אלמוג: “אני מתביישת שאני צריכה להגיע להפגנה שעוסקת במנהל לא תקין של ראש העיר ואיתה כל הצוות”

עשרות תושבים וחברי אופוזיציה הפגינו הערב (שני – 28/08/19) מול בניין העירייה בגין התנהלות עיריית חיפה והנהגתה, על חוסר השקיפות והמנהל הלא תקין והצעדים שנעשו לקבלת מבנים בטענה שהם ריקים והעברתם לציבור החרדי.

המפגינים הרימו שלטים עליהם נכתב בין היתר: “הפרד ומשול לא בחיפה” – זו לא טעות זו מדיניות” – “קריית חיים לא פחות שווים” ועוד….

“אני מתביישת שאני צריכה להגיע להפגנה שעוסקת  במינהל לא תקין של ראש עיר ואיתה כל הצוות”

חברת מועצת העיר חדוה אלמוג, ומ”מ ראש העיר לשעבר אמרה בראיון לחי פה:

אני מוכרחה להגיד שאני מתביישת שאני צריכה להגיע להפגנה שעוסקת  במנהל לא תקין של ראש העיר ואיתה כל הצוות.  מנכ”ל, ייעוץ משפטי, סגן ראש העיר כולם ביחד החליטו לפנות למשרד הפנים לאפשר להם בתהליך מקוצר לקבל מבנים בטענה שהם ריקים. הם רימו את משרד הפנים וזו פעם ראשונה בהיסטוריה שמשרד הפנים אחרי שקיבל את הפניות שלנו הוא בא לפה לסיור לבדוק מה יש במבנים. תראו איזה חוסר אימון יש בין משרד הפנים לבין העירייה לאור המכתבים ששלחנו. זה לא יאומן. אם יסתבר שמה שאנחנו אומרים שמשתמשי המבנים לא קיבלו הודעות ולא עשו את זה בהליך נכון, צריכה לקום וועדה מטעם משרד הפנים על איך עיריית חיפה מתנהלת. צריך לחשוב מי נמצא היום במבנים האלה (6 במספר) שרוצים לתת לקבוצה הליטאית. לכאורה הם חושבים שמגיע להם מהיום למחר. צריך להבין שמיכי אלפר מדגל התורה עזר לראש העיר להיבחר עכשיו השאלה איזה מחיר אתה משלם זה עניין פוליטי פר אקסלנס אין משהו אחר להגיד על זה. יש פה עניין של חוסר שקיפות, של החלטה לעשות מה שהם רוצים. יש דברים לא הגיוניים, מה שהם עושים שם לכן אנחנו לא נתן לזה לקרות ונלך לכל האמצעים שהיא לא תעשה את זה.

“תמיד חיינו ביחד אחד עם השני אף אחד לא דרך לשני על הרגליים, כולם ידעו להסתדר ואני לא מבינה איפה היו התלמידים האלה שפתאום מחפשים להם מקום”

חברת מועצת העיר סופי נקש בראיון לחי פה:

אנחנו דורשים  מנהל תקין. לא יכול להיות שבשקט בשקט בדרך פסולה פונים למשרד הפנים ועוקפים הליך של וועדת הקצאות ומבקשים הליך מקוצר לקבל מבנים שלכאורה הם ריקים ולא מאוכלסים כאשר המבנים הם בעלי פעילות. על הדרך גם מסתירים פסקי דין משנת 2008 שמורים בפירוש שבמבנה אחד ספציפי לא ניתן להשתמש כפי שמבקשים, וגורמים על הדרך לפילוג בעיר הזאת. אולי זו הדרך של ראש העיר שלנו כך היא מתנהלת וכך היא התנהלה בבחירות, זאת לא הדרך שלנו החיפאים. תמיד חיינו ביחד אחד עם השני אף אחד לא דרך לשני על הרגליים, כולם ידעו להסתדר ואני לא מבינה איפה היו התלמידים האלה שפתאום מחפשים להם מקום. עשרה חודשים ראש העיר נמצאת בתפקיד ולא יודעת מה הצרכים במערכת החינוך שלה. חמור מאוד במיוחד שסגן ראש העיר שאמור לייצג את המגזר החרדי יושב לידה. השאלה שנשאלת מה קורה עם מנהל תקין? איפה עינת קליש שטענה לאורך השנים שהיא בעד מנהל תקין? מה השתבש בדרך שגורם לה לשסות את האוכלוסייה אחד בשני.

