חשש כי עמותת לב ח”ש תפונה מנכס של עיריית חיפה ובמקומה ישוכן בית ספר חרדי

ח"כ מירב כהן ואביהו האן בסיור במתקני העמותה לב חש (צילום: דודי מיבלום)

עיריית חיפה פנתה למשרד הפנים, על מנת לקבל אישור להקצות מספר מבנים עירוניים לטובת מוסדות חינוך. באחד המבנים פועלת עמותת לב ח”ש העוזרת לנזקקים. מחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני: לא יעלה על הדעת, שילדים בחוק חובה ילמדו בתת תנאים.

ח"כ מירב כהן ואביהו האן בסיור במתקני העמותה לב חש (צילום: דודי מיבלום)
ח”כ מירב כהן ואביהו האן בסיור במתקני העמותה לב חש (צילום: דודי מיבלום)

עיריית חיפה פנתה למשרד הפנים בבקשה לאפשר לה לפתוח מוסדות חינוך בשישה מבנים עירוניים, שמשמשים היום למטרות אחרות. באחד המבנים פועלת עמותת לב ח”ש. עמותת לב ח”ש זוכה לתמיכה בדרישתה לבטל את ההחלטה להשתמש במתקני העמותה לטובת מוסד חינוכי. העמותה פועלת לטובת התושבים בעיר במגוון תחומים, בשיתוף פעולה מלא עם העירייה.

מנכ”לית עמותת לב ח”ש דקלה כהן מיכאלי טוענת כי עד עכשיו לא עודכנה בצורה רשמית כי המבנה בו נמצאת העמותה מיועד למטרות אחרות:
“עמותת לב ח”ש פועלת מזה 22 שנה למען תושבי חיפה בתחומים רבים ומגוונים: מרפאות  שיניים הנותנות טיפולי שיניים לנזקקים ולזכאי סל שיקום, סלי מזון שבועיים וחודשיים, ריהוט ואבזור הבית, מועדון קשישים לניצולי שואה, פעילות חונכות לילדים חולים במחלות קשות ואחיהם, ועוד פעולות רבות למען קהילת תושבי העיר. העמותה פועלת לקידום שיוויון חברתי ופתוחה לכולם. מאז ומתמיד עבדנו בשיתוף פעולה מלא עם עיריית חיפה ואנו פועלים ככל יכולתנו יום יום על מנת לסייע לעוד ועוד אנשים. עם זאת, לצערנו, ישנם בעת האחרונה לחצים פוליטיים שמטרתם לפנות את הבניין בו פועלת העמותה ב 18 השנים האחרונות.”

כהן מיכאלי מקווה שבסופו של דבר העמותה תוכל להישאר באותו מבנה
“אנו קוראים לראש העיר לשנות את ההחלטה הקשה ולבטל את רוע הגזרה, עבור תושבי העיר היקרים לנו. פעולה מסוג זה תגרום לנזק ישיר ובלתי הפיך למשפחות רבות החיות בעיר ואין לדעתנו הצדקה מוסרית לפגיעה חסרת אחריות זו. יצויין עוד כי עד לרגע זה לא קיבלנו שום הודעה מגורם רשמי בעירייה המבקש לפנות את המבנה. אנו קוראים לעיריית חיפה להסדיר את פעילות העמותה לטובת התושבים והמשפחות המקבלות סיוע במבנה אחר”.


עד לרגע זה לא עודכנה מנכ”ל העמותה בצורה רשמית על ההתפתחויות וכחלק מזה גם לא קיבלה הצעה למבנה חלופי, בו העמותה תוכל להמשיך לפעול.


