השקת קמפוס הנמל של האוניברסיטה הפתוחה בעיר התחתית בחיפה • אסנת גץ "התפקיד שלנו הוא לעשות את העתיד"

״משהו חדש מתחיל אצלי עכשיו, ניסים קורים הכל עוד אפשרי״ (דני רובס)

6 קומות | 14 כיתות | עלות שיפוץ 20 מליון | חכירה ל-35 שנה

ביום חמישי ה 18/7/19 נחנך קמפוס האוניברסיטה הפתוחה בקמפוס הנמל בחיפה, הקמפוס הינו השני בעיר חיפה (הראשון נמצא בבית בירם במתחם בית הספר הריאלי על הכרמל)

פרופ' מימי אייזנשטדט – נשיאת האוניברסיטה הפתוחה מסרה לחי פה: הלימודים באוניברסיטה הפתוחה משתלבים במעגלי החיים. יש לנו שיטות טכנולוגיות מפותחות המאפשרות לימודים במקביל לעבודה, למילואים או לנסיעה לחו"ל. מנכ"לים של חברות מספרים לי כי מועמדים שמגיעים מהאוניברסיטה הפתוחה מתקבלים במהירות, מכיוון שאלה סטודנטים שכבר הוכיחו את עצמם. אנו קוראים לתושבי חיפה הסביבה לבוא ולהצטרף למסלולי הלימודים המגוונים שלנו.
צפו בראיון המלא:

פרופ' מימי אייזנשטדט – נשיאת האוניברסיטה הפתוחה בראיון לחי פה

עמית שטרייט – מנכ"ל האוניברסיטה הפתוחה: "לפני עשור טיילתי במרחבי הקריות למצוא מרכז לימוד חדש, נפגשנו עם ראשי ערים ולא התקדם כלום. במאמצים רבים מצאנו כאן את המקום בעיר התחתית והשאר היסטוריה.
ב 26/12/17 ניתן צו תחילת עבודה ולפני חודש סיימנו את הבניה, עומד לפנינו מרכז לימוד המצטרף לאחיו הוותיקים והגדולים בארץ. כיום יש בקריית חיים 340 סטודנטים רשומים ואנחנו מתכוונים להגדיל פי 10 בשלוש שנים הקרובות. ברכות ליהודית גולשטיין שנכנסה לתפקיד ותנהל את הקמפוס בחיפה"
צפו בנאום המלא של עמית שטרייט:

עמית שטרייט בטקס פתיחת קמפוס הנמל של האוניברסיטה הפתוחה

אסנת גץ, סמנכ״ל האוניברסיטה הפתוחה: "זהו יום מרגש עברי במיוחד, יום שבו חזון הופך למציאות. הבשורה בהקמת קמפוס חיפה היא הנגשת האוניברסיטה לעיר ולאזור חיפה כולו. אנו מאמינים שהקמפוס ישפיע על הרוח האורבנית של העיר חיפה, הנוכחות שלנו תוליד שיתופי פעולה ויוזמות פורצות דרך"

אסנת גץ בטקס פתיחת קמפוס הנמל של האוניברסיטה הפתוחה

סגן ראש העיר חיפה, עו"ד דוד עציוני: "זהו כבוד עבורי, להיות נוכח באירוע שכזה. כל מה שאתם צריכים מעיריית חיפה – אני הכתובת עבורכם. אני מאמין בשת"פ בין העירייה למוסדות העיר והאקדמיה, צריך לעבוד ביחד ולהגיע יחד להישגים".

עו"ד דוד עציוני בטקס:

פרופ' יוסי בן ארצי הוזמן לטקס פתיחה והרצה לקהל הרצאה מרתקת "פעם היה פה ים"
"כל המרחב הזה שנקרא קמפוס הנמל, כאן היה החוף המקורי של העיר חיפה, כל דרך העצמאות היתה פעם ים. חיפה החדשה שהתחילה במאה ה-17, הייתה עיר של 200 דונם ובה 2000 תושבים, לחיפה היה שער עכו ושער יפו.
לחיפה היו שני יתרונות גיאוגרפיים: המפרץ הגדול והרחב ביותר במזרח התיכון והיתרון השני מישור חוף שמגיע מחיפה עד לבית שאן. שני היתרונות האלה מהעניקו לחיפה אז, כמו גם היום, מעמד אסטרטגי מיוחד כשער למזרח התיכון. בחיפה הוקם נמל ובו הגנו ספינות הקיטור ומכאן יצאו דרומה עם פתיחת תעלת סואץ.
חיפה, מאז המאה 18, אופיינה כעיר העתיד של ארץ ישראל.
כשהקימו את הטכניון לא הייתה עוד תל אביב. לעת הזאת, חיפה היתה העיר הכלכלית הכי חשובה בישראל. חיפה הייתה "מגנט להגירה". לאחר הקמת הנמל, העיר קפצה במהירות מ-4000 ל-20,000 תושבים. עד לשנת 1947 חיפה הייתה חיפה עיר בת 137 אלף תושבים והעיר החשובה ביותר בארץ, את כל הדבר הזה חוללו הבריטים.
בסיום ההרצאה בירך יוסי בן ארצי את האדריכלים אשר שיפצו את בניין האוניברסיטה הפתוחה ואמר לירון ויעל:
"עשיתם עבודה נפלא עבדתם עם העבר והכנסתם משהו בשביל העתיד: הנמל מסמל את עלייתה ושקיעתה של העיר חיפה. והרחוב הזה שהיה פעם ים יש לו עתיד מזהיר ובתקווה שפרנסי העיר יבינו שהים והנמל הוא העתיד של העיר חיפה".
להרצאתו המלאה והמרתקת של הפרופ' בן ארצי, צפו בווידאו הבא:

הרצאתו של פרופ' יוסי בן ארצי: "פעם היה פה ים"

תמונות מטקס פתיחת קמפוס הנמל של האוניברסיטה הפתוחה (צילום: ירון כרמי)

תגובה
  1. מנשה אמר/ה

    ברכות לעיר חיפה

לא ניתן להגיב