טקס סיום שנה ופתיחת תערוכת בוגרים 2019 – תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית

ב 18 ביולי 2019 התקיים טקס בוגרי תילתן, המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית. טקס חלוקת תעודות הצטיינות, חלוקת מלגות ופתיחתה של תערוכת הבוגרים והצגת מצטייני התערוכה.

כבר ידוע שבוגרי תילתן משתלטים על תחום העיצוב הקשוח ומלא התחרות בחיפה ובארץ כולה, אז יצאתי לטקס הבוגרים ולתערוכה לנסות ולגלות את סודה של תילתן המכללה לעיצוב המעניקה לסטודנטים את הכלים המאפשרים למכללה לדאוג למעל 90 אחוזי השמה לבוגריה. ״אני שמח לבשר שזה מכבר תילתן המכללה לעיצוב אושרה ע״י E.A.B.H.E.S הגוף המפקח עלינו ושאנחנו עומדים בדרישות המחמירות של האיחוד האירופי גם למסלול לתואר אירופי בעיצוב ופיתוח משחקים"

התואר האירופי מוענק על ידי הגוף המפקח E.A.B.H.E.S ואינו מוכר ע״י המל״ג

ארז ישכרוב בראיון לחי פה


בטקס נכחו עו”ד דוד עציוני-סגן ראש העיר חיפה, ארז ישכרוב נשיא תילתן המכללה לעיצוב, Brigitte Lioret נשיאת ארגון E.A.B.H.E.S, בוגרי המכללה ומשפחותיהם.

לפתיחת הטקס הוזמן ארז ישכרוב נשיא תילתן המכללה לעיצוב על ידי מנחה הערב עירא כץ-גלאי (עוזרו האישי של ארז ישכרוב) לשאת דברים.

קריירה שיש בה יצירה, סיפוק ותרומה
ארז החל את דבריו בהתרגשות וציין שמרגיש כ: "אבא גאה ומתרגש שחלומו האינטימי והצנוע להקים בית ספר אשר יעזור לאנשים לקבל מקצוע לחיים, הפך למציאות איתנה אשר מתחזקת כל שנה ושנה ומעצימה את ההתרגשות מעולם העיצוב ונותנת לסטודנטים של תילתן המכללה לעיצוב ליצור קריירה שיש בה יצירה, סיפוק ותרומה”.

ארז ישכרוב נשיא תילתן המכללה לעיצוב:

לפני 3 שנים פגשתי צעירים עם תקוות, שאיפות וחלומות, מהר מאוד הבנתם שהדרך המשותפת שלנו לא תהיה קלה, למה לא קלה? כי ביקשנו להוציא מכם את הטוב ביותר, וזאת עבודה מאתגרת וקשה. התבגרתם, למדתם, טעיתם, ציירתם, גזרתם, חשבתם והנה הגענו ליום שבו אני אומר לכם כמה אתם טובים וכמה הדרך שלכם פתוחה קדימה. הגענו לכאן וזה לא סיום, זהו פתיחתו של פרק חדש בחייכם ועוד הישג של השנה הזו נירשם כשתילתן המכללה לעיצוב אושרה ע״י E.A.B.H.E.S הגוף המפקח עלינו שאנחנו עומדים בדרישות המחמירות של האיחוד האירופי גם למסלול לתואר אירופי בעיצוב ופיתוח משחקים"

*התואר האירופי מוענק על ידי הגוף המפקח E.A.B.H.E.S ואינו מוכר ע״י המל״ג *

מהיום ישראלים וישראליות יכולים להישאר כאן בישראל, פה בחיפה ולא צריכים לבצע רילוקיישן לאירופה ולבזבז אלפי שקלים, תילתן הולכת וגדלה וכבר בשנה הבאה יפתחו מסלולים נוספים בעיצוב, עיצוב אופנה, תכשיטנות ועוד.