אתמול נערך סיור של ח”כ מירב כהן ממפלגת כחול לבן ושל יו”ר סיעת הירוקים אביהו האן
“את עמותת לב חש מרחוב יל”ג 7 בהדר, אסור לפנות”, אמר אביהו האן לאחר הסיור “יש למצוא פתרון אחר לצרכים של האוכלוסיה החרדית, אך לא על חשבון הנזקקים והאוכלוסיות החלשות. העמותה עושה עבודת קודש לאוכלוסיות החלשות בהדר ובחיפה, פועלת יום יום בחלוקת אוכל ומזון לנזקקים, טיפולי שיניים, חלוקת שמיכות, ביגוד, מזרונים מוצרי חשמל, מועדון וסיוע לניצולי שואה ועוד ועוד. את העמותה הזו אסור לפנות. סיירתי במתקני העמותה, ראיתי ממקור ראשון את הפתרונות החשובים שהעמותה מספקת, לנזקקים ולחלשים, להם אין מקום אחר, זו התקווה האחרונה שלהם. אסור שהעמותה תיסגר ותפונה. אני קורא לראש העיר עינת קליש לעצור באופן מיידי את תכניות הפינוי של העמותה. חייבים להחזיר את החמלה לעיר. חייבים לחזק את החוליה החלשה בשרשרת. עירבתי בנושא גם את ח”כ מירב כהן מכחול לבן”, הוסיף עוד האן, “שתפעל מול משרד הפנים ומול ראש העיר כדי לשנות את ההחלטה”.

תגובת עיריית חיפה

מחזיקת תיק החינוך חברת המועצה סיגל ציוני מסבירה שיש תהליך מסודר של בדיקה של כל הנכסים העירוניים, שיכולים לשמש מוסדות חינוך או שהיו מוסדות חינוך בעבר על מנת שאפשר יהיה ליישם את ההתחדשות החינוכית ולתת מענה לכל תלמידי העיר חיפה.
“אנחנו עושים מיפוי רחב של כל הנכסים, ששימשו בעבר מוסדות חינוך. לא יעלה על הדעת, שילדים בחוק חינוך חובה ילמדו בתת תנאים. מובן, שאנחנו מברכים כל עמותה קהילתית ויעשה כל מאמץ לתת מענה בהתאמה”.

סיגל ציוני (צילום - ירון כרמי)
סיגל ציוני (צילום – ירון כרמי)
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. חן אמר/ה

  כאזרח ותיק של העיר חיפה אני בוש ונכלם.
  אלו אינם נבחריי!!!
  ראשת העיר ובעלי בריתה מוכיחים עד כמה טעינו כאשר בחרנו בה ותמכנו בם. חשבנו להביא לשינוי, להתחדשות, לא להרס בוטה של כל הטוב שנעשה, בחוסר רגישות, חוסר התחשבות, חוסר מודעות.
  פגיעה חד-צדדית וחמורה כל כך בביתה של העמותה, שנבנה, שופץ והופעל שנים כה רבות למען כל תושבי העיר בעזרתם של אנשים וארגונים טובים וחדורי אמונה מאוים בהחלטה מיותרת, קנטרנית, מרגיזה ומנותקת- כזו המאפיינת את הנהגת העיר לאחרונה. חוסר התחשבות משווע של מנהיגים קטנים, צרי- ראות ומנותקים.
  תתביישו לכם!
  נשקול את צעדי המחאה- אני ורבים שכמותי , המכירים ומוקירים את פעולת העמותה ולא נשקוט עד שנהנתני השילטון הנוכחי בעיר יסירו את האיום, יתנצלו בפני העמותה ותושבי חיפה ויעסקו ברווחת הכלל!!

  1. אבו ג'מאל אמר/ה

   אכן כך, שיקולים מפלגתיים, פוליטיים לטובת מיעוט אשר כופה את רצונותיו עלינו וחי ע”ח כספנו וזיעת אפינו, מקבל הנחות בארנונה עפ”י מבחן הכנסה (הרבה נפשות + הכנסה אישית נמוכה) ושוב אנו מממנים פרזיטים ואוכלי חינם.
   נמאס מההתנהלות הפוליטית הזו. קדנציה ראשונה ואחרונה עקב חוסר התאמה לצביון העיר ולרוב החילוני הדומם..

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חברה וחינוך בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו