ראשי “העבודה-גשר” עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס וחברת הכנסת מרב מיכאלי (העבודה) בביקור בחיפה

ראשי "העבודה-גשר" עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס וחברת הכנסת מרב מיכאלי (העבודה) בביקור בחיפה

פרץ, מיכאלי ולוי-אבקסיס למגמה ירוקה: מחויבים להבראת מפרץ חיפה

היום 20/08/19 (יום ג’) ביקרו יו”ר מפלגת העבודה – גשר, עמיר פרץ אורלי לוי אבוקסיס וחברת הכנסת מרב מיכאלי בחיפה. הפגישה התקיימה עם פעילים למען איכות הסביבה בראשות יו”ר ארגון מגמה ירוקה שני אלוני בחיפה, המרכז למחקר סביבתי והקואליציה לבריאות הציבור.

יו״ר העבודה גשר והשר להגנת הסביבה לשעבר ח״כ עמיר פרץ, התחייב לתכנית מקיפה לטיפול בזיהום האוויר במפרץ חיפה בשיתוף פעולה עם העובדים ואיגודי העובדים. “חיפה היא העיר המזוהמת ביותר בישראל, תושביה חשופים לסכנות בריאותיות גבוהות ושיעורי התחלואה בה משתוללים. על אף מודעות הממשלה לאיום הבריאותי שאורב לתושבי האזור, היא ממשיכה להתעלם מהנתונים ומפקירה את האזרחים לגורלם. ככה נראית הזנחה – זוהי פשיטת רגל מוסרית“.

עמיר פרץ הוסיף:

תושבי מפרץ חיפה והקריות ממשיכים לנשום אויר מזוהם ובאותה עת הבעלים המיליארדרים מקיים חגיגה מנכרת עיניים בעשרים מיליון ש״ח במיקונוס שהאוויר נקי לחלוטין וזה מעיד על ניתוק מוחלט בין הבעלים לבין התושבים. אנחנו נשנה את הגישה של הפקרה חברתית וסביבתית ונעבור להשקעה חברתית וסביבתית.

פרץ התחייב כי יטפל במפרץ בשיתוף העובדים ואיגודי העובדים והדגיש כי הדבר יצלח רק בשיתוף פעולה עמם. ״הגיע הזמן שהממשלה תיקח אחריות על אזרחיה. ב-17/09/19 נעשה מהפך ונשים את בני האדם מעל לכל״

יו"ר העבודה-גשר פרץ, יו"רית גשר לוי-אבקסיס, ח"כ מיכאלי ומנכ"לית מגמה ירוקה שני אלוני, בפגישת נציגי הארגון עם ראשי העבודה-גשר
יו”ר העבודה-גשר פרץ, יו”רית גשר לוי-אבקסיס, ח”כ מיכאלי ומנכ”לית מגמה ירוקה שני אלוני, בפגישת נציגי הארגון עם ראשי העבודה-גשר

במפגש שהתקיים בצהריים בין ראשי “העבודה-גשר” עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס וחברת הכנסת מרב מיכאלי (העבודה) לבין נציגי “מגמה ירוקה”, התייחסו ראשי המפלגות לחזון הבראת מפרץ חיפה והבטיחו כי מאבק למען אוויר נקי בכלל ומפרץ חיפה נקי מזיהומים בפרט אינו עוד “הבטחת בחירות” אלא תפישת עולם אמיתית וכי זוהי משנתם שלמענה הם פועלים כבר שנים ארוכות.

