בחיפה חגגו ל”ג בעומר בכייף ובאחריות עם מדורות זעירות, או ללא מדורות כלל • כבאות והצלה: “לא נרשמו אירועים חריגים”

ל"ג בעומר 2019 - רוממה, חיפה (צילום: טלי לוי הראל)

קריאתו של נציב הכבאות הארצי להמנע מהדלקת מדורות או לחילופין לעשות מדורות קטנות משותפות נפלה על אוזניים קשובות. בחיפה, ילדים, בני נוער ומבוגרים חגגו את ל”ג בעומר ברחבי חיפה ועשו זאת באחריות • ממטה כבאות והצלה במחוז חוף נמסר: “השנה לא נרשמו אירועים חריגים”

“עם המדורות המוקטנות אנו נהנים אפילו יותר מבכל שנה” אמרו הורים במתחם ל”ג בעומר המסורתי של בית הספר הקהילתי בעין הים. ואכן, לא היה כל צורך להתעסק עם גרירת גזירי עצים, קרשים למיניהם בכדי ליצור מדורת ענק ממנה נחנקים כולם ולא מסוגלים להתקרב לאש להכנסת והוצאת תפוחי אדמה מפאת החום הרב. יתרון נוסף למדורות הקטנות הוא שליטה בהן ואפשרות קלה ומהירה יותר לכבות אותן.

ברוממה חגגו באירוע קהילתי, כשטלי לוי הראל, יו”ר ועד ההורים של ביה”ס רוממה ניגונים אמרה:
“כל מה שצריך זה אנשים.
כל מה שצריך זה אנשים עם רצון.
כשיש אנשים עם רצון ויוזמה אז נפגשת קהילה שלמה, בי”ס וגנים וחוגגת את ל”ג בעומר יחד.
היתה פה חשיבה על שימור מסורת, חשיבה על קיימות ואיכות סביבה וגם על ביחד וכיף.
אז היתה מדורה אחת משותפת.
היתה הפעלה מעולה של מיכל רוזנבלום המוכשרת, היתה הפעלה מהממת של אירית מולר האלופה, היתה הגברה המקצועית אורלי סלע שהביא סהר סלע האחד והיחיד.
והמחנות העולים – מחנה רוממה בהובלת תירצה חברון שהפעילו גם את הילדים וגם את הסאג’
והיו אמהות שמיוזמתן הכינו בצק, גם כזה ללא גלוטן.
והורים שסחבו קרשים ומחצלות ושולחנות והכינו כיבוד ושלוקים כי אי אפשר בלי.
והיה מעולה!”

הקליקו על התמונות לצפייה בגודל מלא:

בבת גלים הסתפקו במדורות קטנות כפי שהנחה הנציב. בשטח פתוח, מרוחקים מאובייקטים בעלי סכנת התלקחות, הקימו מדורות קטנות ואפילו זעירות.

עבודת הסברה שעשו מורים בקרב תלמידי חטיבות הביניים ותיכון נשאו תוצאות ראויות:
תלמידי כיתת ט’2 מבית הספר עירוני א’, החליטו שמבחינתם אין כל בעיה לוותר לחלוטין על מדורה בכל גודל והעדיפו להתכנס מסביב למנגל ולהכין לעצמם סעודה “על האש” על פי טעמם.

הנה כי כן, זוהי השנה השנייה ברצף, בה חלה הגבלה על הדלקת מדורות ל”ג בעומר. כזכור, בשנת 2018 היה איסור מוחלט על הדלקת מדורות, גדולות כקטנות. עיריית חיפה הפעילה רחפן לאיתור מדורות ברחבי העיר ושלחה צוותים לאכוף את הצו.

איסור מוחלט על הדלקת מדורות ל”ג בעומר בשנת 2018

המדורות, להן אין כל תימוכין לא באורייתא (התורה) או על פי דרבנן (הרבנים) והנה הצליחו לשכנע רבים שאפשר גם אחרת.
הוכח כי ניתן לחשוב מחוץ לקופסא, לחגוג בשיקול דעת, לשמור ככל האפשר על איכות הסביבה ועדיין ליהנות מחגיגות ל”ג בעומר בכייף אך גם באחריות.

ממטה כבאות והצלחה במחוז חוף נמסר לחי פה:
במשך כל שעות הערב והלילה פעלו צוותים רבים של לוחמי האש בכל תחומי המחוז, להבטיח את שלום החוגגים במדורות ל”ג בעומר. עבודת הכנה מקדימה בשיתוף הרשויות המקומיות בה הוגדרו האזורים המיועדים להדלקת המדורות וצו נציב הכבאות אשר קבע התניות מיוחדות לאור תחזית מזג האוויר הביאו לירידה משמעותית בכמות המדורות ובהיקפן.
בסך הכל לא נרשמו אירועים חריגים כתוצאה מהדלקת המדורות, ולוחמי האש פעלו בשעות הלילה וכך גם כעת לכיבוי סופי של מדורות.
בהנחיית מפקד המחוז, טפסר אריה רגב, תימשך עד ליום שישי (כולל) הפריסה המתוגברת של הכוחות, הן לצורך המשך כיבוי מדורות נטושות והן לאור תחזית מזג האויר השרבי.
“תנאי מזג אויר שכאלה בשילוב צמחיה רבה תוצאה של החורף ברוך המשקעים הינם נתון שמחובתנו לקחת בחשבון ולהערך בצורה מיטבית לקראתו” ציין רגב.הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.