טירת כרמל  – מובייל

עיריית חיפה התקפלה: הודיעה למשרד הפנים על ויתור על הקצאת המבנים לחרדים

הפגנה נגד התנהלות עיריית חיפה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

לפני כשבוע פנה מנכ"ל העירייה איתן שטיאסני למשרד הפנים בבקשה לאשר הקצאה של 6 מבנים עירוניים לטובת מוסדות חינוך חרדיים. לאחר רעש ציבורי והפגנה הודיע היום שטיאסני כי הבקשה מבוטלת

הפגנה נגד התנהלות עיריית חיפה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

בהמשך להפגנה, שנערכה אתמול כנגד השימוש במבנים עירוניים לטובת מבני חינוך לאוכלוסייה החרדית, פנה היום מנכ"ל עיריית חיפה איתן שטיאסני למנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן והודיע לו על ביטול הבקשה להקצאת הנכסים העירוניים.

איתן שטיאסני עינת קליש רותם (צילום: ראובן כהן - דוברות עיריית חיפה)
איתן שטיאסני עינת קליש רותם (צילום: ראובן כהן – דוברות עיריית חיפה)

במכתבו הוא כתב כי, "בהתאם לממצאים והמסקנות, שגובשו אצלי לאחר בדיקה שעשיתי ולאחר קיום ישיבה עם הגורמים הניהוליים והמקצועיים, הוחלט על ביטול הבקשה שהוגשה על ידנו על כלל הנכסים הכלולים בה. העירייה תפעל כמובן בקשר עם נכסים אלו לפי הוראת נוהל הקצאת קרקעות ומבנים ללא תמורה או/ו תמורה סמלית".

אחד המבנים, שעורר זעם רב, היה מבנה ברחוב יל"ג 7, מבנה שב-18 השנים האחרונות שוכנת בו העמותה לב ח"ש, שמסייעת לנזקקים. מנכ"לית העמותה דקלה כהן מיכאלי אמרה היום כי היא מודה לכל האנשים החברים והמתנדבים של העמותה שתמכו וסייעו לעמותה בימים הקשים שעברו עליה – וכלל הנתמכים על ידה, מהמחשבה על הפסקת הפעילות שלה:
"אנו מזמינים את מי שנגענו בליבו להצטרף לכוחותינו ולהתנדב למען תושבי חיפה הנפלאים מכלל המגזרים. יחד עם זאת אנחנו מאמינים ומקווים כי מקבלי ההחלטות בעירנו הנפלאה למדו להכיר לעומק בימים האחרונים את פעילותה של עמותת "לב חש" הפועלת למען תושבי העיר ומקווה שנוכל יחד להמשיך ולסייע תוך שיתוף פעולה פורה ומועיל עם העירייה למען האוכלוסיות המוחלשות בחיפה כפי שפעלנו במשך למעלה מעשרים שנה".

ח"כ מירב כהן ואביהו האן בסיור במתקני העמותה לב חש (צילום: דודי מיבלום)
ח"כ מירב כהן ואביהו האן בסיור במתקני העמותה לב חש (צילום: דודי מיבלום)

מחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני אמרה לפני מספר ימים ל"חי פה" כי לא ייתכן שיהיו ילדים בחיפה שבמסגרת חוק חינוך חובה ילמדו בתנאים לא ראויים. כעת ניתן לחכות ולראות מה יהיה הפתרון לאותם תלמידים, מאחר שהמבנים העירוניים לא ישמשו עבור אותם תלמידים.

אתמול נערכה כאמור הפגנה מול העירייה אליה הגיעו עשרות תושבים וחברי אופוזיציה. ההפגנה נערכה בגין התנהלות עיריית חיפה והנהגתה, על חוסר השקיפות והמנהל הלא תקין והצעדים שנעשו לקבלת מבנים בטענה שהם ריקים והעברתם לציבור החרדי. המפגינים הרימו שלטים עליהם נכתב בין היתר: “הפרד ומשול לא בחיפה” – "זו לא טעות זו מדיניות” – “קריית חיים לא פחות שווים” ועוד….

מכתבו של מנכ"ל עיריית חיפה, איתן שטיאסני למשרד הפנים – ביטול הבקשה להקצאת מבנים

מכתבו של מנכ"ל עיריית חיפה, איתן שטיאסני למשרד הפנים - ביטול הבקשה להקצאת מבנים
מכתבו של מנכ"ל עיריית חיפה, איתן שטיאסני למשרד הפנים – ביטול הבקשה להקצאת מבנים

תגובת העירייה תצורף לכתבה, כשתתקבל.

תגובה
  1. ללי פונה אמר/ה

    חברים תושבי חיפה היקרים , אם לא תעשו רעש לא תפגינו ולא תיקחו את עתידכם בידיים
    חיפה תהפוך שחורה מפיח מטוסים שיחוגו מעל ראשיכים
    ומהתחרדות והדתה בעקבות המנקי ביזנס הנוכחי…

לא ניתן להגיב