יו”ר העבודה-גשר, ח”כ עמיר פרץ פרט את הישגיו הסביבתיים כשר להגנ”ס לפני כעשור ואמר כי עמדתו הבלתי מתפשרת היא כי:

אין צדק חברתי ללא צדק סביבתי.
ראשי "העבודה-גשר" עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס וחברת הכנסת מרב מיכאלי (העבודה) בביקור בחיפה
ראשי “העבודה-גשר” עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס וחברת הכנסת מרב מיכאלי (העבודה) בביקור בחיפה

יו”רית גשר, אורלי לוי אבקסיס, הזכירה את מחויבותה לנושאי סביבה ופריפריה והדגישה כי פוליטיקאים רבים מבטיחים ערב בחירות הבטחות שונות מתוך רצון למצוא חן בעיניי מצביעים פוטנציאליים אך שוכחים את כל הבטחותיהם יום לאחר הבחירות או שמלכתחילה לא הייתה להם כל כוונה לממשן ואילו היא ופרץ מחויבים לתחומים אלה כל ימות השנה.

אורלי לוי אבקסיס:

גם אני וגם עמיר פרץ, שנינו גרים בפריפריה ובאים מתוכה ואנחנו יודעים מהן המצוקות ומהם הצרכים של תושבי הפריפריה וחיפה.

פרץ, לוי-אבקסיס ומיכאלי ניצבו על טיילת פנורמה, השקיפו על נוף המפרץ וזכו לסקירה מפורטת על תשתיות ותעשייה במפרץ חיפה מפי הקמפיינר של מגמה ירוקה במפרץ חיפה, ישי וולפוביץ’ ויו”ר הקואליציה לבריאות הציבור, רוית שטוסל. הם ביקשו פירוט על תכנית רמ”י לחזון ירוק למפרץ חיפה נקי ממפעלים מזהמים והדגישו את הפוטנציאל הרב של המפרץ כאזור מגורים, תיירות ותרבות.

בתום הסקירה קיימו השלושה פגישה עם נציגי מגמה ירוקה והדגישו שוב את מחויבותם לתושבי מטרופולין חיפה לאוויר נקי ולסביבה בריאה. פרץ גם הדגיש את עמדתו ולפיה יש למקם את אסדות הגז במרחק 100 ק”מ מהחוף.

עו"ד שני אלוני, מנהלת מרכז הסיוע (התמונה באדיבות מרכז הסיוע)
עו”ד שני אלוני

שני אלוני, מנכ”לית מגמה ירוקה, ברכה את בכירי “העבודה-גשר” על נכונותם להיפגש עם “מגמה ירוקה” ולתמוך בעיקרי מאבקה ועל מחויבותם להבראת מפרץ חיפה:

שמחנו לראות את נציגי מפלגת העבודה מכירים בכך ששיקום מפרץ חיפה הוא יעד לאומי שיש לו רווח חברתי, כלכלי, תיירותי וסביבתי. אנו מכירים את תרומתם של חברי המפלגה לאורך השנים למאבקם של תושבי מטרופולין חיפה וקוראים להם להתחייב לקדם תכנית לפינוי התעשייה המזהמת בקדנציה הקרובה תוך מתן פתרונות הולמים לציבור העובדים.
ראשי "העבודה-גשר" עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס וחברת הכנסת מרב מיכאלי (העבודה) בביקור בחיפה
ראשי “העבודה-גשר” עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס וחברת הכנסת מרב מיכאלי (העבודה) בביקור בחיפה
הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. מיקי אמר/ה

  לעמיר פרץ, איש טוב בסך הכל, יש גיבנת, הגיבנת שלו. לידו יש לו עוד גיבנת, מירב מיכאלי. בגלל שינאה אליה, לאישה הרעה, המכוערת בחוץ ובפנים, לא בוחרים עבודה

 2. גדי אמר/ה

  אחת יפה השניה יפיפיה ופרץ מסודר מבחינת איכות הסביבה

 3. jay אמר/ה

  אין אמונה במלך בשקרנים פרץ. אני זוכר אותו כיו”ר ההסתדרות כששיקר את עובד אל על ואישר הפרטתה בלילה מאחורי גבם של העובדים בלי לפצות אותם כחוק. רמאי שפל מנוול עד היום אין לי פנסיה בגללו אחרי עשרות שנות עבודה..

 4. האני נטור אמר/ה

  שפרץ לא יכעס אם נבקש לדעת כמה קולות יקבל בבית שאן עצמה .

הגיבו כאן לכתבה