האם ראש הממשלה ושר הביטחון יענה לדרישת אבן צור להורות לרפא”ל לשלם לעירייה והיישובים הסמוכים מס אמת?

אבן צור ראש העיר קרית ים

ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור, שיגר מכתב לראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, בו הוא דורש את התערבותו הדחופה בתשלום מס אמת בידי רפא”ל לעיריית קריית ים והישובים שמסביב למפעל.

במכתב כתב אבן צור:

לא יעלה על הדעת שהממשלה תחוקק ביד אחת חוק שכל תכליתו  הבטחת קיומם בכבוד של הישובים המקיפים מפעל ביטחוני חשוב זה וביד השנייה תאפשר להנהלת אותו מפעל לחמוק מתשלום זה.

אבן צור מדגיש במכתבו כי המדובר בעשרות מיליוני שקלים אשר אותם מתחמקת הנהלת רפא”ל מלשלם ועובדה זו הביאה את העיר למשבר כלכלי חריף. הוא אף מזהיר כי קריית ים על תושביה ותלמידיה מתכוונת לצאת למאבק ציבורי, נחוש ותקיף בממשלה וברפאל כנגד התנהלות זו.

יש לציין כי לפני שבוע הורה בית המשפט למנות מודד מוסכם מטעמו למדידת כל המבנים שבתחומי המפעל ואולם בעירייה חוששים כי תהליך זה עשוי להימשך חודשים ארוכים ומזהירים מפני ניסיונות לסחבת מכוונת מצד המפעל. בעיריית קריית ים מזכירים כי לפני שנים אחדות כאשר קבע בית המשפט כי על רפא”ל לשלם מיסים בגין שטחים תפוסים, מיהרה הנהלת המפעל להתחמק מתשלום וטרפדה את החלטת בית המשפט באמצעות חוק ההסדרים במשק שפטר אותה אז מהתשלום.

ראש עריית קריית ים הודיע כי הוא וראשי היישובים בסביבה נחושים לצאת למאבק תקיף וחסר פשרות נגד התנהלותה זו של הנהלת רפאל המתחמקת מחובותיה האזרחיים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.