דינה כהן מחיפה, שרית פסטרנק מקריית מוצקין ויוליה מלמוד מנשר מצטיינות בהצלת חיים

בטקס חגיגי שנערך לכבוד העובדות והמתנדבות המצטיינות של מגן דוד אדום לשנת 2018 ע”ש נח מוזס ז”ל זכו 25 עובדות ומתנדבות במד”א מרחבי הארץ בתואר ההצטיינות על פעילותן הבלתי נלאית להצלת חיים ביניהן, דינה כהן תושבת העיר מחיפה, שרית פסטרנק תושבתקריית מוצקין ויוליה מלמוד תושבת העיר נשר.

דינה כהן מחיפה
דינה כהן מחיפה

דינה כהן, בת 57, תושבת חיפה, הוסמכה כחובשת במגן דוד אדום בשנת 2013 ומאז משמשת כחובשת וכנהגת אמבולנס במרחב. בשנת 2016 עברה בהצלחה קורס חובשים בכירים. דינה הייתה חברה בוועד מתנדבים בוגרים סניף חיפה ובוועדת משמעת במרחב. לאחרונה הוסמכה דינה לנהיגה על ניידות טיפול נמרץ, והיא מבצעת משמרות על ניידות הטיפול הנמרץ במרחב. בזכות אופייה הנעים, אדיבותה, מסירותה, האכפתיות שלה והירתמותה לכל משימה, זוכה דינה להערכה רבה מצד צוותי המרחב, הנהלת המתנדבים והנהלת המרחב.


שרית פסטרנק מקריית מוצקין
שרית פסטרנק מקריית מוצקין

שרית פסטרנק, בת 31, תושבת קרית מוצקין, עובדת במגן דוד אדום במחלקת ההדרכה הארצית. במסגרת פעילותה לאורך השנים פעלה לשיפור השירות הניתן לקהילה הרפואית ולציבור הרחב ולחיזוק הקשרים עם לקוחות ההדרכה של מד”א. בנוסף, שרית תמיד נכונה לעזור לחבריה לעבודה ולממונים עליה, בכל עניין – מקצועי או אישי, והיא אהובה על כל חבריה לעבודה שרית התגייסה ללוות את חברתה לעבודה שחלתה במחלה קשה, על חשבון ימי חופשתה וזמנה הפרטי. שרית היא עובדת מקצועית, מסורה, יוזמת, אקטיבית וייחודית.


יוליה מלמוד מנשר
יוליה מלמוד מנשר

 יוליה מלמוד, בת 24, תושבת נשר, החלה את דרכה במגן דוד אדום לפני כ-10 שנים כמתנדבת נוער וכבר אז התבלטה ביכולותיה הארגוניות והחברתיות. התפתחותה במגן דוד אדום הייתה מהירה וברורה לכל, ובתוך זמן קצר סיימה את הכשרתה כחובשת בכירה, קצינת משמרת במוקד החירום והמבצעים ונהגת אמבולנס. בנוסף, יוליה משמשת כאחראית כוננים מרחבית, תפקיד אותו היא מבצעת באופן ראוי להערכה. לצד מקצועיותה הבלתי מתפשרת, יוליה נרתמת לסייע במשימות התנדבותיות למען הקהילה, וכן עומדת לצד חבריה לעבודה בסבלנות, מסירות ונאמנות.

חיים דגן, יו”ר וועדת אות ועיטור במד”א: “מתנדבי ועובדי מד”א הם תמהיל של החברה הישראלית מכל המינים, המגדרים וקצוות החברה, אך המשותף לכולם – שפועלים מתוך אמונה בהצלת החיים, תוך ראיית טובת החולה בראש מעייניהם, והכי חשוב – שלא על מנת לקבל פרס. אני גאה בהון האנושי המרכיב את מד”א, אשר פועל בשיתוף פעולה ודואג לאוכלוסיית ישראל ואוכלוסיית העולם, ושמח לציין בטקס זה את הכוח הנשי של העובדות והמתנדבות המצטיינות של הארגון”.

עוזר לייפר, יו”ר ועד עובדי מד”א: “בין היושבים כאן, מתנדבות ועובדות של הארגון אשר נותנות את מיטב ימיהן לטובת החברה הישראלית. מגן דוד אדום הוא מותג-על בחברה הישראלית, אשר מתפתח ומתרחב במהלך השנים על ידי פיתוח מודלים כגון יישומון נאמני חיים ו’מד”א שלי’, הוספת אופנוענים למערך ועוד. מבחינתי – כולם מצטיינים, העובדים, העובדות, המתנדבים, המתנדבות, וכל אזרח אשר בוחר לתת מזמנו למען הצלת החיים. אני מברך את כל המצטיינות ומודה לבני המשפחות על התמיכה והרוח הגבית”.

מנכ”ל מד”א, אלי בין: ״כשאני רואה את הנשים הרבות במגן דוד אדום, שהן גיבורות אמיתיות, אני מסתכל לאחור ורואה את דמותה של אימא שלי, הגיבורה שלי. אימי הייתה קמה כל בוקר מחדש, ומביאה פרנסה הביתה, כדי שלנו, ילדיה, לא יחסר דבר. אני מעריץ את אימי ואת דמותה הנשית. כאן במגן דוד אדום יש הרבה גיבורות. כל אישה במגן דוד אדום התקדמה בזכות עצמה, וכיוון שהיא ראויה.כוחו של מד”א טמון בהון האנושי המרכיב אותו. כמנכ”ל הארגון חשוב לי לומר כי זהו יום חגיגי עבור הנשים המצטיינות, אבל אנחנו בהנהלה רואים את ההצטיינות מידי יום וליל. אני רוצה לנצל את ההזדמנות על מנת להודות לבני המשפחה שלכן שתומכים בכן יום יום, אני מחזק את ידכן ובטוח שתמשיכו בעבודתכן המסורה למען הצלת חיים”.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אלון אמר/ה

    כל הכבוד
    שאפו ענק
    בהחלט ראויות
    מגיע להן

הגיבו כאן לכתבה