלח ילדים משכונת סביוני דניה ללמוד בשני בתי ספר, אבל תממן הסעה רק לאחד משני בתי הספר • תגובת העירייה תצורף, כשתתקבל.

בית הספר אלון

הורים המתגוררים בשכונת סביוני דניה וילדיהם לומדים בבית הספר היסודי אלון ברמת אלון עתרו אתמול לבית המשפט המחוזי בדרישה לחייב את העירייה לספק הסעה מביתם בשכונת סביוני דניה עד לבית הספר אלון ברמת אלון בבוקר ובסיום הלימודים.
לטענת ההורים, לפי חוזר מנכ”ל אם המרחק מבית התלמיד לבית הספר עולה על 2 ק”מ בדרך נוחה להליכה, חובה על העירייה לספק הסעה (עד כיתה ד’). ההורים טוענים שהמרחק מביתם לבית הספר עולה על 2 ק”מ ובנוסף הדרך גם תלולה מאוד ולא סבירה להליכה עבור הילדים.
בעתירה נטען עוד כי אין אוטובוסים משכונת סביוני דניה לרמת אלון ואי אפשר ללכת ברגל, בגלל שהדרך תלולה ולכן הם צריכים להסיע את הילדים הלוך ושוב לבית הספר וזה משבש את שגרת חייהם.

סביוני דניה בחיפה (צילום: ירון כרמי)

ההורים אף מוסיפים בעתירה כי הם מוכנים לשלם על הסעה כמו שיש מהשכונה לבתי הספר אינשטיין ואליאנס. ההורים טוענים שזו אפליה שיש הסעה לשני בתי הספר האלה ולא לבית הספר אלון ברמת אלון, מאחר שבית הספר אלון הוא בית הספר אליו הופנו התלמידים על ידי העירייה. ההורים מציינים בעתירה שלא יכול להיות מצב, שהעירייה משבצת ילדים מאותה שכונה בשני בתי ספר יסודיים, אלון ברמת אלון ואינשטיין באחוזה, ואז מקצה הסעות רק לאחד מבתי הספר. הם טוענים שאיכות חייהם נפגעת מאוד מהצורך להסיע את הילדים בבקרים ובצהריים, לעתים קרובות באמצע יום העבודה והם מבקשים מבית המשפט לחייב את העירייה להעמיד הסעה גם לילדיהם.

עו”ד ערן שדה

 אחד ההורים, שגם מייצג את ההורים משפטית בהתנדבות, עו”ד ערן שדה מסר לחי פה: “מאכזב שהעירייה מתנערת מהחובה שלה כלפי ילדים המתגוררים בתחומה. מדובר בעתירה מוצדקת מאין כמוה, שהוגשה בלית ברירה. אנחנו שבים ומזמינים את נציגי העירייה לבחון בעצמם את הדרך ולטפס במעלה ההר לפני שהם דורשים מילדים קטנים לעשות כן”.

תגובת העירייה תצורף לכתבה כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה