עיריית קריית ים דורשת לעקל את חשבונות הבנק של רפאל בגין חוב ארנונה במיליוני שקלים

האם חברת “רפאל” יצרנית כיפת ברזל  עומדת בסכנת עיקול?

עיריית קריית ים שיגרה אתמול (רביעי 27/3/19) התראה שנייה ואחרונה לחברת “רפאל” בגין ייתרת חוב ארנונה של בסך שבעה וחצי מיליון שקלים שהחברה מסרבת שלם.

לפני קרוב לשנה, שר הפנים אריה דרעי, אישר את מסקנות הוועדה לחלוקת שטחים אשר המליצה לחייב את רפאל בתשלומי ארנונה לרשויות הגובלות איתה. על פי אותן המלצות שויכו בחוק, כל שטחי “מכון דוד”, בהיקף של קרוב ל-7000 דונם לקריית ים. כפועל יוצא ומחישוב  שערכה עיריית קריית ים  עומד תשלום הארנונה השנתי שעל “רפאל” לשלם בעקבות ההחלטה, על סכום של עשרות מיליוני שקלים בשנה.

נכון להיום עומד ייתרת חובה המידי של “רפאל” לעירייה על סכום של 7.5 מיליון שקלים עליהם אין מחלוקת ואולם החברה עומדת בסירובה לשלם אותו ועושה דין לעצמה.

לפני חודשים אחדים שוגר לחברה מכתב התראה ראשון בנושא ואתמול כאמור שיגר מנכ”ל העירייה, יניב שנקר,  מכתב התראה שני, ל”רפאל” ולמשרד הביטחון ואשר בעקבותיו צפויים חשבונות הבנק של החברה להיות מעוקלים בתוך חמישה ימים.

מנכ”ל העירייה יניב שנקר:

“חברה ממשלתית חשובה כמו “רפאל” לא יכולה  להתעלם מהחוק ולעשות ככל העולה על דעתה   ואינה יכולה להתעלם מעשרות אלפי תושבי קריית ים אשר להם היא חייבת את הכסף הזה. חתמתי  על הצו ביד רועדת בשל חשיבותה של החברה אך חשיבות זו אינה מציבה אותה מעל לחוק”.

מחברת רפאל נמסר לחי פה בתגובה:

״לא ברורה לנו המהומה שכן הכספים הועברו זה מכבר לעיריית קרית-ים. רפאל מאז ולתמיד עומדת בכל מחויבותיה, לרבות בהיבטי תשלומי ארנונה וכך נעשה גם הפעם עם הכספים שאינם שנויים במחלוקת. זאת בניגוד לעיריית קרית ים ועיריית עכו אשר חייבות לרפאל יחד ולחוד סכום של 24.5 מליון ש”ח בגין הסכם שנחתם כדת וכדין וטרם שולם״.

מעיריית קרית ים נמסר:

העתירה שהגישה חברת רפא״ל נגד עיריית קרית ים היא תביעת השתקה קטנונית וכוחנית שהומצאה לאחר שעירית קרית ים דרשה היום להוציא עיקול נגד החברה בגין חוב ארנונה של 7 וחצי מליון שקלים שחבה רפאל לעיר. יש לצפות מרפא״ל שלמרות מרכזיותה וחשיבותה תבין שהיא לא מעל החוק וכי אין באפשרותה להתעלם, להתנשא, לעשות דין לעצמה ונהוג בבריונות סכום חוב זה איננו נתון במחלוקת ואיננו קשור  לתביעתה הבסיסית של העיריה מרפאל לשלם לעיר  דמי ארנונה מלאים לאור החלטת משרד הפנים לשייך את מכון דוד תקרית ים. אנו מצפים שרפאל תנהג על פי חוק, בהוגנות ולא בבריונות. אנו מצרים על כך שרפאל בחרה לנהוג כך כלפי קרית ים ותושביה”.

הגיבו כאן לכתבה