לצידו של ארז, ניהלה את הטקס המרשים מיכל ונג, המנהלת הפדגוגית של תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית

מיכל ישכרוב (צילום: ירון כרמי)
מיכל ונג (צילום: ירון כרמי)

את המלגות ותעודות ההצטיינות הקדישו מיכל וארז

לזכרם של אנשים אהובים שאינם איתנו עוד:

  • לזכרם של נעמי ומרק ביאנו, אשר נרצחו בפיגוע במסעדת מקסים.
  • לזכרה של טל קרמן, שנהרגה בפיגוע באוטובוס במוריה במרץ 2003.
  • לזכרו של מתוקה אליהו שוורץ שגידל דורות של מעצבים. "אנחנו פשוט מתגעגעים אליו האיש שהיה אגדה בעודו בחיים והיה היועץ האקדמי של המכללה".
  • לזכרו של אורי בלום, חבר יקר ואהוב, מנהל אגף החינוך והתרבות בעיריית חיפה.
  • לזכרו של סמל אלון פינטוך, שנפל במלחמת לבנון השנייה.

"לחיי החיים ולחיי העתיד ולחיי הקהל הנכבד" – כך סיים ארז את נאומו.


עו”ד דוד עציוני, סגן ראש העיר חיפה עלה לבמה לשאת דברים מיד אחרי ארז ישכרוב נשיא תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית.

אתם הכי חשובים ואתם העתיד של העיר – הוא פנה לסטודנטים ולבוגרים של תילתן המכללה לעיצוב, “ארז הקמת מפעל מדהים, תודה שהזמנת אותי” פנה עו"ד עציוני לארז ישכרוב בהתרגשות, כמו כן דוד עציוני מודה ל Brigitte Lioret נשיאת אירגון E.A.B.H.E.S שהגיעה הערב. דוד מציין שבוגרי תילתן המכללה לעיצוב נשארים ומפתחים את העיר חיפה ומובילים אותנו קדימה והוא גאה על כך, רוצה שהעיר התחתית תמשיך להיות איזור פורח של סטודנטים והוא כאן בשבילנו לכל פנייה.

דוד עציוני מברך את בוגרי תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית

לאחר דבריו של עו”ד דוד עציוני, עירא מזמין לבמה את מלי אלון מנהלת בית הספר לעיצוב גרפי לחלוקת תעודות ההצטיינות (הצטיינות השקעה והצטיינות על הישגים) ותעודות רוח תילתן.

עו"ד וסגן ראש העיר חיפה דוד עציוני יחד עם נשיא תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית ארז ישכרוב
עו"ד וסגן ראש העיר חיפה דוד עציוני יחד עם נשיא תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית ארז ישכרוב

תעודות רוח תילתן הוענקו לזכרו של מתוקה, שהיה היועץ האקדמי של המכללה ולזכרו של אורי בלום, חבר יקר ומי שהוביל במסירות את אגף התרבות בעיריית חיפה. עלתה לבמה הגב’ רחל בלום אמו של אורי בלום זכרונו לברכה והעניקה את התעודות. השנה העניקו תעודות “רוח תילתן” לשתי סטודנטיות יוצאות דופן: אנה יאגודין ואלונה בובקוב.

נציגי המשפחות: רון קרמן ורחל בלום, עלו לחלוקת המלגות ולצידם ארז ישכרוב
חלוקת מלגות לזכרם של נעמי ומרק ביאנו, אשר נרצחו בפיגוע במסעדת מקסים בספטמבר 2003, לזכרה של טל קרמן, שנהרגה בפיגוע באוטובוס במוריה במרץ 2003. לזכרו של אליהו שוורץ, לזכרו של אורי בלום, מנהל אגף התרבות בעיריית חיפה ולזכרו של סמל אלון פינטוך, שנפל במלחמת לבנון השנייה.

ממש לפני סיום, העניקה Brigitte Lioret לסטודנטים הזכאים, את התואר האירופי שכה חיכו לו וציפו לו וכל-כך מגיע להם. לפיאנלה, לקבלת תעודות ההצטיינות הוזמנו לבמה הסטודנטים שהציגו את הפרויקטים המצטיינים ביותר מתוך כלל היצירות שהוצגו בתערוכת הגמר שנבחרו בידי צוות השיפוט שכלל 2 ישראלים ו 3 שופטים מחו"ל. התעודות הוענקו ל: אורלי תורן, טניה ורומן דבורקין, מרווה סלייח, שחף הלוי, נועם משה, הילה לוי ונורית יצחק.

