הישג לקהילת יד ביד: עיריית חיפה מתעתדת להקים בית ספר דו לשוני תוך כשנתיים

ביום רביעי הודיעה עיריית חיפה לראשי קהילת יד ביד כי היא מתעתדת לבנות בית ספר דו לשוני בשכונת כבביר, בסמוך לבית הספר אחמדיה בו לומדים היום תלמידים בכיתות דו לשוניות.

עיריית חיפה נענתה לבקשת קהילת “יד ביד” והודיעה על כוונתה להקים בית ספר לצד בית הספר אחמדיה בכבביר. כיום, יש אגף בבית הספר אחמדיה שבו לומדים במסלול דו לשוני. הבעיה היא שיש ביקוש גדול לכיתות הדו לשוניות ובית הספר הקיים לא יכול לתת מענה לכלל ההורים המעוניינים לרשום את ילדיהם. התכנון הוא שבניית בית הספר תערך כשנתיים.

ביום רביעי עדכנה עיריית חיפה את ראשי קהילת “יד ביד” כי היא מתעתדת להקים מבנה מיוחד לבית ספר דו לשוני, שבו יהיה גם גן חובה. ההודעה של העירייה גרמה לשמחה גדולה, כמובן, אצל חברי קהילת יד ביד. בשנים הראשונות הקימה הקהילה גן שנוהל בערבית ובעברית. כשהגן התחיל לפעול ומשך אליו עוד ועוד נרשמים, התחילו לחשוב בקהילת יד ביד על הצורך בבית הספר. קהילת יד ביד פנתה לעירייה על מנת להפוך את הגן לגן עירוני ובהמשך לקבל מבנה לטובת בית ספר צומח. בשלב הראשון נפתחו שתי כיתות במבנים יבילים, שלא איפשרו מתן מענה לכל מי שרצה להירשם לשנת הלימודים הבאה. ראשי הקהילה פנו לעירייה והביאו בפניה את הנתונים על מספר הילדים שנרשמו לשנת הלימודים הבאה ולא יוכלו להתקבל לכיתה א’ במסלול דו לשוני כיון שאין אפשרות לפתוח יותר מכיתה א’ יחידה.

העירייה בחנה את הנתונים והודיעה כי היא תקים בית ספר דו לשוני בשכונת כבביר בסמוך לבית ספר אחמדיה. יש לציין כי השנה בית הספר בסמ”ת עבר לשכונת נווה דוד ומבנה בית הספר ברחוב מסדה בהדר נשאר פנוי. אנשי קהילת יד ביד וגם תושבים בהדר קיוו לראות את מבנה בית ספר בסמ”ת נותן מענה לבית הספר הדו לשוני. תושבים בהדר קיוו שכמו שבית הספר האנתרופוסופי עליה בבית גלים חיזק את השכונה והפך להיות יותר מבית ספר עבור הילדים וההורים, כך גם בית ספר דו לשוני בלב שכונת הדר, שמתגוררת בה אוכלוסייה מעורבת, יהפוך למרכז שכונתי ויקדם את הילדים בשעות הלימודים ולאחר מכן.

בסופו של דבר הוחלט כי ברחוב מסדה יוקם מרכז להעשרת תלמידים מחוננים ואילו בית הספר הדו לשוני יבנה בשכונת כבביר על הכרמל.

“לפני שבע שנים התחלנו לעבוד. החלום, היה עוד לפני”, כתבה ד”ר מרב בן נון, מראשי הקהילה, “ב-2012 הקמנו וניהלתי את הפעוטון הראשון, עם 14 ילדים, בני שנה וחצי-שנתיים. התחלנו להציג את הרעיון לעיריית חיפה…

ועכשיו, כשיש לנו כבר 90 ילדים בגן מ-6 חודשים ועד גן חובה, ועוד כ-50 ילדים בכיתות א ו-ב כמסלול בתוך ביה”ס כבביר המארח הנפלא, סוף סוף גם הוחלט להקים בית ספר דו לשוני, עירוני, מגן חובה ועד כיתה ו׳, עם שתי כיתות בשכבה, שיעזור לענות על הביקוש העצום שיש לחינוך הדו לשוני המשותף בעיר!

ההכרה הגיעה אחרי 7 שנים של הובלת המאמצים של הורים מנהיגים וחברי קהילה פעילים – חשיבה ותכנון, עשייה ובנייה והמון אמונה בדרך – ההישג הזה הוא רגע מיוחד ומשמעותי ביותר. ההתרגשות עצומה והמשך העבודה עוד לפנינו”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.