סדנאות גמילה מעישון • נוכח ההצלחה הרבה, מרחיבה כללית ומוסיפה סדנאות נוספות • הסדנאות חינם

השטרות לא עולים באש
בכללית מעריכים כי סך של לפחות 40 מיליון ₪ נחסכו על ידי בוגרי סדנאות הגמילה מעישון שנערכו במרפאות כללית ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי בשנת 2018.

הנתון נמסר מטעם כללית בחיפה במהלך שבוע הפסקת העישון העולמי המצויין בימים אלה. 2,288 מעשנים כבדים השתתפו ב-130 סדנאות גמילה מעישון שנערכו במרפאות כללית במחוז חיפה וגליל מערבי במהלך שנת 2018, כך או נגמלו בקווי הייעוץ הטלפוני של כללית מסכמת ענת ספרוני אליהו – מנהלת המחלקה לקידום בריאות של כללית, בשבוע העולמי לגמילה מעישון המצויין בימים אלה.

מנחי הסדנאות שהינם עובדי כללית במגוון מקצועות, אשר עברו הכשרה ייעודית הכשרה תובענית שעברו במרכז ההדרכה של כללית בבילינסון ובטכניון.

יתרונות הגמילה גם לאחר שנים רבות של עישון יתרונות רבים:

הגדולה מכל היא התרומה הבריאותית החשובה בהפחתת סיכון להתפתחות סרטן, מחלות ריאה, לב, סוכרת ועוד, כאשר הוכח כי ניתן לא רק להאט את הנזק אלא אף להפוך לחלוטין את מצב המעשן שנגמל. אך מעבר להיבט הבריאותי של עישון, המוכר לכל, יש לו גם השלכות האסתטיות, כמו ריח לא נעים, הזדקנות מואצת של העור ועוד. היבט נוסף, שפחות נוהגים לציינו הוא הנזק הכלכלי למעשן ובני למשפחתו שגם ניזוקים בריאותית מהעישון הפסיבי שנכפה עליהם.

משתתפי הסדנאות נדהמים לגלות כי הם הדחיקו במהלך שנות העישון הכבד את העובדה שבפועל הם מעלים באש לפחות 18 אלף ₪ בשנה, בהנחה שהם מעשנים קופסא וחצי ביום. חלקם הלא מבוטל מעשן גם כמות כפולה מזו. לסכום זה יש משמעות כלכלית כבדה, מה עוד שבאופן מצער, דווקא אנשים מרקע סוציואקונומי נמוך מעשנים יותר וגורמים לעצמם נזק כלכלי חמור.

בסיכום של כלל העלות שנחסכה למשתתפי הסדנאות תודות לגמילה מלאה או חלקית הינה לפחות 40 מיליון ₪. אכן, בשיח בסדנאות מתייחסים לתופעה בשם “איך להפסיק לעשן דירה”. רבים ממשתתפי הסדנאות מודים שהם עובדים משרה נוספת, רק כדי לממן את הסיגריות.
מומחי כללית מציינים, בהתייחסם להיבט הכלכלי, כי העישון הופך לנזק בריאותי כפול, גם מעצם העישון וגם בשל העומס הפיזי והנפשי הרב הנדרש כדי לממן הרגל זה.

אחד מבוגרי סדנת גמילה סיפר כי במהלך השנה הראשונה לאחר שנגמל נהג לאגור בקופסא את הכסף שלא הוציא לסיגריות ואז כל 3 חודשים, חגג בנופשון בחו”ל. לאחר שנה, החליט לפתוח תוכנית חיסכון לעתיד ילדיו.


כללית במגמה להנגיש ככל האפשר את הסדנאות, הסדנאות נערכות בעשרות מרפאות של כללית בכל ישוב ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי, במגוון שפות, בעיקר עברית וערבית, ללא תשלום. בנוסף, מוצעת אפשרות של שיחות אישיות בקו ייעוץ טלפוני למי שמעדיף מסלול זה ואינו מעוניין בקבוצה.

במסגרת סל הבריאות משתתפי התכנית זכאים לקבל את התכשירים המקלים על גמילה מעישון.

נוכח ההצלחה הרבה, מרחיבה כללית ומוסיפה עוד סדנאות. מי שמעוניין יכול לקבל פרטים במרפאתו או ב 2700 *

תגובה
  1. אסי אמר/ה

    מה עם גמילה מאלכוהל

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.