ביטול השביתה • בעלי העסקים במושבה הגרמנית בחיפה לא יקיימו את השביתה

הרב חיון , זעאתרה ושלבי בפגישה עם בעלי העסקים במושבה הגרמנית

בעקבות ישיבה שהתקיימה עם בעלי העסקים במושבה הגרמנית בחיפה, הוחלט לבטל את השביתה שהייתה אמורה להתקיים היום (05/08/19). בעלי העסקים במושבה הגרמנית נפגשו עם סגן ראש העיר חיפה, הרב דב חיון, חברי המועצה רג’א זעאתרה, שהירה שלבי והפעיל החברתי אניס ארמלי, הפגישה הייתה מוצלחת ולכן בעלי העסקים החליטו שלא לשבות.

בישיבה הובהר כי הנהלת העיר מחויבת לחלוטין לפיתוח התרבות והתיירות בעיר וכי בקרוב מאוד יתפרסמו התכניות הייעודיות למושבה הגרמנית אשר יקדמו את התרבות והתיירות המקומית. כמו כן, הוסכם שיתקיימו ישיבות תקופתיות בין נציגי אגף התרבות והתיירות בעירייה לבין פורום בעלי העסקים במושבה, במטרה לחזק את שיתוף הפעולה וההבנה. בעלי העסקים בחיפה הם עמוד השדרה של העיר ועיריית חיפה שוקדת על חזון עירוני ותכנית עומק שמתמקד בהעצמתם. התרבות העירונית והמקומית במושבה תצמח דרך שיתוף פעולה בין העירייה ובעלי העסקים גם יחד.

בשיחה לחי פה סיפרה חברת מועצת העיר שהירה חלבי:

בעלי המסעדות הביעו במהלך הישיבה את דאגתם בכל הקשור לרחוב. וטענו כי העירייה לא משקיעה ברחוב ולא מתחזקת אותו דבר שגורם להפחתה משמעותית בהגעת לקוחות ותיירים. מה גם שאין תכנית ברורה לפיתוח נושא התרבות בשדרה ותכנון פעילויות שימשכו קהל ותיירים.

“אני עובדת מזה שבעה חודשים בכל הנושאים שאמורים לקדם את שדרות בן גוריון וקיימתי ישיבות עם מ”מ ראש העיר ומחזיק תיק התיירות נחשון צוק, וסגן ראש העיר ומחזיק תיק התרבות הרב דב חיון, ולשניהם יש תוכניות לפיתוח הרחוב מבחינה תיירותית ותרבותית. העניין שמדובר בתהליך ולא ניתן לראות את הדברים מהיום למחר. בעלי העסקים מודעים לזה שיש תוכניות עתידיות לטובת הרחוב אבל החריפו את המחאה על מנת לזרז את העניינים וגם כי היום קיימת תחרות מה שלא היה קודם. בעבר המקום המרכזי והמיוחד היה רק שדרות בן גוריון (המושבה הגרמנית) אבל היום יש את העיר התחתית שמתפתחת ומציעה גם קולינרייה וגם תרבות”.

הרב חיון , זעאתרה ושלבי בפגישה עם בעלי העסקים במושבה הגרמנית

“אני חושבת שצריכות להיות תוכניות תרבות כדי שהשדרה תהיה אטרקטיבית. כמו שאמרתי חיון וצוק, נכנסו לתמונה, לקחו אחריות ושניהם יעזרו לשקם ולקדם את כל נושאי התרבות והפעילויות. צריך לבנות תוכנית אסטרטגית לשיווק השדרה כמקום תיירות. צריך שיהיו גלריות, מוזיקת רחוב, חנויות שופיניג, הופעות חיות בתוך המסעדות. נכון להיות יש תוכניות לקיץ ברחוב ויש תוכניות לחודשי ספטמבר-אוקטובר וכמובן לחג של החגים. ולא פחות חשוב שראש העיר תומכת ומחזקת את התוכניות שעליהם שוקדים צוק וחיון בנושאי התרבות והתיירות שיקדמו וישפרו את המצב הקיים כיום בשדרות בן גוריון”.

הרב חיון , זעאתרה ושלבי בפגישה עם בעלי העסקים במושבה הגרמנית

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. דוד אמר/ה

    לפני שהם שובתים שיחפסו את הסיבה אצלם
    ההתנהגות שלהם היא גועל נפש בחזקת זה מגיע לנו
    אכלו לי שתו לי
    המוזיקה בערבית שלא ממש מתאימה לכל אחד ובפול ווליום וכאשר העירו להם התשובה היתה ככה בעל הבית רוצה וסרחון הנרגילות שלא ממש כולם אוהבים ויש עוד ועוד