אגודת הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה – לא מה שחשבתם • ראיון עם ליאור פליק יו”ר אגודת הסטודנטים

ליאור פליק' יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה (צילום: מיכל ירון)

בריאיון לחי פה, יו”ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה מדבר על כלל השירותים, שהאגודה מציעה ועל הגאווה הגדולה בקמפוס החדש והמרשים רגע לפני תחילת שנת הלימודים.

אירוע הפתיחה לקמפוס הנמל של האוניברסיטה הפתוחה

יו”ר אגודת הסטודנטיות והסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה ליאור פליק, בן 37, נשוי וחיפאי. נפגשנו כדי לשוחח על הקמפוס החדש של האוניברסיטה הפתוחה, קמפוס הנמל ועל פעילות אגודת הסטודנטים.

יו”ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה, ליאור פליק

ליאור פליק, יו”ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה:

אני 8 שנים באוניברסיטה הפתוחה. למדתי לתואר ראשון בניהול ולתואר שני במנהל עסקים (MBA). באגודה אני פעיל 7 שנים. כיהנתי במספר תפקידים: התחלתי כסגן יו”ר ומנהל שיווק וכבר שנה ושלושה חודשים אני יו”ר האגודה. באוניברסיטה הפתוחה אין יו”ר לכל קמפוס, אני היו”ר הארצי. המשרדים שלנו נמצאים ברעננה ואני עובר בין הקמפוסים..

חלק מהעבודה שלי היא להגיע לקמפוסים ולעשות שיתופי פעולה אזוריים, אירועים לסטודנטים, ימי סטודנט, הרצאות ועוד. אנחנו גם מטפלים בסטודנטים בתחומי האקדמיה – שיעורי עזר, מרתונים ועוד. אנחנו עובדים עם הרשויות המקומיות בכל הארץ לטובת הסטודנטים בתחום התעסוקה, לימודים והורות.

קמפוס הנמל בחיפה - האוניברסיטה הפתוחה (צילום: ירון כרמי)
קמפוס הנמל בחיפה – האוניברסיטה הפתוחה (צילום: ירון כרמי)

איזה מועדונים אתם מציעים לסטודנטים?

  • אגו דייט
  • אופורטוניסטי
  • מועדון אופל’ה

יש לנו מועדוני עניין כמו מועדון האגו דייט, אנחנו עוזרים לסטודנטים למצוא בני זוג. אנחנו מקיימים אירועי ספיד דייט עם 30 סטודנטים ו-30 סטודנטיות. המועדון פועל כשנה, עוד אין לנו זוגות נשואים, אבל עוד יהיו.

מועדון נוסף הוא אופורטוניסטי – הזדמנות (או”פ – קיצור לאוניברסיטה הפתוחה). המועדון מחולק לשני חלקים. המטרה הראשונה היא לקדם סטודנטים בעלי עסקים באוניברסיטה הפתוחה על ידי סטודנטים אחרים, שירכשו מהם מוצרים ושירותים. המטרה השנייה קשורה לאמני במה. האגודה מקדמת סטודנטים באוניברסיטה הפתוחה, שהם גם אמנים.

המועדון השלישי – מועדון אופל’ה. מועדון בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה, שקשור לתחום ההורות. “בקיץ שכרתי בתי קולנוע ב-4 ערים בארץ והזמנו סטודנטים עם ילדים לסרט + פופקורן + שתייה ב-10 ש”ח).

כיתת לימוד בקמפוס הנמל בחיפה - האוניברסיטה הפתוחה (צילום: ירון כרמי)
כיתת לימוד בקמפוס הנמל בחיפה – האוניברסיטה הפתוחה (צילום: ירון כרמי)

ממש לאחרונה נבחרתי לוועד המנהל של התאחדות הסטודנטיות והסטודנטים הארצית. אני מאוד שמח על העובדה כי האוניברסיטה הפתוחה לוקחת חלק בוועד המנהל של התאחדות הסטודנטים הארצית. בוועד המנהל יושבים נציגים בעלי מגוון רחב של דעות וקיים ייצוג הולם בין נשים לגברים ובין מכללות לאוניברסיטאות.

אני פועל רבות לקדם נושאים רבים לטובת 45,000 הסטודנטיות והסטודנטים שלנו באוניברסיטה הפתוחה, הפזורים ברחבי הארץ ובתפקידי בוועד המנהל אני מגיע כדי לפעול ולקדם לטובת כלל ציבור הסטודנטיות/ם בארץ יחד עם חבריי לנשיאות.
יש לציין כי מהלך זה הנו חשוב, בייחוד לאור העובדה כי האוניברסיטה הפתוחה היא האוניברסיטה הגדולה בישראל.

מה אנחנו לא יודעים על האוניברסיטה הפתוחה?

