בית הספר הדו לשוני בחיפה מחפש בית

מחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני (צילום: אלבום פרטי)

עד עתה בית הספר הדו לשוני (ערבית ועברית) בחיפה פעל בבית הספר אחמדיה בכבביר. בשל חוסר מקום הוא צריך לעבור לבית ספר אחר. נכון לעכשיו נשקלות מספר אפשרויות, ביניהן בית הספר יבניאלי בקריית אליעזר. בכל מקרה, לא יהיה שום שינוי באופן בו בית הספר מתנהל והכיתות הנוספות ינוהלו בנפרד.

מחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה, סיגל ציוני:

חיפה היא עיר מעורבת וזה הכי טבעי, שתהיה בה מסגרת דו לשונית. הכיתות האלה היו מסלול נפרד בבית הספר אחמדיה בשכונת כבביר. מדובר בבית ספר צומח ובשנת הלימודים הקרובה תפתח כבר כיתה ד’. אנחנו מעוניינים שבית הספר יקבל הכרה בצורך ממשרד החינוך ואז נהיה בתהליך לקראת סימול נפרד ומתחם נפרד.

ציוני מסבירה:

בחודש ספטמבר כבר יהיו בבית הספר הדו לשוני 4 כיתות ועדיין אין אפשרות לפתוח בית ספר במבנה נפרד. כשפתנו את בית הספר, בבית הספר אחמדיה, חשבנו שלצד בית הספר יבנה בשכונת כבביר בית ספר נוסף עם גנים. אחרי שעשינו צוותי חשיבה עם נציגים מהעדה האחמדית, הגענו למסקנה שאין מקום לשני בתי ספר באותו מתחם. זו שכונה קטנה וזה עלול לגרום לפגיעה בבית הספר אחמדיה. אנחנו לא רוצים לפגוע בקיים. בנוסף, אין כרגע מקום לפתיחת עוד כיתה בבית הספר. ללא ספק, ב-3 השנים האלה אחמדיה ארחה את המסלול בהצלחה גדולה.

בתקופה האחרונה נעשה ניסיון לחפש מקום זמני למסלול הדו שפתי. אחת האפשרויות, שעומדת על הפרק היא בית הספר יבניאלי. בעוד כשנה תושבי שכונת האצטדיון יתחילו ללמוד בבתי הספר דרור ויבניאלי וזה גם משהו שצריך לקחת בחשבון. לבית הספר יבניאלי יש ייחודיות במספר תחומים, ביניהם בתחום המשחק והייחודיות הזו לא תפגע אם המסלול הדו שפתי יתארח בבית הספר. אני נפגשתי עם גורמים בבית הספר על מנת לבדוק האם יש היתכנות שהמסלול הזה יתארח בבית הספר 3 שנים. יש כיתות פנויות ואפשר במקביל גם לתת מענה לתושבים החדשים בדרור וביבניאלי.

בית ספר אחמדיה בכבביר חיפה
בית ספר אחמדיה בכבביר חיפה

ציוני מציינת כי במקביל לחיפוש, בית ספר קולט מתנהל שיח עם משרד החינוך על מנת להשיג סימול לבית הספר הדו לשוני. ציוני מציינת עוד כי במקביל לבית הספר יבניאלי נבחנים עוד בתי ספר. מה שחשוב להדגיש הוא שבית הספר הקולט לא יהפוך כולו לדו לשוני, אלא, רק יארח זמנית את המסלול.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. אולגה אמר/ה

  למה בכתבה לא מופיעים שמות בתי ספר האחרים?
  ברצוני לדעת מי הם….
  כמה שידוע לי ההורים מבית הספר יבניאלי לא רוצים כל שינוי, יש הורים חדשים שילדיהם רק השנה מתחילים ללמוד בבית ספר יבניאלי, והם מאוד מודאגים מהמצב הזה, אף אחד לא הודיע להם לפני שהם רשמו את ילדיהם בבית הספר.
  הרבה מהם מחפסים ברגע האחרון אלטרנטיבות אחרות לילדיהם.
  זה לא נורמלי לחלוטין….

 2. אבי אמר/ה

  לי אין ילדים בגיל בית ספר. אני בן השכונה. לדעתי בית ספר דרור מתאים יותר עקב קירבתו לאיזור מגורי המיגזר הערבי.
  בנוסף לדרור יש עתודת קרקע לבניית מבנה נוסף במידה וידרשו.

 3. Ali G אמר/ה

  חיפאי,

  איך אתם מסבירים את העובדה שכשאתם נלחמים על חייכם והצלת חייכם נתונה בידיו של רופא ערבי שבמקרה עובד בבית חולים רמב״ם הסמוך אתם נותנים בו את אמונכם המלא.
  אך כאשר בנו של אותו רופא בא ללמוד בבית ספרכם כדי להיות רופא העתיד של ילדיכם אתם מודאגים.

  התשובה ברורה.

  איך זה שלא מדאיגה אותכם העובדה שבחרתם להתגורר בעיר חיפה ובסמוך לרחוב אלנבי שבו אתם עולים לאוטובוס עם אותו ערבי.

  לא הייתי קורא לזה אנטישמיות וגם לא גזענות אלא שיא הבורות.

הגיבו כאן לכתבה