נשיא תילתן המכללה לעיצוב ארז ישכרוב, סגל המורים והמרצים ו Brigitte Lioret נשיאת אירגון E.A.B.H.E.S גוזרים את הסרט המסמל את פתיחה התערוכה.

אחרי טקס שבו באו ועלו כל הבוגרים והמצטיינים, הגיע בסוף הרגע הנכסף, הסרט נחתך. הטקס תם. האות לפתיחת התערוכה ניתן. תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית. טקס חלוקת תעודות לבוגרי 2018 ותערוכת עבודות הגמר ל 2019. התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב בשעות הפעילות של המכללה עד ה 15/10/2019. מוזמנים לבוא בכל עת לצפות וצפו לחוויה ויזואלית עיצובית תילתנית.

פורסם על ידי ‏תילתן – המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית‏ ב- יום חמישי, 18 ביולי 2019

מכאן דהר ההמון לתערוכה ואני אישית נדהמתי לגלות את עולמם ועולמן העשיר המגוון והצבעוני של הסטודנטים והסטודנטיות לעיצוב בתילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית, נחשפתי, למדתי וצללתי לתוך עולם של כישרון, עשייה, ומקצועיות. התערוכה דיברה על התמכרויות למיניהן, דחיינות, בעיות נפשיות והפתרונות לבעיות אלה, עיצוב אריזות למוצרים ועוד.


תערוכה ששווה לבקר גם אם את או אתה מעצבות ומעצבים וותיקים ומנוסים.

תערוכת הבוגרים של תילתן המכללה לעיצוב תוצג לקהל הרחב עד 15.10.19
על מנת שכולנו נספיק לקבל את מנת הרוח העכשווית הנושבת בעולם העיצוב.

אורלי תורן נגמלה מתסמונת "שופוהוליק" (דחף בלתי פוסק לקניות) במסגרת לימודיה בתילתן. בריאיון לויטלינה מוחין, מספרת אורלי על הדרך המדהימה שעברה במכללה, שסייעה לה להיגמל. אורלי זכתה גם בתואר הצטיינות על עבודת הגמר שלה, עליה היא מסבירה בכתבה שלפניכם.

אורלי תורן מציגה בתערוכת הבוגרים – תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית


ולריה הדר נרטייב מציגה בתערוכת הבוגרים תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית

תערוכת הגמר של תילתן המכללה לעיצוב • הכניסה חינם הציבור מוזמן

תערוכת הבוגרים תילתן 2019
“UX/UI לא רק מה שחשבתם”

התערוכה תהיה פתוחה לקהל עד 15/10/19: בימים א’-ה’ בין 09:00 ל 20:00 וימי שישי בין 09:00 ל 13:00 ושבתות בתיאום מראש

1-800-34-3030

תערוכת uxui תילתן

בתילתן המכללה לעיצוב יש מנהג להציג במקביל לתערוכת הגמר גם סטודנטים מצטיינים משנה א' וב' ואת עבודותיהם הבולטות ממגוון תחומי ההתמחויות בעיצוב בתערוכה ביחד עם הבוגרים.

תודות
ארז מודה לצוות האחזקה והתפעול של תילתן המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית, לצוות יועצי הלימודים שמהווה את החוליה הראשונה בשרשרת של העתיד של הסטודנטים, לצוות הפדגוגיה, לגיא מנהל השיווק הדיגיטלי, לעירא – עוזרו האיש ולצוות המורים והמרצים בראשות מלי אלון.

ישכרוב מציג את אירי, המרצה המצטיין של השנה ומודה לבוגרים שעוזרים לו להגשים חלומות כל יום. המשך תודות ל Brigitte Lioret נשיאת ארגון E.A.B.H.E.S הגוף המפקח על תילתן מטעם האיחוד האירופי שהגיעה מצרפת ול Mircea Popitiu & Abrudan Elenaשהגיעו מאוניברסיטת UBB, Babeș-Bolyai University מרומניה.

תגובה
  1. מירי אמר/ה

    כבוד לתלתן!

לא ניתן להגיב