באוניברסיטה הפתוחה לומדים כ-48,000 סטודנטים. כ-44,000 סטודנטים לתואר ראשון וכ-4,000 לתואר שני. הסטודנטים לומדים ב-63 מרכזי לימוד וקמפוסים ברחבי הארץ. ישנם גם סטודנטים בחו”ל, שנבחנים בשגרירויות. הסטודנטים לומדים בכיתות לימוד בקמפוסים ובמרכזי הלימוד השונים ברחבי הארץ ומגיעים להרצאות הייחודיות היא שאפשר גם ללמוד מהבית ומכל מקום בעולם. יש לנו מגוון והיצע רחב של תארים. בחיפה לומדים כ – 4,500 סטודנטים בשני הקמפוסים, בבית בירם ובנמל. ישנם גם סטודנטים, שמגיעים ללמוד מחוץ לעיר. הקמפוס בחיפה נחשב לאחד הקמפוסים הגדולים והמוצלחים ביותר בארץ.

בחיפה אנחנו עושים שיתופי פעולה עם כל האגודות באזור, ימי סטודנטים, אירועים ועוד. בנוסף, יש אירועים ייחודיים בקמפוס בית בירם. יש שיתוף פעולה מצוין עם הנהלת הקמפוס. לדוגמה, אנחנו עושים שוק בית בירם בימי שלישי ומוכרים מוצרים שונים לטובת הסטודנטים, הופעות סטנד אפ, הרצאות ועוד.

פתיחה חגיגית של קמפוס הנמל החדש של האוניברסיטה הפתוחה בחיפה • 18/07/19 (צילום: ירון כרמי)
פתיחה חגיגית של קמפוס הנמל החדש של האוניברסיטה הפתוחה בחיפה • 18/07/19 (צילום: ירון כרמי)

קמפוס הנמל

קמפוס הנמל נחנך לפני חודשיים ומתווסף למשפחה הגדולה של הקמפוסים ומרכזי הלימוד ברחבי הארץ. הקמפוס מדהים ביופיו. יש היצע של קורסים, שנלמדים בבית בירם ויש היצע נוסף של קורסים שנלמדים בקמפוס הנמל. הקמפוס חדשני ודיגיטלי. יש מרפסת מרשימה עם נוף לים והיא נמצאת בקומה בה יש מרחב למידה וקפטריה, הכל לטובת הסטודנטים. הקמפוס נגיש מאוד מבחינת תחבורה ציבורית. ניתן להגיע אליו במטרונית, אוטובוס או רכבת. הרבה סטודנטים, שמגיעים לקמפוס, מגיעים מאזור הקריות – עכו, העמקים, יקנעם ועוד. זה נותן פתרון מעולה לסטודנטים, שמגיעים מחוץ לעיר, שהתקשו במידה מסוימת להגיע לבית בירם. בקמפוס מתקיימים שיעורים בשעות הבוקר ובשעות הערב המאוחרות, לעיתים גם עד 22:00 בלילה.

אסנת גץ בטקס פתיחת קמפוס הנמל בחיפה - האוניברסיטה הפתוחה (צילום: ירון כרמי)
אסנת גץ בטקס פתיחת קמפוס הנמל בחיפה – האוניברסיטה הפתוחה (צילום: ירון כרמי)

חשוב שכל הסטודנטים יכירו את אגודת הסטודנטים

אני רוצה לפנות לסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה, שידעו, שאנחנו כאן בשבילם לכל צורך. יש סטודנטים, שלא יודעים על כל השירותים, שאנחנו מציעים להם וחשוב לי שישתמשו בשירותים ובפעילויות שלנו.

יהודית גולדשטיין מנהלת הקמפוסים של האוניברסיטה הפתוחה בבית בירם ובנמל חיפה (צילום: שלומי מזרחי)

מנהלת קמפוס חיפה יהודית גולשטיין מסרה לחי פה: כמנהלת שני הקמפוסים המובילים בארץ, בחיפה- בבית בירם ובנמל, אני מאחלת לכלל הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה, שנת לימודים מוצלחת וטובה.

שהסטודנטים שלנו יצליחו לשלב את לימודיהם במסלול החיים בדיוק כפי שהאוניברסיטה הפתוחה שמה לה למטרה.
שהסטודנטים בחיפה יהנו מהקמפוסים בחיפה, הן מהקמפוס המיתולוגי שלא נס ליחו וייחודיותו תמיד ניכרת והן מהקמפוס החדש בנמל שנבנה לרווחת הסטודנטים.

אנו באוניברסיטה הפתוחה נעשה הכל כדי שהסטודנטים שלנו יצליחו במסלולי הלימודים השונים ויהנו מתקופת הלימודים שלהם.

אני מאחלת  שנה טובה ומתוקה, שנת הצלחה  לכל בית בישראל

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור לימודים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו