ראשי יישובי עוטף רפא”ל יוצאים למלחמה על הארנונה המגיעה להם מהמפעל הביטחוני הענק

ראשי יישובי עוטף רפא"ל יוצאים למלחמה על הארנונה המגיעה להם מרפא"ל (צילום: נתי זילברמן)

ראשי הערים ביאליק, מוצקין,  קריית ים, עכו והמועצה האזורית מטה אשר יוצאים למלחמה על הארנונה המגיעה להם מהמפעל הביטחוני הענק רפא”ל שהנהלתו מסרבת לשלם מס ארנונה כדין.

מועצת עיריית קריית ים אישרה השבוע פה אחד יציאה למאבק ציבורי וכלל אזורי כנגד הנהלת רפא”ל המסרבת לשלם מס ארנונה כדין, וגייסה את היועץ האסטרטגי אבי בניהו, לצורך ניהול המאבק אל מול משרדי הממשלה השונים כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר, בזמן הקצר ביותר וכדי להימנע ממאבק ממושך וארוך בבתי המשפט.

על פי הערכת העירייה חייבת רפא”ל בתשלומי ארנונה בסך של קרוב ל- 70 מיליון שקלים לפחות ואולם בהנהלת רפא”ל מתכחשים לכך ומסרבים לאפשר ביצוע של מדידות אמת של השטח הבנוי בתחומה.

בדיון שקדם לישיבה בהשתתפותם של ראשי הערים ונציגים של קריית ביאליק, מוצקין, עכו ומטה אשר נאמרו דברים קשים ביותר כנגד התנהלותה של הנהלת רפא”ל.

ראובן ויצמן, גזבר עיריית עכו: “אני נאלץ לבצע מדידות ולעדכן ארנונה של תושבים קשיי יום בעיר,  בשעה שברפא”ל מסרבים לשלם מס אמת. מה אני יכול להגיד לתושב שמסרב לשלם כאשר מפעל עתיר כספים ונכסים כמו רפא”ל פורע חוק ומסרב לשלם?”.

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי
ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי

ראש עיריית קריית ביאליק אלי דוקרסקי: “הנהלת רפא”ל נוהגת כבר שנים בשיטות של עורמה במדיניות של הפרד ומשול מתוך כוונה לפגוע בזכותן החוקית של הרשויות. הגיע הזמן שבהנהלת רפא”ל יבינו שהם חלק ממדינת ישראל ואם בקריה הגרעינית משלמים ארנונה גם רפא”ל צריכה לשלם. נמשיך להיות נחושים ומאוחדים במאבק הזה ובסופו של דבר הם ישלמו עד השקל האחרון והם לא עושים לנו טובה”.

דוד אבן צור

ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור, אשר יזם את איחוד הכוחות בין הרשויות: “בסופו של דבר יודעים בהנהלת רפא”ל מה היקף השטח האמתי הבנוי אצלם וכי בסופו של דבר לא תהיה להם ברירה אלא  לאפשר ביצוע מדידות מדויקות ולהוציא את האמת לאור. זו תיהיה מבוכה אדירה כאשר יתברר לעם ישראל שהנהלת המפעל הביטחוני הכי ציוני שיש לנו   ניסתה להוליך שולל את בית המשפט במטרה לגזול  עשרות מיליוני שקלים מהילדים שלנו, ממערכת החינוך שלנו ומהתושבים שלנו. אם לא די בכך הרי שבמהלך הדיון התברר כי הקריון בקריית ביאליק אשר מתפרש על פני דונמים ספורים בלבד משלם ארנונה בהיקף גדול יותר מזה שמבקשת הנהלת רפא”ל לשלם”.

היועץ האסטרטגי אבי בניהו, סיפר לחברי מועצת העיר כי גיבש תוכנית סדורה למאבק אשר   תגייס את הקהילה כולה ואת כל הישובים אשר לה מחויבת  הנהלת רפא”ל תשלום ארנונה.

ממפעל רפא”ל טרם נמסרה תגובה בעניין הדברים הקשים שנאמרו בדיון המשותף אך בתגובה קודמת בנושא החוב לעיריית קריית ים נמסר מרפא”ל בתגובה: ״לא ברורה לנו המהומה שכן הכספים הועברו זה מכבר לעיריית קרית-ים. רפאל מאז ולתמיד עומדת בכל מחויבותיה, לרבות בהיבטי תשלומי ארנונה וכך נעשה גם הפעם עם הכספים שאינם שנויים במחלוקת. זאת בניגוד לעיריית קרית ים ועיריית עכו אשר חייבות לרפאל יחד ולחוד סכום של 24.5 מליון ש”ח בגין הסכם שנחתם כדת וכדין וטרם שולם”.

הגיבו כאן לכתבה