התחזה לעובד רשות מקומית ונטל כספים מבעלי עסקים בחיפה והקריות – העונש ? עבודות שירות

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר בחמישי (23/05/19) תשעה חודשי עבודות שירות בלבד על תושב המרכז בן 52 שהציג את עצמו כעובד רשות מקומית בבתי עסק ברחבי הארץ ביניהם אזור חיפה והקריות ונטל כספים ושיקים בהיקף רב.

המחוזי קיבל את ההחלטה בהרכב השופטים רון שפירא, בטינה טאובר ועדי חן ברק לאחר שהנאשם הגיש ערעור באמצעות עורך הדין ליאור בנימין, על החלטת שופט בית משפט השלום בחיפה זאיד פלאח, שגזר עליו בחודש מרץ האחרון שנת מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי לבעלי העסקים.

על פי עובדות כתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז חיפה לבית משפט השלום בעיר, הוגשו 17 אישומים על עבירות התחזות והונאה וקבלת דבר במרמה בהיקף של עשרות אלפי שקלים. כתב האישום תוקן וצומצם בהסכמה על בסיס ראייתי ל-7 אישומים.

הפרקליטות ביקשה להשית על הנאשם עונשים כבדים, והשופט זאיד פאלח, קבע מתחם ענישה שנע בין 18-36 חודשי מאסר בפועל, ובסופו של יום התחשב בנאשם והשית עליו 12 חודשי מאסר בפועל. פיצוי למתלוננים ומאסר מותנה.

בא כוחו של הנאשם, עו”ד בנימין, הגיש ערעור למחוזי ועיכוב ביצוע העונש. כאמור בחמישי האחרון קיבל הרכב שלושת השופטים את הערעור והמיר את שנת המאסר בפועל לתשעה חודשי עבודות שירות. המאסר על תנאי והפיצויים נשארו בעינם.

עו"ד ליאור בנימין
עו”ד ליאור בנימין

 עו”ד ליאור בנימין מסר לחי פה: “בית משפט חרג באופן ייחודי לקולא וקיבל את טענותיי, בשל העובדה כי המערער נטול עבר פלילי. נסיבות חייו קשות. בנו הבכור התאבד בקפיצה ממגדל עזריאלי והוא עצמו נפגע בפיגוע טרור והוכר נכה וסובל מפוסט טראומה.

זה פסק דין חריג ויחודי בנוף שלנו ואני מברך על כך שההרכב התחשב במרשי והעדיף את השיקום והנסיבות האישיות על פני מדיניות הענישה הנוהגת. נדיר וחריג שערכאת ערעור מתערבת בגזר הדין ואולם במקרה שלנו ההרכב קיבל את הערעור ולא שלח את המערער לריצוי מאסר בפועל מאחורי שסורג ובריח והסכים להקל עימו במידה ניכרת בשל נסיבותיו האישיות שאינן קשורות לביצוע העבירות”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. שחר אמר/ה

    עורכי דין בושה וחרפה הוא עוד מתגאה שהצליח להשיג כזה פסק דין. נוכל סידרתי ( ולא מעניין אף אחד מה סיפור חייו הוא לא מיד פעם או פעמיים אלא עקץ וגנב באופן סידרתי – 17 פעמים!!!) מקבל פסק דין מגוחך ןעורך דין מתגאה ומפרסם את זה כהישג. תתבייש!

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.