אורי ירון, מנהל מחלקת האתלטיקה לשעבר במכבי חיפה הלך לעולמו • פרטי הלוויה

אורי ירון (צילום: אגודת מכבי חיפה כרמל)

אורי ירון ז"ל

הבוקר (17/10/2019), נפטר אורי ירון ז"ל, שהיה בן 77 במותו. ירון, שימש במשך 60 שנה עיתונאי ספורט בכלי תקשורת רבים, ובהם העיתונים "מעריב" ו"ידיעות אחרונות". כמו כן, כיהן כיו"ר מחלקת האתלטיקה של האגודה במשך עשרות שנים. אורי היה עמוד התווך של המחלקה וזה שהצעיד אותה קדימה להיות אחת ממחלקות האתלטיקה הטובות בארץ. אורי, פעל רבות מול עיריית חיפה על מנת לשפר ולהוביל את מחלקת האתלטיקה, וכל זאת בהתנדבות מלאה. אביו, מרדכי ימפולסקי, היה מהאבות המייסדים של האגודה ואחד מיושבי הראש הראשונים שלה.

אורי ירון – יקיר מכבי חיפה

אורי החזיק בתואר "יקיר מכבי חיפה" אותו קיבל בשנת 2008. בשנת 2017 סיים את תפקידו כיו"ר מחלקת האתלטיקה ובאותה השנה קיבל תואר עמית כבוד מטעם איגוד האתלטיקה הישראלי, על פועלו בענף בכלל ובמכבי חיפה בפרט. שנה לאחר מכן קיבל את אות הכבוד מטעם התאחדות האתלטיקה האירופית. נוסף על כך, אורי היה היסטוריון של אגודת מכבי חיפה כרמל וכתב את הספר "יובל 90 למכבי חיפה" עליו עמל במשך שנים רבות. הלווייתו תתקיים היום בשעה 17:00 בשער ברוש.

URI YARON
אורי ירון (צילום: אגודת מכבי חיפה כרמל)

מנכ"ל אגודת מכבי חיפה כרמל, רועי שווץ, מסר לחי פה – חדשות חיפה:
"אנחנו מרכינים ראש ועצובים עם לכתו של אורי ירון, יקיר מכבי חיפה, שהקדיש את מרבית שנותיו לאגודה ולספורט. אורי היה יו"ר מחלקת האתלטיקה במשך עשרות שנים ובמסגרת תפקידו הפך את המחלקה לאחת המחלקות הטובות בארץ. אנחנו משתתפים בצערה של משפחת ירון".

יו"ר מחלקת הכדורגל בעבר וחבר הנהלת מכבי חיפה כרמל כיום, בני ברנשטוק, מסר לחי פה – חדשות חיפה:
"אורי היה מוערך מאוד בעיר חיפה, באגודות הספורט השונות ובעיתונות. מכבי חיפה הייתה כל כולו. היה לי הכבוד לשתף איתו פעולה. אורי היה ירוק בכל רמ"ח איבריו. זו אבידה קשה מאוד לספורט הישראלי, למחלקת האתלטיקה ולמכבי חיפה".

4 תגובות
 1. שרה צפריר אמר/ה

  וואוו. היה מור. שלי להתעמלות בבי"ס יסודי. יהי זכרו ברוך.

 2. ווגי יצחק אמר/ה

  מאד מצער לשמוע אל אורי זך איש ספורט בכל ליבו ואדם יקר יהי זכרו ברוך ומשתתף בצער המשפחה שלו עבדה גדולה לספורט בחיפה .

 3. ישראל אמר/ה

  היה המורה שלי להתעמלות בחטיבת הביניים בבוסמת ברחוב מסדה יהיה זכרו ,רוך

 4. שלמה רוקר אמר/ה

  בוגר בית הספר "חוגים" .אדם מקסים. יהי זכרו ברוך לעד
  שלמה

לא ניתן להגיב