מגמת תקשורת ליאו באק- סיכום החג של החגים

ביקור בחג של החגים

כתבה: בת אל אוחנה
ביום שבת הבנתי, באמצעות ביקור באירועי החג של החגים, שיש דרך אחרת להסתכל על העם השכן שלך שחי בתוכנו. החג של החגים, בעצם נתן לי להבין שיש סיכוי לדו קיום.
בת_אל_אוחנה_1.JPG

בת אל אוחנה
במהלך הביקור שלי בחג של החגים הבחנתי בגינה של כפות ידיים ואהבתי מאוד את הצבעוניות וגם את העובדה שילדים יהודים וערבים הכינו אותה והיא תוצר של דו קיום.
בת_אל_אוחנה_3.JPG
בת אל אוחנה
בנוסף לכך הבחנתי בלהקה שניגנה באירוע וזה היה יפה לראות את כל הילדים וההורים של שני הצדדים יושבים ומקשיבים ונהנים.
בת_אל_אוחנה_2.JPG
בת אל אוחנה
יצא לי לטייל ולסייר בשוק של החג של החגים. צילמתי את המון של האנשים שהיו בשוק ונהנו מדוכנים וכל מה שהיה שם וזו עוד דרך של דו-קיום.

דניס_דרטבה__(6).JPG

דניס דרטבה
דניס_דרטבה_(7).JPG
דניס דרטבה
מאוד נהניתי בחג של החגים ממליצה לכם לבוא ליהנות ממגוון פעילות שאפשר לעשות – גם לטייל וגם ולאכול.. .

כתב: דניס דרטבה
את יום צילומים שלי צילמתי במושבה הגרמנית. במהלך יום צילום זה צילמתי בתי מגורים ומסעדות אשר מקושטים בעצי אשוח, קישוטים צבעוניים שונים ושרשראות בצורות שונות. כל המסעדות ובתי מגורים היו מקושטים לקראת כריסטמס ושנה אזרחית חדשה.
דניס_דרטבה__(3).JPG

דניס דרטבה
דניס_דרטבה__(2).JPG
דניס דרטבה
במהלך יום הצילומים יכולתי לראות את הרב תרבותיות שמסמלת העיר חיפה. ניתן היה לראות את החנוכייה שמסמלת את חג חנוכה היהודי ולצידה את העץ המקושט בקישוטים של כריסטמס שהוא חג של הנוצרים. כמו כן צילמתי את עץ חג המולד ברוב הדרו כאשר הוא מקושט בקישוטים זוהרים שנצצו בלילה. בנוסף על העץ התנוסס כוכב זוהר ממש כמו בסרטים.
דניס_דרטבה__(5).JPG
דניס דרטבה
אירוע מרכזי אשר התרחש במושבה הגרמנית במסגרת הפסטיבל החג של החגים היה המצעד של סנטה קלאוס. המצעד התחיל מביתו של סנטה קלאוס ברחוב חדאד באזור ואדי ניסנאס ונמשך עד שדרות בן גוריון באזור המושבה הגרמנית בחיפה. במצעד זה צעדו חניכי תנועת הצופים הנוצרית קתולית, הם צעדו וניגנו ותופפו בתופים ובחמד חלילים. הם עשו שמח והכניסו את הקהל לאווירת חג המולד הקרב.
דניס_דרטבה__(4).JPG
דניס דרטבה
זהו יום האחרון של פסטיבל החג של החגים ובמסגרתו היו הופעות מוסיקה בשפה העברית ובשפה הערבית שבאו להופעות האלו אנשים יהודים וערבים מחיפה ומהסביבה שזה מאחד את הדו קיום בין יהודים לערבים בעיר ומסמל את הרב תרבותיות של חיפה.
דניס_דרטבה_1.JPG
דניס דרטבה

לא ניתן להגיב