“לא יכולתי לשבת בבית ולשתוק על האפיזודה האחרונה ויש הרבה בחיפה לצערנו בתקופתה של קליש”

חבר מועצת העיר לשעבר ירון חנן בראיון לחי פה:

לא יכולתי לשבת בבית ולשתוק על האפיזודה האחרונה ויש הרבה בחיפה לצערנו בתקופתה של קליש. אבל מה שקורה עכשיו זה פשוט זועק לשמיים. בראש ובראשונה סיפור רחוב יל”ג עם עמותת לב חש שפועל 20 שנה בהצלחה/ היא הכתובת היחידה לנזקקים רבים שמקבלים שם שירות כמעט בכל נושא שהם זקוקים לו. אם זה ברכישת מוצרים מסובסדים’ אם זה בחלוקת מזון’ אם זה בדאגה לנשים חד הוריות’ אם זה בדאגה לקשישים, ניצולי שואה אפילו עזרה נפשית וטיפuלי שיניים לנזקקים. איך אפשר לבוא להגיד להם בעוד שבועיים אתם בחוץ? הם נאחזים בתקנה ביורוקרטית שהם לא חידשו איזה שהוא חוזה. אז תפתרו את הבעיה שיהיה חוזה.

“אני אומר שמגיע לילדים החרדים כיתות לימוד ולא רק בזרם של דגל התורה אלא בשאר הזרמים החרדים וכולם יודעים שאני אישית התערבתי לטובת ילדים חרדים במקומות הנכונים ולעולם לא היתי מעלה בדעתי שכדי להכנס ילדים למבנה עירוני צריך לזרוק משם נזקקים שאין להם פתרון אחר. לעולם לא העליתי בדעתי שזה יהיה סולם הערכים של מיכי אלפר ול נחשן צוק. בנוסף הם נכנסים לשכונות שאין בהם חרדים ותוקעים יתד שם ניסו לעשות את זה ברמת בגין, ניסו לעשות את זה ברוממה עכשיו מנסים לעשות את זה בקריית אליעזר ובקריית חיים וגם ברחוב ירושלים ששם מתנ”ס ביתנו הגדול שאולי להפוך לבית מדרש וברור שכל תופעה כזאת מושכת אליה כמו מגנט מהמגזר שלהם מכל הארץ. הם באים קונים דירות כדי להיות בקרבת הרבנים שלהם והדבר הזה ישנה את האופי הדמוגרפי של חיפה. אנחנו לא רוצים את זה אנחנו רוצים לשמור על האופי הדמוגרפי של חיפה. מגיע לכולם לחיות פה ולקבל את הזכויות שלהם כמו כל אדם אחר וכל ילד אחר ,אבל לא על חשבון שבירת האיזון בחיפה. תושבי חיפה והציבור לא ייתן לזה לקרות, לא בבית ספרנו”.

ממ”מ ראש העיר נחשון צוק נמסר לחי פה בתגובה לטענות המפגינים והמרואיינים:

מועצת העיר אישרה לעמותה הקצאה ב-2011 במידה והמבנה (שהוא בי”ס) לא נדרש לחינוך. העמותה לא דאגה להשלמת ההליכים, ולכן נמצאת כעת במקום ללא הסכם. המבנה נדרש כעת לעירייה לצרכיו המקוריים, בי”ס בגלל הקרבה לפתיחת השנה, העירייה ביקשה אישור זמני ל-3 חודשים ממשרד הפנים, עד לסיום הליך הקצאה רגיל. בשיחה עם יו”ר העמותה הצעתי לו למצוא עבורם מבנה מתאים, שאינו בי”ס.
הפגנה נגד התנהלות עיריית חיפה (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. חנה מורג אמר/ה

  גם אני מתביישת, עצובה, מאוכזבת מסיבות רבות נוספות.
  מה עוד אוכל לאמר????? מייחלת להצמחת מנהיגות ראויה לבחירות הבאות.

 2. אל י איתח אמר/ה

  אני סומך על ענת גליש ראש העיר חיפה שתמצא פתרון

 3. אל י איתח אמר/ה

  עניתי גליש ראש העיר חיפה שתמצא פתרון

 4. Dave אמר/ה

  תתעורר ידידי, קליש היא הבעיה, לא הפתרון

הגיבו כאן לכתבה